Skocz do zawartości

Dobór zestawu głośników 5.1 do HK AVR 142


markitok

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż wprawdzie muzyki bardzo lubię słychać, ale jeśli chodzi o sprawy techniczne, a co się z tym dalej wiążę doborem odpowiedniego sprzętu jestem laikiem. Od kilku dni jestem posiadaczem ampli HK AVR 142 (prezent), i chciałbym teraz dobrać jakieś odpowiedni do tego zestaw głośników 5.1. Myślę że górna granica to 800-1000zł jaką chciałbym przeznaczyć na ich zakup. Zestaw będę wykorztystywał w 50% muzyka i tyle samo film.
Prosze o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu.
Będe wdzięczny za wszekie sugestie...pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglädajäc allegro, w tej cenie niestety niewiele jest konkretnych (czyt. dobrych) propozycji. W malym pomieszczeniu moze sprawdzic sie zestawik SCS 178 JBL, za ok. 800pln:
JBL SCS 178
W pomieszczeniach do okolo 12 m sprawdzä sie, tym bardziej w poläczeniu z H/K

Do pomieszczenia ok 20-25m z propozycji na Allegro möglbys zwröcic uwage na zestaw Koda AV 707 + sub 1000. Cena 1000pln:
KODA
Jest to zestaw charakteryzujäcy sie dbd stosunkiem jakosc - cena.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma ok 25m2, kwadarat więć myślę że z rozmieszczeniem nie powinno być kłopotu. Co do wyboru kolumn/głośników to chyba jednak wolałbym zestaw głośników podwieszonych gdzieś pod sufitem. I tu właśnie miałem rozpatrzony zestaw JBL SC 178 o którym wspominacie ale doczytałem, że te głośniki pracują przy oporze 4Ohm, HK natomiast 6-8Ohm, czy to w jakiś sposób rzutuje na pracę zestawu...? Czytałem coś o możliwości przegrzania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz słuchać muzyki z tego zestawu to wybór małych satelit z subwoofer'em nie jest najlepszym wyborem, szczególnie, że masz całkiem spore pomieszczenie. Ja poszedłbym w kierunku zestawu 5.0 z normalnymi podłogowymi frontami, jakość będzie nieporównywalna właśnie jeśli chodzi o odtwarzanie materiału muzycznego w stereo. Jak pisał artur77 firma KODA jest warta zainteresowania, jeśli chciałbyś mieć jeszcze jakiś wybór to TAGA od tego samego dystrybutora jest ok.

KODA AV-707 v.3
TAGA TAV-606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na kable kasy pójdzie niestety, głównie jeśli chodzi o głośnikowe, bo potrzebujesz pewnie ze 30m (tak przynajmniej mi się wydaje po 2,5-3m na fronty, z 1-1,5m na center i gdzies po 10-12m na tyły). Tak, więc z głośnikowych proponuję ALPHARDa DaVinci jak na swoją niską cenę to naprawdę niezły kabel.
Potrzebujesz jeszcze interkonekty do DVD, ampa i TV. Teraz pytanie jakie masz złącza w DVD do audio pewnie pójdzie kabel COAXIALny, ale do wideo możesz być kilka opcji to zależy co jest dostępne, wybierz to co jest piszę w kolejności od najlepszego HDMI, COMPONENT, SCART/EURO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...