Skocz do zawartości

Czy głosnik sie nie spali > alphard cw1202c


Recommended Posts

Witam Panstwa nie wiem czy dobrze trafilem z tym pytanie akurat na to forum ale prosze mi wybaczyc jestem tutaj nowy i troche sie gubie. A wiec przejde do rzeczy mialem TUBE Basowa LTC 1201 12" 30cm 400W pasywna i poniewaz bylem z niej srednio zadowolony wykrecilem z niej glosnik i wlozylem alpharda cw1202c ale magnesem to gory sprawowal sie duzo lepiej ale i tak ten bass byl taki jakby ktos mlotkiem w drewno walil icon_razz.gif wiec zakrylem bass reflex zeby byla skrzynia zamknieta i doznalem olsnienia: czysty dynamiczny i gleboki bass cos niesamowitego zawsze lubilem ten glosnik ale to co on robi z ta zamknieta skrzynia to jest niesamowite dodaje zdjecie jak to wyglada

DSC01446.jpg

i teraz mam pytanie czy glosnik mi sie nie spali jak bedzie magnesem do gory i w zamknietej skrzyni??????? bo jezeli nie to na 1000% zostawiam tak jak jest bo jestem pod wielkim wrazeniem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, w zasadzie ciężkie pytanie, bo konstrukcja raczej nie domowa a samochodowa, inna sprawa, czym go napędzasz?. Owszem zdarzają się konstrukcje tego typu, są wykonywane pod dedykowane głośniki, dedykowany litraż itp itd. Ty wsadziłeś na sztukę głośnik i się Tobie podoba ok
Od tego jak go wysterujesz czy ma filtry czy nie będzie zapewne prędzej zależało czy go spalisz czy nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za checi pomocy moze troche zle trafilem z tym pytaniem na to forum ale juz sam nie wiedzialem gdzie sie zapytac. Podobno ten glosnik najlepiej gra w obudowach zamknietych no i z wlasnego doswiadczenia tak jest a pytanie moje zadalem dlatego, ze nie wiem czy moze on byc przymocowany magnesem do gory, czy nie tworzy sie za duze cisnienie i czy proscniej mowiac on nie wypluje membrany. W domu akurat jak testowalem to byl podlaczony pod slaby wzmacniacz 50W ale tez niezle dawal rade a w samochodzie napedza go PEIYING PY 4B02R gra bardzo dobrze ale wychylenie membrany jest bardzo widoczne w porownaniu do konstrukcji z Bass Reflex gdzie wychylenia nie widac prawie wcale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Myślę, że póki nie napędzasz głośnika wzmacniaczem o zbyt dużej mocy nie musisz martwić się o jego uszkodzenie. Niepokojącym objawem mógłby być metaliczny zgrzyt, który może pojawić się przy zbyt mocnym wysterowaniu. Mówiłeś też o znacznie większym wychyleniu membrany. To w porównaniu z głośnikiem który był tam oryginalnie zamontowany czy z konstrukcją z bass reflexem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie nie oryginalny glosnik mial poprostu twardsze zawieszenie od tego ale jak go zamontowalem w ten sposob jak ten to tez sie bardziej wychylal po zakryciu otworu bass reflex. Ten Alphard zas wychyla sie znacznie wiecej ale mysle ze to nie jest nic strasznego poniewaz ten glosnik ma miekkie zawieszenie. Dziekuje serdecznie wszystkim za pomoc Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
CW1202 to głośnik do obudowy zamkniętej (!!!). W b-r nie da się go słuchać... Ogólnie jest udanym głośnikiem alfreda. Najlepsza obudowa do niego to 50 litrów mocno wytłumiona. Potrafi w niej zejść bardzo nisko z dobrze kontrolowanym ale "jednorodnym" basem. Kiedyś przerabiałem temat CW1202 oraz CW1002. Z tej serii tylko te zasługują na uwagę reszta to syf. Do tego bardzo mocny wzmacniacz bo głośnik ma niską efektywność i dłuuugo wygrzewać, dopiero po tym zagra "normalnie". Najlepiej pomierzyć parametry T-S głośnika przed zaprojektowaniem bo mają duży rozrzut a te dostępne niegdyś na stronie alpharda można puścić między bajki. pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...