Skocz do zawartości

Yamaha Pianocraft E730 czy wzmacniacz + kolumny do 1700 zł


dymek507

Recommended Posts

Witam ,chcę kupić jakiś sprzęt audio do 1700zł. Służyłby on w 70% do słuchania muzyki ,a w 30 % do oglądania filmów. Myślałem również nad kinem domowym 5.1 ,ale podobno lepiej słuchać muzyki na dobrym stereo. Gatunki jakich słucham to głównie rock,rap i pop. Sprzęt nie musi być nowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Miałem Denon 1509 + Jamo s707 ale sprzedałem i kupiłem Yamaha PianoCraft MCR840 i powiem z czystym sercem że Yamaha miażdży jakością dźwięku większość kin domowych a tym bardziej w cenie do 1700zł.
Za kwotę 1700zł możesz kupić Yamaha PianoCraft e810 gra równie bajecznie i pięknie jak Yamaha PianoCraft MCR840, tylko polecam wymienić kable bo te w zestawie to totalny szajs icon_wink.gif
Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz słuchać muzyki ze wzmacniacza to tylko z dobrej Yamahy albo każdego H&K
Głośniki polecam Tonsil Siesta lub JBL E80.
Opadają wszelkiego rodzaju VoiceCraft bo jest to szajs !
Ale ja jestem zdania że bardzo ciężko będzie uzyskać taką jakość jaka jest w Yamaha PianoCraft ze wzmacniacza + kolumny.
Yamaha PianoCraft została właśnie stworzona do tego aby słuchać na niej muzyki na podstawowym poziomie Audiofilskim !
Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze chcę kupić wieżę lub wzmacniacz + kolumny i do obu zestawów kable.Co do odtwarzacza to jakiś tam mam , a pokój ma 5m na 3m .Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie akustyczne ,ale pokój jest na piętrze i ściany metr od podłogi idą już pod kątem. Jeśli jednak to ma jakieś znaczenie to spróbuje narysować plan pokoju.

Coraz poważniej zaczynam zastanawiać się nad wieżą yamaha , ale zamiast e810 wolałbym jednak e730 z powodu bajerów takich jak bluetooth.Czy jakość dzwięku będzie dużo gorsza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Yamahach PC się nie znam, ale mogę powiedzieć, że im więcej bajerów za takie same pieniądze, tym gorsze komponenty i co za tym na ogół idzie, gorsze bezmienie. Prosty przykład to kolumny w tej samej cenie. Mogą to być małe dwudrożne (i dwu głośnikowe) monitory albo duże ponad metr wysokości skrzynie z czterema głośnikami. Nietrudno zgadnąć które będą prezentowały lepszą jakość dźwięku. Są oczywiście wyjątki, jak od każdej reguły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na te wzmacniacze:
http://allegro.pl/item1151267338_yamaha_ax_750.html
http://allegro.pl/item1161035991_harman_ka..._970_black.html



I mam jeszcze pytanie czy za te pieniądze dostane wzmacniacz z amplitunerem . Widziałem na allegro starą yamahę właśnie z taką możliwością .Podobno można podłączyć i 5.1 i 2 głosniki stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Wzmacniacz, to na ogół wzmacniacz stereo ( nie wnikam w dzielone, monofoniczne końcówki itp...)
Amplituner to:
Amplituner stereo, czyli wzmacniacz stereo i tuner w jednej obudowie.
Amplituner do kina domowego, czyli wielokanałowy wzmacniacz zaopatrzony w dekodery i tuner radiowy (najczęściej).
W tej samej cenie najlepiej na ogół zabrzmi wzmacniacz stereo, gorzej amplituner stereo, jeszcze gorzej amplituner do kina domowego.
Wzmacniacze z linków niezłe, choć za te pieniądze można kupić Rotela, NADa albo Marantza PM7001.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matys420 napisał ,że ciężko jest złożyć lepszy zestaw niż wieża yamahy , ale może jakiś dobry używany wzmacniacz + kolumny w tej cenie dałyby lepszy dźwięk.

Jeżeli możecie dajcie kilka przykładów. Może w następnym tygodniu wybiorę się na wolumen i uda mi się dostać któryś z nich ,ale jak już wcześniej mówiłem moja wiedza w tej dziedzinie jest znikoma i jak sam będę szukał to raczej nic ciekawego nie złożę.

Sory ,że tak ciągnę ten temat ,ale chce jak najlepiej wydać te pieniądze.;d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...