Skocz do zawartości

zestaw stereo do hip hopu, reggae, popu, do 10k. prosze o pomoc


ml86

Recommended Posts

Witam wszystkich

Poszukuję zestawu stereo, bądź kina domowego z końcówką mocy, wyczytałem że to dobre rozwiązanie jednak nie potrafię ocenić różnicy.

Przeszukując fora znalazłem dużo propozycji do muzyki klasycznej, tak wiec proszę o doradzenie zestawu do hip hopu, reggae i popu z mocnym nie dudniącym basem.

Pokój 25 m2, o wymiarach 4x6m.

Głównie chodzi o wzmacniacz i kolumny

Słuchałem MA RX6 odsuniętych 1,5m od ściany i to nie było to.
Czy do tego typu muzyki warto kupować kolumny za 5tysięcy jak np RX8?

Rozważam wzmacniacz Vincent, czytałem ze ma dobry bas, jednak proszę o wasze propozycje jakie mógłbym odsłuchać w Poznaniu.

Budżet 10k na zestaw stereo, w przypadku kina domowego oczywiście większy, mniej więcej 15k.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i okazaną pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z odtwarzaczem??? Masz już jakiś odpowiadający klasowo sprzętowi, który chcesz kupić czy przewidujesz na niego późniejszą porcję gotówki??? Co z kablami, mają być zawarte już w tych 10k zł???

Co do tego kina to lepiej kup sobie stereo, możesz ewentualnie wybrać wzmacniacz zintegrowany, który ma wejście bezpośrednio na końcówkę mocy (różnie to się nazywa BYPASS IN, DIRECT IN... co producent to inna nazwa). Wtedy będziesz mógł w przyszłości dokupić amplituner KD i uzupełnić zestaw o resztę głośników, a przy tym utrzymać wysoką jakość odbioru muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota 10k nie jest sztywna wiec mogę trochę wychylić ją zarówno w dół jak i w górę.

Odtwarzacz nie podawałem ponieważ prawdopodobnie kupię z tej samej firmy co wzmacniacz.
Orientacyjnie na ile procent odbiega jakość odbioru z USB względem CD?
Z tymi wyjściami rozumiem że spinam wzmacniacz z amplitunerem w całość?

Dodam jeszcze iż na chwilę obecną posiadam z czasów szkolnych:
stereo: wzmacniacz onkyo a8430, cd technickc SL-PG370A
kino: creative 7,1 Giga Works podpięte pod laptopa i HDMI do TV

Odsłuch muzyka/kino 50/50%
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Denonie, słuchałem ikon 6, 7 co prawda również stały 1,5m od ściany jednak miałem odczucie iż jest to sprzęt bardziej do klasycznej muzyki.
Natomiast Helicon raczej poza zasięgiem budżetu, no i elektronika musiałaby być kosmicznie droga.
Przy mojej muzyce zależy mi na mocnym czystym i przede wszystkim szybkim uderzeniu basu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zatem za 10000zł możesz dostać sporo różnego sprzętu. Ja od siebie polecę dwa zestawy elektorniki pierwszy od Advance Acoustics modele MAP305II + MCD403 i Denon'a PMA-1510AE + DCD-1510.
Odnośnie kolumn do tej elektorniki dobrze powinny się właśnie wpisać kolumny DALI (nawiązuję do propozycji muzycznego, a przy okazji proponuję to czego sam używam icon_wink.gif). Powinieneś przejrzeć serię IKON mk.II ja osobiście do twojego pomieszczenia wziąłbym model 6, ale patrząc na budżet pasuje raczej 5tka. Jeśli możesz go o tyle naciągnąć to zyskasz znacznie na basie biorąc 6tki.
Do tego musisz dobrać sobie jakieś okablowanie, nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeśli masz gdzieś w pobliżu salon firmowy Denon'a to polecam się tam udać, obsługa jest profesjonalna i na pewno będziesz mógł posłuchać, można zawsze trochę stargować i pomogą ci w doborze okablowania oraz wytłumaczą co i jak.

-----------------------------------------------

W trakcie tworzenia mojego posta dopisałeś swoje odczucia. Szczerze mówiąc... dziwne. Większość osób słuchając DALI zwraca właśnie uwagę na świetny, mocny, ale i sprężysty bas, którego jest w sam raz. Do tego urzekają one przejrzystością reszty pasma i brakiem jakiejś natarczywości. Ich cechę charakterystyczną jest również to, że są bardzo uniwersalne. Myślę, że dobrze zrobisz jak wybierzesz się do nich i wypożyczysz sprzęt do domu (za równowartość oczywiście) tam sobie to ustawisz jak należy (nie koniecznie tak daleko od ścian).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w okolicach Poznania tak wiec z Denonem nie ma problemu.
Dziękuje za rady, zastanawia mnie tylko jak by to wypadło ponieważ w wszystkich postach jakie wcześniej czytałem pisali iż Dali maja (słaby) niski ton.
Chętnie przeczytam również porady użytkowników innych marek abym mógł jechać odsłuchać rożne zestawy dla porównania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej tak jak pisałem wcześniej:

Dodam jeszcze iż na chwilę obecną posiadam z czasów szkolnych:
stereo: wzmacniacz onkyo a8430, cd technickc SL-PG370A kolumny Altus 200
kino: creative 7,1 Giga Works podpięte pod laptopa i HDMI do TV


Odsłuchiwałem również w denonie canton chrono
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem wiec nie wiem czy dosłucham się wszystkich szczegółów jakie oddają drogie kolumny, moja muzyka nie jest tak charakterystyczna jak jakieś symfonie, wiec może lepiej coś przedziału cenowego pokroju MA br6?

Dodatkowo, drogie kolumny = droga rozbudowa do 5.1
chociaż interesujące są takie jak:
Focal.Jmlab Chorus 836 V
Mission E34xb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się zastanawiam to jeśli odnosić do ALTUSów to może posłuchaj Paradigm'a, albo nawet JBLa i to z niższego poziomu cenowego, tak, żeby zestaw nie wyniósł cię więcej niż 6-7k zł. Wydaje mi się, że to będzie rozsądniejsze posunięcie. Na początku (po zakupie kolumn, przed kupnem elektorniki) mógłbyś nawet grać na tym wzmaku co masz i dobierać resztę powoli, bez pośpiechu. Od czegoś trzeba zacząć, a startowanie z wysokich pułapów na ogół nie jest najlepszym pomysłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było już napisane - start z pułapu 10 tyś , to taki start odczuwam w Twoim przypadku w nieznane, trzeba zdać sobie sprawę z odpowiedzialnego wydawania pieniędzy (chyba, że u Ciebie każde kolejne 10 tyś nie robi różnicy - to inna sprawa)
Przy wydatkach tego typu sum - warto mieć nakreślone czego tak na prawdę oczekujemy od systemu audio, jak i ile mamy materiału dobrze zrealizowanego..itp itd. Wychodząc z Twojego pułapu sprzętowego ma taki o którym piszesz warto mieć usystematyzowaną wiedzą (chodzby podstawową - ale ugruntowaną) i to co chyba najważniejsze (!) być w miarę osłuchany (a uwierz mi osłuchania ani jako takiej ogłady muzyczej nie nabędziesz po kilku odsłuchach, a ni po kilku wizytach w sklepach - odsłuchując różne konfiguracje - najzwyczajniej nie da sie tego zrobić "przez godzinne odsłuchy", daje głowe, że przy 3/4 wizycie zacznie się robić kołomyja.
Dlatego nie zawsze wydana pieniądze są adekwatne do tego czego tak naprawdę oczekujemy.
Pozdrawiam
PS. Kable swoją drogą (głośnikowe, IC)- pomyślałeś może o stoliku audio ? czy upychasz sprzęt na półkę ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie duża kwota, jak pisałem chciałbym dokonać zakupu konkretnego i na lata, dlatego zdecydowałem się na taką kwotę, chcąc wydać tyle pieniędzy nie mając wiedzy zgłaszam się o waszą pomoc aby przysłowiowo nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
Co do stolika to daleka droga, najpierw wybór całego sprzętu a później można myśleć o kolejnych dodatkach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak sam pewnie zauważyłeś to co nam się wydaje, że powinno ci pasować, a to co ci pasuje to dwie różne sprawy. Byłem przekonany, że Denon + DALI będzie ok, a ty mówisz, że coś ci nie pasowało. Chyba, że chodziło ci tylko o to, że one "bardziej pasują do klasyki", jeśli coś takiego gdzieś słyszałeś, a nie myślisz tak sam to nie sugeruj się tym, tobie ma się podobać i tobie ma grać.

Jak pisałem wcześniej spróbuj posłuchać JBLa, albo Paradigm'a i powiedz jakie są twoje odczucia to nam także pomoże, bo te dwie firmy stawiają na dół pasma (JBL nawet za mocno, Paradigm jest bardziej kulturalny). Jeśli ci się spodoba to już będzie duża wskazówka, a jeśli nie to ja się chyba poddaję i nie wiem co ci zaproponować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml86 - mysle ze swietnym rozwiazaniem Twojego "problemu" byloby sparowanie glosnikow Acoustic Energy Aelite 3 (ok 4 tys) z jakims z tych zestawien :

1) NAD C355 + CD 545 - caly komplet z glosnikami okolo 7,5tys (zostanie na okablownie i niezla ilosc plyt icon_smile.gif )

2) ShangYA A10CSII + ewentualnie CD S10CSII - razem z glosnikami koszt ok 10tys

Juz tlumacze co i jak ...

Po pierwsze firma Shang Ya to jest odpowiednik naszego Vicenta i mimo ze jest przedstawiana jako ktos kto kopiuje pomysly Vicka to w rzeczywistosci jest zupelnie odwrotnie. Pare lat przed premiera Vincenta Sheng juz mial te zabawki w ofercie. Graja moim zdaniem o to troszke lepiej niz Vincent - maja rownie swietny bas ale tez otwarta rozdzielcza i dynamiczna gore i srodek pasma. Do tego na prawde jest to bardzo wydajna elektrownia - no i wyjatek - pierwsze 10W pracuje w klasei A icon_smile.gif

http://allegro.pl/item1158477307_sheng_ya_...super_cena.html

http://allegro.pl/item1170127031_sheng_ya_...ena_jakosc.html

Tansza alternatywa jest NAD. Firma od dlugiego czasu ma filozofie - nie drogo a bardzo dobrze za co wileu ja ceni - wlacznie ze mna ... Jak na swoj przedzial cenowy to NAD ma niesamowicie wydajne zasilacze i bardzo dobre jakosciowo komponenty. Nie jest poziom i szyk Sheng YA ale potrafi swietnie zagrac w ROCKu i muzyce "z pazurem", co w tej klasie cenowej potrafi bardzo malo ktory wzmacniacz .

Na koncu najwazniejsze, czyli glosniki ... Mowisz ze sluchales MA RX i DALI IKON . To sa dobre kolumny ale na podobnym srednim poziomie. Obie potrafia zagrac dobrze ale maja jedna wade dosc ostra gora i twardy bas. Co prawda sa lepsze od np KEFa z serii iQ ale na pewno nie sa wyborem optymalnym.

Czesto jednak sa polecane chociazby dlatego ze sa bardzo znane i latwo je odsluchac. Polaczenie DENON + DALI dla mnie nie moglo sie sprawdzic bo kolumny grajace dosc ostro z elektronika ktora rowniez nie tonuje wysokich tonow do Twojej muzyki sie nie nadaje ...

AE AELITE 3 ktore Tobie polecalem moze nie sa tak na nanszym rynku znane jak MA czy DALI ale sa co najmniej o klase lepsze. Przedewszystkim dlatego ze maja gore detaliczna, rozdzielcza ale nie ostra co jest przywara wiekszosci zestawow z klasy sredniej. Nie jest to jednak najwieksza ich zaleta. Moim zdaniem jest nia bas. To jest chyba jedyna kolumna kosztujaca 4 tys ktora potrafila stworzyc efekt basu wielowarstwowego icon_smile.gif nie dudniacego ale glebokiego i miesistego. Poezja dla uszu za ta kwote icon_smile.gif Tez slucham radosnych rytmow i czesto kawalkow w stylu Dire Straits. Czasami siegam po new age czy klasyke . Wszedzie ta kolumna potrafi sie odnalezc . Nie ma muzyki z ktora by sobie nie poradzila na tyle aby sluchanie bylo czyms innym niz tylko przyjemnoscia icon_smile.gif Z doswiadczenia wlasnego i innych zadowolonych posiadaczy zdecydoawnie polecam te glosniczki ...

Jezeli chcialbys sie dowiedziec wiecej mozesz tez pisac na priv.

PS
Odsluchiwanie JBL bym jednak odradzil. Bylby to potworny mezalians aby laczyc dobra elektronika z jednymi z naslabiej grajacych kolumn na rynku. Paradigm juz lepiej ale te glosniki przy Twoich oczekiwaniach mysle ze odpadna wczesniej niz DALI icon_sad.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...