Skocz do zawartości

Zestaw Stereo - cena a jakosc


Math78

Recommended Posts

Wrzucilem sobie dzisiaj do porownywarki PianoCrafta E730 i 840 i jestem lekko zdziwiony ???!!!

Z wiekszsych roznic

Moc znamionowa RMS : 2x30W - 2x65W
Maksymalna moc muzyczna 120W - 220W

i jeszcze nie jestem pewien czy 730 odtwarza mp3 ??!!

ale mimo wszystko koszt E730 1500pln , mcr840 2400pln w tym samym sklepie oczywiscie zeby bylo dobre porownanie

Czy ta moc az tak wplywa na ceny sprzetu bo w tym przypadku nie ma innych istotnych roznic ??!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ta moc az tak wplywa na ceny sprzetu bo w tym przypadku nie ma innych istotnych roznic ??!!

To nie tylko moc ma wpływ na cenę: w modelu 840 masz 2 oddzielne segmenty, a w 730 to jeden element.
Poza tym w 840 masz również lepsze kolumny.
Nie chcę już szczegółowo sprawdzać obu modeli, ale 840 może mieć więcej możliwości podłaczenia innych komponentów audio (czyli więcej gniazd przyłączeniowych).

No i w ten sposób robi się róznice między modelami w obrebie jednej firmy icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zeby juz Was nie meczyc glupimi pytaniami dzis bylem i posluchalem sobie niemal wszystkich opisywanych tu wiezyczek o ktorych rozmawialismy ...

i co sie okazalo ze cena nie gra roli icon_smile.gif mieliscie racje !

moje wnioski, nie wiem czy sluszne :

Yamaha PianoCraft 810 bije wszystkie wiezyczki na glowe, oczywiscie dla mnie i mojego ucha
Drugie miejsce 410 choc tu juz bardzo podobnie do wyzej wspomnianej !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zostaje wpaść w sobotę lub niedzielę do MMarkt i sprawdzić, czy "weekend bez VATu" pozwolił osiągnąć cenę lepszą od sklepów internetowych... icon_wink.gif

Porównywałeś 840 z 810? Czy kolumny sa takie same w starszym i w nowszym modelu?
Poza tym - w 840 są chyba trochę większe kolumny (większa pojemność skrzynki), NX-E800 na 13cm głośniku basowym, a 810 ma różnie podawane kolumny: raz z 10cm, a innym razem z 13cm basem. Więc trzeba to sprawdzić!

Trochę zaskakujące jest, że wersja z DVD (czyli 810) zagrała dla Ciebie lepiej niż odtwarzacz CD (w 410).

Jeżeli nie jest Co potrzebne HDMI (i chyba brak jest też wyjścia na sub) i cena 810 jest rozsądniejsza niż 840 to masz już faworyta. icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...