Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4500zl


Maciuch

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc i rady w skompletowaniu zestawu do kwoty 4500zł. Sprzęt będzie służył do słuchania muzyki, głownie rocka/metalu w pomieszczeniu o ok 25-30m2.

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera: Onkyo TX-8555 lub Harman/Kardon HK 3490 lub Denon DRA 500.

Do tego odtwarzacz CD + kolumny.
Myślę o rozłożeniu tej kwoty w proporcjach: 1500zł (amplituner) + 1000zł(cd-player)+ 1500-2000zł kolumny.

Jestem praktycznie zielony w tym temacie więc jeśli ktoś miałby jakieś lepsze propozycje w tej kwocie to proszę o radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się coś takiego: Harman Kardon HK 3490 + Harman Kardon HD980 HD + kolumny JAMO S608

http://allegro.pl/item1153682450_jamo_kolu...ratis_raty.html
http://allegro.pl/item1159167122_harman_ka...ostawa_0zl.html
http://allegro.pl/item1153234636_harman_ka...ty_wroclaw.html

Nie wiem tylko czy kolumny się nadają te które wymieniłem wyżej, czy nie lepiej było by wybrać trochę słabsze.

Proszę o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy z tymi amplitunerami do słuchania muzyki. Wzmacniacz stereo się kupuje. A kolumny duże i ....dużo kiepskiego dźwięku. Czego można oczekiwać od tak wielkich, kilkugłośnikowych kolumn za stosunkowo niewielkie pieniądze? Sprzęt pewnie ma być nowy? Za te pieniądze można by złożyć z używanych naprawdę dobrze grający zestaw. Nowy będzie przez jakiś czas nowy icon_biggrin.gif a brzmienie już nie takie, choć też można nieźle grający system kupić. Jeśli nie oczekujesz brzmienia zabijającego potęgą i basem a dobrze brzmiących kolumn, to da się coś złożyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nie oczekujesz brzmienia zabijającego potęgą i basem a dobrze brzmiących kolumn, to da się coś złożyć.



Chyba, że kupisz stare Infinity:)
http://allegro.pl/item1155370750_infinity_kappa_8_2i.html
Jesli jesteś z Łodzi - to masz do Ostrowa Wlkp. kawałek...
WARTO choćby posłuchać, żeby mieć punkt odniesienia.
Na kolumny można śmiało dołożyć z CD (200-300 w zupełności tutaj starczy - przynajmniej na początek). Za 1000 zł kupisz też starszy zestaw pre+power (lub mocną integrę). Do tego tuner za 100-150 zł... i masz amplituner:)

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ludzie, co Wy z tymi amplitunerami do słuchania muzyki. Wzmacniacz stereo się kupuje. A kolumny duże i ....dużo kiepskiego dźwięku. Czego można oczekiwać od tak wielkich, kilkugłośnikowych kolumn za stosunkowo niewielkie pieniądze? Sprzęt pewnie ma być nowy? Za te pieniądze można by złożyć z używanych naprawdę dobrze grający zestaw. Nowy będzie przez jakiś czas nowy icon_biggrin.gif a brzmienie już nie takie, choć też można nieźle grający system kupić. Jeśli nie oczekujesz brzmienia zabijającego potęgą i basem a dobrze brzmiących kolumn, to da się coś złożyć.


Skoro według Ciebie te kolumny kipsko graja to może byś podał jakieś przykłady kolumn za podobną cenę które według Ciebie graja lepiej. Twój post mi w niczym nie pomógł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponuje znajdziesz u jednego dystrybutora:

Denon DCD-510AE = 930 zł
Denon PMA-710AE = 1380 zł
Dali Lektor 6 = 2400 zł (para)


Napisałem o dystrybutorze, bo chodzi o ułatwiony odsłuch i dostęp do w/w zetawu. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu! Nie jestem zwolennikiem marki DENON, ale jest to bardzo dobry producent oraz uznany wśród audiofili. Całość potrafi zaskoczyć szczegółowym i dynamicznym dźwiękiem - w sam raz do rocka. Proponuje rozejrzeć się za najbliższym sklepem i koniecznie odsłuchać w tej konfiguracji. Budżet nie obejmuje kabli, a już przekroczyłem go o 210 zł. Możesz też zastanowić się nad kolumnami niższej serii: Dali CONCEPT 6 = 1760 zł (para), ale to już nie będzie ta szczegółowość i przestrzeń - choć w swojej klasie cenowej są i tak rewelacyjne. Oczywiście wszystkie ceny podane są z internetu, więc albo wynegocjujesz je na miejscu u sprzedawcy (co nie powinno być trudne). Albo posłuchasz grzecznie, a później sprzęt ściągniesz sobie właśnie z neta icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Tuner radiowy... hm, proponuje kupić sobie jakiegoś starego, poczciwego i w dobrym stanie PIONEER-a za np. 50 zł z allegro. Uwierz, biorąc pod uwagę jakość naszych polskich stacji radiowych - zupełnie wystarczy!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...