Skocz do zawartości

Sprzęt audio do pokoju


Knoper93

Recommended Posts

Witam
Byłem wczoraj u znajomego kolegi, miał fajny sprzęcik audio kolumny chyba coś takiego http://allegro.pl/item1160710628_kolumny_a...ap.html#gallery muzykę puszczał z PC, tak się napaliłem że postanowiłem sobie coś podobnego sprezentować. Nie znam się na tych jednostkach i skrótach ale czy mógł by mi ktoś napisać jak dobrać jakiś zestaw żeby ładnie grało, tak w granicach 500 zł. I czy do takich kolumn wystarczy tylko wzmacniacz czy coś jeszcze?? Dodam jeszcze że mam dwie kolumny od wierzy AIWA które też bym chciał wykorzystć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ups...
Czytając Twój post - myślałem sobie, ile możesz mieć lat? I wyszło, że z 17???
Kolumny "dawały" nieźle?

Pozdr.



Nie musiałeś czytać postu, wystarczył by nick.

Cytat

Kolumny "dawały" nieźle?



No dudniło fajnie woda w butelce drgała, mówił że są strasznie stare tylko wzmacniacz sobie skołował "nowy", nie miałem nigdy styczności takimi "zabawkami" ale jak dla mnie dźwięk był miodzio. Ogólnie słucham techno, rege, muzyka z nfs-ów, troszkę hitów radiowych (eska, planeta) na basiku mi zależy najbardziej

pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale skoro lubisz taki - to bez oglądania kupuj Altusy.

Knoper93
Byle nie w takiej cenie - 450zł to trochę za drogo jak na 75ki!

Do kolumn wystarczy wzmacniacz stereo, skoro sygnal chcesz puszczać z kompa.
Ale warto kupić używany odtwarzacz CD - już za 100zl można kupić coś firmowego w dobrym stanie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale nie chodziło mi dokładnie o te kolumny, pokazałem tylko te znajomego, sam mówił że są stare i obejrzy się za czymś nowszym. Czytałem troszkę forum ale zupełnie nic nie rozumiem, prosił bym o jakieś nakierowanie, propozycję, na co mam zwracać uwagę. Sygnał z wierzy (AIWA NSX-R21) mógł by być wysyłany?? Zależy mi żeby to się zmieściło w 5 stówach, rodzice kupili mi ławeczkę, więc za dużo nie dołożą a do pracy iść nie mogę (złamana noga)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz pokój? Czego słuchasz? Chcesz mieć dobre brzmienie, czy dużo kiepskiej jakości dźwięku (vide Altusy)? Duże kolumny z dużymi membranami, to raczej trzeba mieć w miarę dobry wzmacniacz, by je prawidłowo napędzić a nie wieżę (nie gniewaj się, ale to tylko stwierdzenie faktu a nie złośliwość) AIWA NSX-R21.
Jeśli piszesz "wierzę", chodzi o wiarę (to już złośliwość) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma 14m z tym że jest w miarę pusty, biurko rogowe, komoda, 1 wąska szafa i łóżko. Ogólnie słucham techno, rege, muzyka z nfs-ów, troszkę hitów radiowych (eska, planeta). Mile słyszany był by basik, wiem że za 500 zł szału nie będzie, ale myślę że będzie lepiej niż jest teraz. Z tą wieżą to myślałem że puszczę z niej płytkę, sygnał przeleci przez wzmacniacz i kolumny RoRo pisał żeby kupić odtwarzacz cd, to pomyślałem że wieża się nada.

f1angel nie gniewam się icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 14 m2 polecam raczej podstawkowe (w tej cenie). Może takie kolumny, pewnie nie zabiją dźwiękiem, ale usłyszysz jak dobrze może brzmieć muzyka
http://allegro.pl/item1160038821_eltax_liberty_1.html ewentualnie takie, jeszcze lepsze, ale nie wiem czy Twój wzmak je prawidłowo napedzi. Ew. zostaną gdy kupisz lepszy. http://www.swistak.pl/a10090944,Mission-780.html Można i podłogowe, zagrają potężniej, ale czy lepiej? http://allegro.pl/item1150422096_eltax_lib...ziesz_wlkp.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Altusów to nie wydziela sie basik, tylko podbity, nienaturalny wyższy bas. Znam te kolumny, słuchałem. Altusy wg. mnie to karykatura brzmienia jakiś dziwny bas plus przerysowana nienaturalna, drażniąca góra, ale jeśli Ci się podoba, kup. To Ty będziesz słuchał nie kto inny. Kolumny zaproponowane przeze mnie nie zagrają tak bumiąco i przytłaczająco, ale za to jakość dźwięku jest dużo lepsza. A basik nawet takich EL 1+ jest na tyle silny i dobrej jakości, że w 14m2 nie powinno być problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...