Skocz do zawartości

Kino Domowe 5.1 + TV do koncertów


ultra

Recommended Posts

Witam,

wkrótce mam zamiar skompletować sobie nowe kino domowe 5.1 + tv w granicach 17.000zł. Sprzęt ma mi głównie służyć do muzyki (nagrania live, studyjne, itp.). Gatunek: elektronika, rock, pop.

Póki co wypatrzyłem coś takiego i prosiłbym o odniesienie się do moich typów:

Kolumny: KEF IQ90 / IQ60C / IQ10
Amplituner: CAMBRIDGE AUDIO AZUR 650R
Odtwarzacz: Blue Ray SHARP BD-HP21S
TV: Philips 52 PFL 5605 H

Dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem z jednej strony piszesz, że sprzęt ma służyć głównie do odsłuchu muzyki, a z drugiej strony chcesz kupić KD. Pytanie tylko po co ci kino do muzyki, kupując zestaw stereo za tą samą kwotę dostaniesz dużo lepszą jakość dźwięku niż z zestawu KD. Jeśli zależy ci też na odtwarzaniu filmów to może do takiego zestawu podłączyć też Blu Raya i oglądać w samym stereo. Wiadomo coś za coś, ale jeśli stawiasz głównie na muzykę to moim zdaniem wybór powinien paść na klasyczne 2.0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesli zalezy ci na swietnej dynamice, polecam zestaw Pioneer.
Ampli:
SC LX-72
tu za 5500pln
Blu Ray:
BDP LX-53
1700pln

Ale na poczätek - möglbys podac przyblizone wymiary pomieszczenia oraz, czy masz mozliwosc odpowiedniego rozstawienia kolumn 7.1 lub 5.1? Poza tym - podaj prosze odleglosc do telewizora z jakiej bedziesz oglädal filmy (koncerty). Myslenie "im wiekszy tym lepszy" w przypadku duzych przekätnych w malych pomieszczeniach jest niestety bledne i moze sie okazac, ze niweczy calä przyjemnosc z przekazu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...