Skocz do zawartości

Advance Acoustic vs Xindak


vadym

Recommended Posts

Witam
od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu systemu stereo. Póki co korzystam ze starego Technicsa, aplituner, cd, gramofon SL 1710 i kolumn Polaris. Upatrzyłem sobie dwa zestawy, niestety w moim mieście nie ma salonu audio i muszę wybrać się do stolicy celem odłuchu. Przed wyjazdem jednak chciałbym zasięgnąć porady fachowców, za którą to z góry bardzo dziękuję. Muzyka jakiej słucham, to bardzo szeroki wachlarz, od ostry rock'n'roll, metal, punk rock, przez jazz, nowe brzmienia, folk, po klasyka, barok i muzyka symfoniczna. Upatrzone zestawy to:

-Advance Acoustic MAP 105 i MCD 204 + kolumny Dali Ikon 7
-Xindak A 06 + C 06 + kolumny Monitor Audio RX 6

Ostatni zestaw odsłuchiwałem, ale nie na swoich płytach, a przede wszystkim bez gramofonu z którego gram bardzo dużo muzyki. Brzmienie mi się podobało, ale słuchałem głownie muzyki rockowej, tak więc nie wiem, jak zagra np jazz, klasykę etc...

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za porady;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Dali IKON 7: Mam lekkie obawy, czy Advance Acoustic MAP 105 - nie jest ,,mocowo" za słaby do nich? Przy ich 6 Ohm, będzie miał mocy na poziomie 80-90W. Oczywiście odsłuch jest konieczny, by o tym przekonać się czy tak jest...
Piszę bo sam mam ,,siódemki" podłączone do Yamahy DSP-A1, przy tej impedancji mam do dyspozycji ok. 2 x 150W. Dzięki temu mam potężne brzmienie, zawsze w pełni kontrolowane i dynamiczne. Przez moment Dali w domu podłączone były ,,gościnnie" do słabszego amplitunera Denon-a, właśnie na poziomie mocy poniżej 100W i niestety nie dawał rady ich ,,napędzić". Jasne jest że 80-90W u Denona, to nie to samo co u Advance Acoustic - testy czasami pokazują inne wyniki, niż deklaracje producentów. Proponuje tylko zastanowić się nad modelem IKON 6, lub już nowszą ich wersją MkII. Bo to też i lepsze porównanie do Monitorów RX 6.
Poza tym podpisuje się pod słowami f1angel-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy..........? Hm, to chyba niezbyt trafne określenie. Fakt: ,,6" mają go mniej, przy bezpośrednim porównaniu do ,,7". Ale ich bas zależeć będzie od pomieszczenia, okablowania i od elektroniki towarzyszącej. Po przywiezieniu do mieszkania ,,siódemek", pierwsze wrażenie było takie: rewelacyjne w całym swym paśmie, bardzo liniowe oraz analityczne i szczegółowe!!! Choć nie brakuje im ciepła i muzykalności (jak to w Dali icon_smile.gif). Bas potężny, ciężki, nisko schodzący - ale doskonale kontrolowany!!! Powstała też wtedy w mojej głowie refleksja nad ,,szóstkami", że też by wystarczyły na 20 m2.... Jednak ja mam kino domowe i to bez subwoofera, dlatego IKON 7 są dla mnie lepszym rozwiązaniem. Myślę, że warto posłuchać tego nowego modelu Dali IKON 6 Mk II, bo widząc je zauważyłem nowe głośniki średnio/niskotonowe identyczne jak w serii MENTOR!!! Przynjamniej od strony membrany... No i sam producent też wskazuje na zmiany głównie dotyczące poprawy właśnie niskiego zakresu!!! Sam nie wiem co tam można jeszcze poprawić, ale też i nie słuchałem nowej odsłony serii IKON.

P.S. Myślę, że Monitor Audio RX 6 też przy modelu RX 8 wypadną blado pod względem basu....
Poza tym wyżej opisana historia, dotyczyła koleżanki której doradziłem zestaw kina domowego DENON + Dali IKON 5. Te maleństwa u niej w pokoju max. 11 m2, spisują się nad wyraz wyśmienicie i najważniejsze basu tam nie brakuje!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...