Skocz do zawartości

Wybór głośników do Technics Sa- Gx280


bronkzz

Recommended Posts

Witam. Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość ;P Mam pytanko. Jestem posiadaczem technicsa Sa-GX280. Mam do niego dwie kolumny, w jednej kolumnie spaliły się głośniki. Chciałbym wymienić i wybrać najlepsze głośniki pod tego technicsa, chodzi mi głównie jaka powinna być impedancja głośników. Średnica głośników pasujących pod te kolumny to 13 cm. Jaką kombinację wybrać ? ( 2x głośniki średniotonowe + 1 wysokotonowy czy może 1 głośnik średniotonowy + 1 głośnik niskotonowy + 1 wysokotonowy). Może ktoś poda dobrą pod względem jakości firmę głośników. proszę o odp icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nic nie kombinuj, bo jeszcze uszkodzisz tego Technicsa. Albo daj do naprawy, albo trzeba będzie pomyśleć o nowych kolumnach. A czemu głośniki padły? Co to za kolumny? Może grałeś zbyt głośno a słychać było zniekształcenia, czyli wzmacniacz a raczej amplituner być może nie dawał rady. Wbrew pozorom o wiele łatwiej uszkodzić kolumny zbyt słabym wzmacniaczem niż bardzo mocnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączysz, tę dobrą kolumnę pod gniazdo głośnikowe, gdzie była podpięta ta druga, niedziałająca kolumna, to też gra? To by wyjaśniło, czy padła kolumna, czy z jednym kanałem w amplitunerze jest coś nie tak.
Moc na papierze, to nie to samo co ta prawdziwa, poparta dobrą wydajnością prądową. Porównaj go kiedyś ze stosunkowo słabymi 25-40W wzmacniaczami Rotel lub NAD a będziesz wiedział o czym piszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...