Skocz do zawartości

Dobór kolumn/głośników amplituner do 1500zł do małego pokoju


klm

Recommended Posts

Mam zamiar kupić jakieś głośniki do pokoju jestem zielony w tych sprawach.
Chodzi mi o dźwięk przestrzenny 5.0/5.1

Pokój ok. 10m2 (także jak kolumny to raczej mniejsze)
Przeznaczenie: W większym stopniu filmy HD,oraz konsola XBox 360 ale również muzyka .
Podłączenie: TV podłączony z laptopem HDMI<->HDMI, xbox tak samo.
No i teraz najważniejsze jak to wszystko ładnie podłączyć i przez co żeby było ok, trochę czytałem i zwróciłem uwagę kolumny KODA F-51 5.0 do tego przydał by się jakiś ampli z wyjściem/wejściem optycznym do xboxa, mam zamiar też kupić kartę zewnętrzna do lapka Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB

Przepraszam w temacie żle wpisałem cenę, koszt kolumn + ampli do 1000(+/- 200) p

Proszę o pomoc i sugestie, a może jest jakieś inne rozwiązanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę nie większą niż 1200zł tak naprawdę nie da się kupić nowego zestawu kina 5.1, jeśli chodzi o 5.0 to wybór jest bardzo ograniczony, a i tak ledwo zamykamy się w tej kwocie (mowa o głośnikach i amplitunerze bez kabli, które też musisz kupić). Szukając czegoś co wogóle jako tako da radę znalazłem taki zestaw:
SONY STR-DH500
TAGA TAV-305
Ten zestaw kolumn powinien dać radę z basem w twoim pomieszczeniu, duża obudowa i dwa 10cm głośniki nie powinny mieć problemów. Amplituner to bądź co bądź całkiem niezły sprzęt jak na swoją cenę i jest to najtańsza "firmowa" propozycja, którą podaje obecnie ceneo.

To jest to co możesz dostać ze sprzętu nowego, ale radziłbym się dokładnie zastanowić czy nie chcesz kupić używanego sprzętu, jeśli byłbyś zainteresowany to pole manewru się powiększa, a jakość zestawu także dużo zyskuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro obecnie słabo jest z zestawem kolumn 5.0/5.1 w tej cenie niemniej jednak udało mi się znaleźć jeden całkiem ciekawy.
Wharfedale Crystal
Do tego całkiem niezły i wydajny prądowo amplituner Harman Kardona i na pewno końcowy efekt będzie dużo lepszy od tego zestawu SONY + TAGA.
Harman Kardon AVR-35RDS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te KODY będą ok, niemniej jednak te Wharfedale z aukcji jako nowe kosztowały znacznie więcej, więc raczej ku nim bym się skłaniał. Jeśli mówisz, że możesz rozszerzyć budżet to możesz pomyśleć nad nowszym amplitunerem, będzie więcej wejść i wszystkie dekodery (ten HK miał tylko Dolby Digital).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...