Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


youb

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję kupić zestaw kina domowego, głównie jednak do słuchania muzyki.
Zastanawiam się nad dwoma ofertami znalezionymi w necie i nie wiem którą wybrać..

Oto pierwsza:
http://www.electroworld.pl/zobacz,26883,ka...2srx2ce-rozane-

I druga:
http://www.electroworld.pl/zobacz,33011,ka...tech-006-wenge-

Sprzęt będzie do salonu ok 25m2.
Bardzo proszę o rady czy to dobry wybór i który jest lepszy i warty zakupu.

Za wszystkie podpowiedzi serdecznie z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego na zestawie kina domowego nie można słuchać muzyki ?!?! No ale to pomijam ...

Jak widzę, szukasz zestawu do 2000 zł (przynajmniej z tech wymienionych tak wnioskuję).

Nie myślałeś o złożeniu własnego zestawu ?? Za 1000 zł możesz kupić w miarę dobre zestawy głośników Koda na F51 + SW 550 albo SW 701 bez SW i woofera dokupić w późniejszym terminie. Jako amplituner polecam wziąć pod uwagę takie firmy jak Marantz, Denon czy Onkyo w cenie ok 1000 zł. Nie jest ich wiele więc można poszukać w necie.

Z tych dwóch, które wybrałeś podobnie jak poprzednik poleciłbym zestaw z Denonem choćby ze względu na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem dlaczego na zestawie kina domowego nie można słuchać muzyki ?!?! No ale to pomijam ...

Odpowiedź jest bardzo prosta icon_mrgreen.gif
Można posłuchać - ale w tej samej cenie zestaw stereo zabrzmi dużo lepiej niż zestaw kina domowego. Zestawy kina domowego za kilkaset złotych, albo nawet w cenie do 2 tysięcy (czyli najtańsze modele) nie będzie rewelacji.

Tak samo jak kupując np. z 2 tysiące używany zestaw (czyli taki, który kilka lat temu kosztował parę razy więcej...) będzie on lepszy od nowego w tej samej cenie...
Wszystko proste, a poza tym jeżeli nie skorzystałeś z linku Pablo1964 (po raz kolejny pojawiajacego się w tematyce kino domowe czy stereo... icon_rolleyes.gif ) w poście nr 2 to można jeszcze poczytać o tym np. w FAQ Audio.
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko proste, a poza tym jeżeli nie skorzystałeś z linku Pablo1964 (po raz kolejny pojawiajacego się w tematyce kino domowe czy stereo... icon_rolleyes.gif ) w poście nr 2 to można jeszcze poczytać o tym np. w FAQ Audio.
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze


No właśnie czytałem i poza jednym argumentem czyli ceną nie ma innego sensownego wytłumaczenia, dlaczego na zestawie kina domowego nie można słuchać muzyki. Niestety ten argument nie jest przekonywujący jeśli chodzi o samo brzmienie muzyki bo cena nie wpływa sama w sobie na jakość dźwięku.

Wydaje mi się, że łatwiej będzie słuchać muzyki na zestawie kina niż oglądać filmy na stereo ... icon_smile.gif a kolega chciałby także czasem obejżeć film na tym zestawie. Stąd też wydaje mi się, że lepiej będzie zakupić tańszy zestaw KD niż trzymać się kurczowo stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty kolego Klayman uważasz, że między cenę, a jakoscią dźwięku nie ma zależnosci??? Jesli masz wątpliwosci czy zestaw stereo za tę samą kwotę co KD zagra bezapelacyjnie lepiej to radziłbym to najpierw sprawdzić, bo naprawdę różnica jest ogromna i jesli kupuje się KD to trzeba być tego w pełni swiadomym.

Co do tego czy lepiej na KD słuchać muzyki, czy na stereo oglądać filmy zdania są podzielone...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do tego czy lepiej na KD słuchać muzyki, czy na stereo oglądać filmy zdania są podzielone...



Wyraziłem swoje zdanie ...

Nie mniej cena jako jedyny czynnik wpływający na decyzję na to czy zakupić KD czy stereo nie przekonuje mnie. Oczywiście, że za cenę otrzymujemy coś takiego jak jakość - tu cena ma wpływ na jakość sprzętu a nie koniecznie na jakość dźwięku. Pamiętajmy, że płacąc za sprzęt mniej więcej połowę ceny kosztuje plakietka z nazwą firmy ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klayman
To napiszę jeszcze wyraźniej:
większość tanich (czyli szacunkowo do 2 tysięcy złotych, a dla sporego grona osób ta granica dla sprzętu nowego będzie jeszcze wyższa...) zestawów kina domowego po prostu brzmi słabo.
A jeśli zapewnia efekty wielokanałowe przy odtwarzaniu filmów czy koncertów na DVD, to nie znaczy że będzie odtwarzać to na przyzwoitym poziomie.
Podobnie dźwięk z płyt CD nie będzie zbyt wysokiego lotu.
Ale jeżeli komuś nie zależy zbytnio na wysokiej jakości dźwięku a oczekuje po prostu by sprzęt jakoś grał - to czemu nie, kupi i być moze będzie nawet zadowolony....

Natomiast w przypadku sprzętu używanego wysokie modele kina domowego (czyli kosztujące obecnie tysiąc czy dwa tysiące...) dają sobie nieźle radę zarówno w kd jak i w stereo...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się, że łatwiej będzie słuchać muzyki na zestawie kina niż oglądać filmy na stereo ... icon_smile.gif


Tylko komuś, kto nigdy nie słuchał muzyki na przyzwoitym sprzęcie. W przeciwnym razie dużo łatwiej jest słuchać film na dobrym sprzęcie stereo. Tylko naprawdę dobre (niestety czytaj: drogie) amplitunery KD potrafią oddać brzmienie muzyki w stereo w przyzwoitej jakości. Kiedyś miałem budżetowy wzmacniacz Technicsa SU-V300 (przyzwoity ale żadna rewelacja). Zmieniając kilka lat temu sprzęt na KD musiałem kupić H/K serii AVR4xx bo dopiero on dorównywał mu brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż tak dużego doświadczenia, żeby polemizować z tym. Wydaje mi się jednak ... no i tak moglibyśmy długo ... icon_wink.gif ale nie o to w tym chodzi. Nie mniej kolega znalazł dwa zestawy 5.1, które mu odpowiadają. Stąd też wydaje mi się, że nie ma co ingerować i na siłę zmieniać preferencję. Poza tym zestawy jasno określiły jego budżet i tym sugerowałem się polecając jakikolwiek zestaw.

Przyznaję, że porównując zestaw stereo i w tej samej cenie zestaw KD uzyskamy średniej klasy śpiewaczkę operową przy charczącym gruźliku icon_wink.gif troszkę mało subtelne porównanie ale ... dla 1 % populacji ludności mającej dobrze wyczulony słuch nie będzie odbiegało od rzeczywistości ... i cieszę się, że reprezentuję pozostałe 99% bo nie muszę wydawać kilkudziesięciu tysięcy na sprzęt icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pamiętajmy, że płacąc za sprzęt mniej więcej połowę ceny kosztuje plakietka z nazwą firmy ...


Nie do końca, płacimy za jakość, doświadczenie oferowanych produktów - co bardzo istotne, z kolei jakość przekłada się (na lepszy mniej lub bardziej) odbiór.
Chyba, że nie masz parcia na dobry dźwięk tylko chcesz aby w miarę to grało najmniejszym nakładem kasy to pewnie taki system wystarczy a ustawiania typu Dolby Pro L. Music będzie zadowalające to faktycznie możesz brać sprzęt taki jaki jest.
W zasadzie należy też zawsze określić z góry i to najlepiej w pierwszym poście - jakie mamy doświadczenie ze sprzętem audio, jaki mamy obecnie - czego oczekujemy.
Na forum mamy trochę inne podejście niż przeciętny użytkownik - dlatego często mamy odmienne zdanie od Twojego.
Pozdrawiam. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tych dwóch lepszy będzie zestaw z Denonem, ze względu na głośniki. Te przy Pioneer'ze to jakieś chińskie zabawki, a z Denon'em masz niezłe angielskie Wharfedale.

Tak czy inaczej jak wcześniej pisał Pablo1964 do słuchania muzyki nie kupuje się kina domowego, a zwykłe stereo.


Jasne. To wie Każdy, Kto ma zamiar przeznaczyć kilka (co najmniej ) tysięcy na sprzęt, pomijając kolumny. W przeciwnym razie - kompromis jest rozwiązaniem niestety niezbędnym. Z tych 2 zestawów - zdecydowanie Denon. Zabieg prosty jak na sprzedawcę - lepszy sprzęt - gorsze kolumny i odwrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...