Skocz do zawartości

kable glosnikowe + interkonekt do pianocrafta


snail

Recommended Posts

Witam!
Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc:p

Jestem posiadaczem Yamahy Pianocraft 840. Kable glosnikowe, ktore posiadam to Audioquest F40 (cinemaquet). Wiem, ze jest to jeden z nizszych modeli kabli tej uznanej marki. O co mi chodzi. No wiec sluchajac np. najnowszej plyty Ozzy Osbourna mam wrazenie, ze wieza gra za malo szczegolowo. Nie wiem czy dobrze to okreslilem ale mam wrazenie, ze czegos w brzmieniu lekko brakuje. Czy moze to byc wina tych kabelkow, czy moze poprostu ta plyta jest tak nagrana? Zdaje tez sobie sprawe, ze pianocraft nie jest sprzetem z najwyzszej polki ale nie jest to znowu jakis bubel!
Czy wymiana kabli moze mi pomoc? No i generalnie jakie kable byscie mogli polecic zeby rozszerzyc brzmienie? Nie jestem fanem mocnego basu wiec takich kabli prosze nie polecajcie.
Drugie pytanko tyczy sie interkonekta. Czy warto go wymieniac (obecnie posiadam oryginalny, sprzedawany wraz z wieza)? Ma on duzy wplyw na brzmienie zestawu?
Na allegr znalazlem taki interkonekt: http://allegro.pl/item1147534747_interkone..._nys_2x0_5.html
Warto wyminic ten zestawowy na powyzszy czy to raczej nic nie da? Jesli macie jakies propozycje to poprosze o odpisanie:)

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na podstawie jednej płyty nie wyrokujesz o tym jak gra system. Kup jakąś dobrze nagraną, np. audiofilski sampler i wówczas posłuchaj. A najlepiej posłuchaj co najmniej kilka/naście różnych, z rozmaitą muzyką płyt (nie z internetu aby i przepalonych na CDRy icon_wink.gif ) Druga sprawa, to jeśli już wina sprzętu, raczej głośniki mogą za to odpowiadać ( a wysoko-tonowe grają, przyłóż ucho - poważnie, z pewnej odległości można tego nie zauważyć). Te Klotze, to moim zdaniem raczej humor Ci poprawią niż brzmienie. Jeśli bardzo chcesz, to raczej coś z tego http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=interkonekty
Te głośnikowe nie rewelacja, ale na razie chyba mogą być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Nie to nie jest oczywiscie jedyna plyta jaka sluchalem. Mam sprzet w tej konfiguracji juz przeszlo pol roku. Generalnie tego typu wrazenia odnosze przy sluchaniu ciezkiego rocka i metalu. Przy popowo/rockowych kawalkach dzwiek wydaje mi sie ok! Moze to jednak wina plyty?! Sam juz nie wiem. Musze gdzies skombinowac jakies inne kable z wyzszej polki i porownac.

Co do interkonekta - jest sens go wymieniac czy nie? Nie stac mnie na wydanie 500 zl za kabel wiec raczej szukam czegos tanszego.
Co sadzisz o interkonekcie Sommer Spirit XX? Zreszta jezeli tylko ma mi wymiana kabla poprawic humor to bez sensu kase wydawac - sadzilem, ze lepszy interkonekt jest w stanie cos zmienic!

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Lepszy interkonekt jest w stanie sporo zmienić, ale rzeczywiście lepszy a nie Klotz czy Sommer Spirit, choć ten ostatni uchodzi za naprawdę niezły za te pieniądze. Zgadzam się z tym co napisał Fono Master. Poza tym myślę, że kupno lepszych głośników da dużo więcej niż nawet jeszcze droższe interkonekty. Z doświadczenia wiem, że te niedrogie jak wyżej wymienione, czy jakieś Profigoldy "grają" dużo słabiej niż np. Monster Cable Interlink 400( niestety dla Ciebie, ma duży bas) czy DNM Reson. A taki Albedo Blue dałby naprawdę duży wgląd w nagranie, sporo wysokich tonów i kontrolowany bas, ale pewnie obnażyłby niedoskonałości sprzętu i byłoby, ze kabel zły. Może QED Qunex 2 lub 1 byłby optymalny, choć dużo bezpieczniejszyi naprawdę dobry jest Tara Labs Prism 22. Najlepiej by było gdybyś posłuchał u siebie.
Jeśli zostajesz przy tym sprzęcie, który masz, to możesz spróbować któryś z tych kabelków. Jeśli jednak zastanawiasz się nad wymianą kolumn, to uzbieraj maksymalnie jak najwięcej możesz i się jeszcze odezwij.
Co do płyt z ciężkim rockiem i metalem, to rzeczywiście są one bardzo często fatalnie nagrane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...