Skocz do zawartości

Sennheiser RS 180


Recommended Posts

Witam,
Przymierzam się do zakupu słuchawek, raczej chciałbym żeby były bezprzewodowe, ze względu na wygodę (nie jestem "uwiązany" w jednym miejscu). Jednak jeśli jakość dźwięku słuchawek bezprzewodowych miała być być o wiele gorsza niż słuchawek z kabelkiem za taka samą cenę, to byłbym skłonny zrezygnować z bezprzewodowego sprzętu.

Tak więc zastanawiam się nad słuchawkami Sennheiser RS 180, 170 lub 160. Znalazłem jeszcze Creative Wirless Sound Blaster oraz Sony MDR-RF840RK.

Maja one służyć głownie do słuchania muzyki, rzadziej do wieczornego oglądania filmów lub grania w coś na PC.
Mój budżet to ok 700zł.

Jeśli ktoś posiada wyżej wymienione słuchawki, to proszę o krótka recenzję/opinię, lub propozycje innych lepszych za podobną cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt towarzyszący do tych słuchawek??? Jeśli dysponujesz już jakimś zestawem stereo (czy też samym dobrym odtwarzaczem) to sprawa jest dość prosta, albo przynajmniej ograniczona do wyboru słuchawek, ale jeśli masz zamiar podłączyć słuchawki za 700zł do wyjścia słuchawkowego w TV czy jakiejś zintegrowanej karty dźwiękowej w kompie to radzę się zastanowić czy aby na pewno chcesz wydać aż tyle.
Co by nie mówić 700zł na słuchawki to już naprawdę sporo, do tej klasy nauszników powinno się mieć dobre źródło i porządny wzmacniacz słuchawkowy, bo w przeciwnym wypadku nie wykorzystasz ich potencjału nawet w 50% (mówię o jakości nie głośności - tak dla jasności).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tego typu zależności. Dlatego w powyższym poście wymieniłem tez tańsze modele słuchawek RS160, sony. Słuchawki kupuje z myślą o przyszłości, planuje zakup jakiegoś zestawu (amplituner, odtwarzacz blue-ray + kolumny), jednak w tej chwili zależy mi na słuchawkach. Obecnie dysponuje tylko komputerem z karta sound blaster audigy 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję znacznie tańsze słuchawki i do tego przewodowe, dobre słuchawki bezprzewodowe są drogie (a i tak nie tak samo dobre jak przewodowe w tej samej cenie), a te tańsze mają często problemy z dobrej jakości połączeniem itp.
Dlatego radziłbym zostać właśnie przy przewodowych. Konkretnie polecam CREATIVE Aurvana LIVE!, których sam używam. W twojej obecnej konfiguracji zagrają nieźle, a jak w przyszłości zmienisz sprzęt to na pewno będą miały jeszcze tyle potencjału, żeby pokazać się z jeszcze lepszej strony, do tego cena jest bardzo atrakcyjna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy möglbys napisac jakiej muzyki sluchasz? Za 700pln jest juz dosc spory wybör i mozna dobrac sluchawki zgodnie z Twoimi preferencjami. Proponuje jednak modele przewodowe, jesli w zestawie nie ma przedluzacza, mozna w razie koniecznosci sie w niego zaopatrzyc. Moim zdaniem masz bardzo dobre podejscie, kupujäc sluchawki lepszej jakosci z myslä o pözniejszym zakupie lepszego sprzetu, nawet ze wzgledu na pözniejsze poröwnanie (ktöre jeszcze bardziej pozwala cieszyc sie nowo zakupionä elektronikä). Poza tym - lepiej raz, a dobrze.

Jeszcze jedno: piszesz o budzecie 700pln, natomiast Sony MDR-RF840RK sä (przynajmniej w Niemczech) w cenie ponizej 60 Euro, wiec okolo 240pln. chcesz "obracac sie" w tych rejonach, czy kupic najlepsze sluchawki jakie da sie do 700pln?

Jesli chodzi o RS 180, z opinii jakie przeczytalem na niemieckich forach mozna wywnioskowac, ze sluchawki te sprawdzajä sie przy oglädaniu (sluchaniu) filmöw i tv, natomiast nie bardzo do sluchania muzyki. Niektöre osoby opisujä je jako "stlumione i malo przestrzenne", jeszcze inne, korzystajäce w wysokiej klasy sprzetu i wzmacniaczy sluchawkowych, jako "plaskie z niewystarczajäcä ilosciä basu". Poza tym zgadzajä sie, ze w tej cenie mozna kupic o wiele lepsze sluchawki przewodowe, poniewaz w RS 180 czesciä dosc pokaznej ceny na pewno jest cyfrowa technologia ograniczajäca szumy oraz transmiter/odbiornik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham rocka niemalże w każdej postaci, oraz sporadycznie rapu lub alternatywnej.

Odnośnie budżetu i wymagań to chciałbym kupić słuchawki warte swojej ceny. Jeśli między jakimś modelem słuchawek powiedzmy za 500zł -600zł, a np wspomnianymi CREATIVE Aurvana które kosztują ok200zł, nie będzie dużej różnicy jakości dźwięku, to wtedy bym się grubo zastanawiał czy nie wziąć tańszych słuchawek i kilku płyt nie kupić. Poza tym np. jeśli w wyżej opisywanej sytuacji różnica dźwięku była by, może nie kolosalna, ale na korzyść droższych słuchawek i wykonanie i materiały użyte do ich produkcji były by o wiele lepsze niż tańszego produktu to oczywiście zdecydowałbym się na droższe słuchawki, ponieważ samo wykonanie też ma duże znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie ma sprawy:
Beyerdynamic DT-770
http://allegro.pl/item1166578112_beyerdyna...audiopunkt.html
Grado SR-225 (tu niestety przekraczam budżet, ale wierz mi, w tej cenie słuchawki do rocka - pełna symbioza)
http://allegro.pl/item1153377812_grado_sr2...wa_od_reki.html
Z mojej strony do tego gatunku muzycznego nie polecam Sennheiserów, natomiast modele Audio Technica nie zmieszczą się w budżecie. Jeśli chodzi o moje propozycje - znam Beyerdynamic, Grado i Audio Technica (po kilka modeli). Sam słucham od wielu lat metalu i rocka na DT- 880 Custom Beyera. Zrezygnowalem z zakupu Sennheiser HD-800, poniewaz nie odpowiadala mi charakterystyka brzmieniowa , która absolutnie nie nadaje się do tej muzyki ( akurat ten model nie mieści się w Twoim budżecie, chciałem jedynie ugruntować własną opinię).
Reasumijąc - jeśli chcesz kupić słuchawki na lata - polecam Beyerdynamic dt-880. Jesli chcesz koniecznie zmieścić się w budżecie: DT-770. Co do Grado - do rocka są kapitalne. Poza tym - posłuchaj sam, to daje zawsze najlepsze możliwości wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...