Skocz do zawartości

Zestaw Stereo - cena a jakosc


Math78

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Mam przyznam szczerze niemaly problem bo od dluzszego czasu nic innego nie robie tylko szukam jakiegos fajnego zestawu grajacego za rozsadne pieniadze ale jesli juz cos mi sie spodoba to niestety wykracza poza mozliwosci finansowe ale do rzeczy!!

Poszukuje zestawu stereo (amplituner, odtwarzacz, kolumny) w okolicach 1500-2000 PLN


Pokoj okolo 15-20 m^, nie jestem melomanem wiec nie zalezy mi az tak bardzo na wysokiej jakosci gdyz zdaje sobie sprawe ze za ta kwote nie moge wymagac nie wiadomo czego ?!

Jedna bardzo wazna rzecz ktora utrudnia mi poszukiwania to fakt ze na wiekszosci forow i portalach specjalistycznych podawane sa ceny i propozycje sprzetu lub jego czesci uzywanych a mnie interesuje tylko zakup sprzetu nowego z pewnyhc okreslonych powodow !!!!!!!!

Bede wdzieczny za pomoc przy wyborze zestawu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ???

Wydawalo mi sie ze tylko dinozaury kupuja nowe i przez to przeplacaja ale jak widac mylilem sie ?!

Pianocraft ???

A jaki model ?? Mozna kilka slow wiecej o tym ??? Chodzi mi o dobre polaczenie ceny do jakosci bo nie pytam o super sprzet za 1500 bo nie ma sensu sie wyglupiac icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten MCR ale 2800 icon_sad.gif to juz niestety za duzo, blisko 50% ponad moj budzet !!

musze pomyslec o czyms innym ...

mini- wieza to taki mini zestaw stereo ??

heheh chyba juz dawno powinienem zmienic sprzet bo zatrzymalem sie na etapie gdzie mini-wieza oznaczala raczej taka doslowna mini-wieze za 200-300zl icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A napisz dlaczego?




Spelniaja podstawowe wymagania czyli amplituner, odwarzacz i monitorki, dodatkowo mamy odczyt DVD-Video , zlacze USB

Wedlug opisow dosyc wyodrebniony dzwiek

Czyste wokale nie wyskakują przed nos, trzymają się prawidłowych pozycji, mają nawet aurę odtwarzającą akustykę studia nagraniowego - to duża sprawa na tym poziomie cenowym. Gitary elektryczne emitują mocne wibracje, nie zlewają się w jazgot, mają sporo energii w niższym podzakresie. Bas nie boi się dość niskich zejść, ustępuje w tym tylko Philipsowi, pozostałe systemy przelicytowuje, jakby starał się odwieść użytkownika od opcji dodawania subwoofera, przynajmniej przy słuchaniu z niewielką głośnością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz nie tylko na PC Yamahy, ale i na komplety wzmacniacz (do tego kupisz używany tuner za 100-200zł, bo ryzyko małe a różnica w cenie duża..) lub amplituner+CD na Allegro, bo pojawiają się egzemplarze powystawowe na pełnej gwarancji dystrybutora.

Poza tym w dobrej cenie można kupić dobry zestaw Magnat VC: amplituner z DVD (ma wyjście na aktywny sub, HDMI oraz USB)
http://allegro.pl/item1131527089_magnat_vc...r_dvd_gwar.html
bo lampowy MC1 to jeszcze kolejne pareset złotych ponad Twój limit.
do tego jeszcze dojdą kolumny – ale możesz zacząć od niezbyt drogich kolumn podstawkowych Magnata..

Sprawdzając jak gra Yamaha PC - niezłe miniwieże (cały czas mówimy o trochę wyższej półce niż ustawa budżetowa przewiduje icon_lol.gif ) z tych dostępnych u nas w sklepach robi również Kenwood i Onkyo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za te wszystkie Wasze posty, pomagaja mi chociaz moze tak to nie wyglada icon_smile.gif

Jako ze musze te decyzje konsultowac okazalo sie ze musi byc DVD, wiec zastanawiam sie czy lepszym rozwiazaniem nie bedzie kino domowe tym bardziej ze jak wczesniej mi to sugerowano mozna dostac w moich widelkach cenowych nienajgorszy sprzet ??!!

Przepraszam ze tak troche mieszam ale sam sie miotam ...


Znalazlem kilka moim zdaniem ciekawych propozycji :

Yamaha DVD-S663B, HTR-6130B, Prism Onyx 100
Sony DVP-NS718, STR-DH500, SA-P33H
YAMAHA (RXV363S+DVD663S+PRISM ONYX100CZ)
DENON AVR-390+UNIVERSE CZARNY

Czy cokolwiek z tego jest warte uwagi ?? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... widze ze co do wyboru kina domowego juz nie jest tak latwo ???

Czy ktorys z tych modeli jest do przyjecia czy raczej szukac w innej bajce ??

A jezeli chodzi o Yamahe PianoCraft MCR840 i E730 to duza jest roznica dla takiego zwyklego uzytkownika bo w cenie 700 PLN mozna zaoszczedzic ??? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kina domowego - po prostu trudno coś ciekawego zaproponować w cenie do 2 tysięcy za nowy zestaw....
Modele które podałeś z kd to najniższe modeli w serii i trudni je zachwalać. O ile odtwarzacze DVD nie są najgorsze, o tyle z amlitunerami i kolumnami jest już gorzej.

Według mnie - jeśli ma to być sprzęt nowy - to już lepiej popszukać czegoś ze starszych modeli, bo w niektórych sklepach typu Euro, MMarkt czy Saturn masz szansę trafić na coś takiego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo a powiedz mi jak wyglada sprawa z tymi Yamahami PianoCraft bo to chyba zdecydowanie najlepszy wybor z tego co piszecie:

1) czy jest duza i na tyle odczuwalna roznica dla laika miedzy MCR840 a E730 ??

2) czy DVD ktore tam sa pozwola mi odczytywac wiekszosc rzeczy czy beda problemy ???

Bo jesli tu jest wszystko ok to chyba nie bede szukal po jakis kinach domowych !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

840 jest wyższym modelem, na jej plus należy też to, że ma oddzielny komponent odtwarzacza DVD - a nie wszystko w jednej obudowie.
Poza tym ma mocniejszy wzmacniacz i trochę większe kolumny.
Czy usłyszysz róznicę - jest to dość trudne pytanie icon_sad.gif W każdym razie model 840 ma większy potencjał i prawdopodobnie warto będzie trochę dopłacić (o ile 600zl to "troche").

Do tej pory nie słyszałem, by były problemy z odczytem jakiś płyt przez tego PianoCrafta.

Zresztą seria PianoCraft od kilku już lat jest mocno chwalona przez użytkowników icon_razz.gif
A w miarę nabierania apetytu na coraz lepszy sprzęt - za jakiś czas możesz wymienić kolumny na lepsze.

Generalnie jest to pewny zakup, dobrze dopasowany do siebie (chociaż warto będzie zastąpic oryginalne kable głosnikowe czymś lepszym) i faktycznie wśród nowego sprzętu ciekawa propozycja...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za konkretna odpowiedz icon_smile.gif

Mi wlasnie kilka osob radzilo zebym kupil PianoCrafta bez DVD bo bedzie mial problemy z czytaniem plytek a DVD zebym dokupil osobno ale powiem szczerze ze jakos mnie ta wersja nie przekonuje i wolalbym zdecydowanie kupic od razu PianoCrfata z DVD dlatego tez mnie troche uspokoiles tym ze nie slyszales o jakis tam problemach z czytaniem plyt !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do PianoCrafta - ogólnie w słuchaniu muzyki na płytach CD:
odtwarzacz CD jest wyżej oceniany brzmieniowo niż odtwarzacz DVD. Ale i tak większość wybiera właśnie DVD z uwagi na jego uniwersalność...

Tym niemniej proponuję, byś w celu sprawdzenia Yamahy wypalił sobie na płycie DVD film w DivXie, muzykę w MP3 oraz zdjęcia (również jako duże pliki), by dokładnie ją przetestować. A do tego skopiuj płytę audio CD na nośnik CD-R i też ją odtwórz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie???
To normalne - zarówno w dużych sklepach typu Euro, MMarkt czy Saturn, jak i w wyspecjalizowanych nikt się nie dziwi, gdy chcemy posłuchać na swoich nagraniach jak sprzęt działa.
Jak poprosiłem o możliwość przetestowania odtwarzacza DVD to też nie było problemu..

Poza tym - napisz do Kolegi Snail, bo właśnie PC 840 i pytał się o wymianę kabli ...
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry64482
może Ci pomoże i sprawdzi u siebie jak to jest ?

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dorzucę swoje bo właśnie przesiadłem się z Yamahy PC 810 (DVD). Z CD gra faktycznie lepiej bo porównywałem ale na PC,uważam, nie ma co się oszukiwać, że zmienia to jakoś diametralnie jakość tego co jest podawane. Funkcjonalność to też wartość sama w sobie. Yamaszka grała u mnie ponad 2 lata i zostanie, tylko powędruje sobie do sypialni bo to bardzo sympatyczny sprzęt i tak mi się wydaje, że może być punktem na start do tego, w którą stronę pójść kiedyś dalej. Jak na początek to chyba "wtopić" na tym się nie da. Oczywiście, że z czasem zachciało się lepiej. Ale jakoś tak już wiedziałem czego szukam. Powodzenia i przyjemności ze słuchania. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...