Skocz do zawartości

NAD C 326bee +NAD C 545bee +???


Goodvibe

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!Aktualnie mam TEAC crh257i+lsh255 które w moim nie dużym pokoju graja całkiem sympatycznie,ale....z biegiem czasu dostrzegam ze ten sprzet jest dla mnie niewystarczający.Brakuje mi w tych teacowych glosniczkach przede wszystkim niskiego ,miekkiego basu a srednie tony maja troche za mało ciepła przynajmniej dla mnie:P.Postanowilem kupic pierwsze prawdziwe stereo tzw.duze klocki.Najpierw szukalem wzmaka po kilku odsłuchach wybralem Nada c 326bee dla mnie jak na ta cene super sprzet jedynie wygląd ma troszke spartański ale mi to nie przeszkadza nawet mi sie podoba najwazniejsze ze ładnie gra.Pózniej kupiłem Cd ka 545 .Pozostały mi kable i ...no własnie głosniki i totalnie sie zagubiłem(zbyt duzy wybór heheh).Muzyke jaka słucham to electro house,rock ,dobry metal,trance,sporo elektronicznej muzy a także hip hop przypomne ze docelowy pokój ma około 10 metrow takze jest malutki i chyba głosniki podłogowe były by zbyt duże...?Pomyslałerm wiec ze moze Monitor audio rx 1.rx2 były dobrym wyborem .Wczesniej słuchałem KEf IQ 30 i powiem ze bardzo ładnie grały szczególnie srednica ale brakowało im vigoru ,dynamiki i troche basu:/.Prosze o doradzenie które monitorki przesłuchac i brac po uwage??Kwota jaka chce przeznaczyc na kolumny to około 2,5-3 tys zł. Z góry dziękuje i zaznaczam że jest to moj pierwszy powazniejszy zestaw dlatego kazda opinia wskazówka jakie kolumny dobrac bedzie dla mnie niezwykle cenna!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj DALI Ikon 2 mk.II myślę, że powinny ci podpasować, chyba, że z NADem zagrają za bardzo średnicą, ale nie powinny.

Pamiętaj jeszcze, że kupując kolumny podstawkowe musisz mieć do nich jakieś dobre standy, bo ustawianie ich na półkach/regałach/biurku itp. itd. degraduje dźwięk i nie daje kolumnom pokazać co potrafią. Coś takiego na pewno się sprawdzi link mogą być oczywiście tańsze, ważne, żeby były solidn, dość ciężkie i stabilne. Dodatkowym atutem jest możliwość wypełnienia wnętrza materiałem tłumiącym (piaskiem czy śrutem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mk2 moga rzeczywiscie troszke grac zbyt wysoko ... nawet w polaczeniu z NADem. Posluchaj koniecznie AE Aelite 2 . Swietne monitorki ktore u nas kosztowaly prawie 3 tys, a nowe na allegro mozna dostac za 1700zl obecnie. Jeden z najlepszych przystepnych cenowo monitorkow. Rewelacyny bas jak na podstawkowiec.

DO tego NAD i AE z tego co mi wiadomo w pewnym sesie wspolpracuja, co miedzy innymi pozniej przeklada sie na brzmienie takiego zestawu

Dolacz jeszcze dosc udane Monitor Audio RX2 . Moze byc tez troszke zbyt ostro jak w przypadku DALI ale mozna dac im choc szanse icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich serdecznie!Aktualnie mam TEAC crh257i+lsh255 które w moim nie dużym pokoju graja całkiem sympatycznie,ale....z biegiem czasu dostrzegam ze ten sprzet jest dla mnie niewystarczający.Brakuje mi w tych teacowych glosniczkach przede wszystkim niskiego ,miekkiego basu a srednie tony maja troche za mało ciepła przynajmniej dla mnie:P.Postanowilem kupic pierwsze prawdziwe stereo tzw.duze klocki.Najpierw szukalem wzmaka po kilku odsłuchach wybralem Nada c 326bee dla mnie jak na ta cene super sprzet jedynie wygląd ma troszke spartański ale mi to nie przeszkadza nawet mi sie podoba najwazniejsze ze ładnie gra.Pózniej kupiłem Cd ka 545 .Pozostały mi kable i ...no własnie głosniki i totalnie sie zagubiłem(zbyt duzy wybór heheh).Muzyke jaka słucham to electro house,rock ,dobry metal,trance,sporo elektronicznej muzy a także hip hop przypomne ze docelowy pokój ma około 10 metrow takze jest malutki i chyba głosniki podłogowe były by zbyt duże...?Pomyslałerm wiec ze moze Monitor audio rx 1.rx2 były dobrym wyborem .Wczesniej słuchałem KEf IQ 30 i powiem ze bardzo ładnie grały szczególnie srednica ale brakowało im vigoru ,dynamiki i troche basu:/.Prosze o doradzenie które monitorki przesłuchac i brac po uwage??Kwota jaka chce przeznaczyc na kolumny to około 2,5-3 tys zł. Z góry dziękuje i zaznaczam że jest to moj pierwszy powazniejszy zestaw dlatego kazda opinia wskazówka jakie kolumny dobrac bedzie dla mnie niezwykle cenna!


Witam,

Proponuje odsłuch z zabawą kabelkami. Na wybór mają wpływ taki czynniki jak harakterystyka Twojego słuchu, preferencje gustowe, okablowanie, same kolumny ... te parametry mozesz "zgrac" ze sobą w jakimś salonie ... a po rozstawieniu sprzetu w miejscu docelowego odłuchu moze sie okazac ze wybór i tak jest nie do końca trafiony (akustyka pomieszczenia) icon_smile.gif tak to niestety bywa.
Skromnie doradzam odsłuchanie jak najwiekszej ilośći podobnych jakosciowo głosników, nie bede wskazywal konkretnego modelu bo nie ma to sensu. W przyzwoitym salonie audio powinines miec przegląd rynku. Dodam jeszcze, ze jestes w chwili umozliwiajacej naprawde fajna zabawe przy doborze sprzętu. A jesli dostatecznie dlugo i dobrze bedziesz sie bawił to ... potem pozostanie Ci rozkosz odsłuchu icon_wink.gif

pozdrawiam
Moj obecny tor audio to:
NAD C565BEE --> Acrolink 6N2050 --> NAD C355BEE --> Wireworld Equinox 5 --> Monitor Audio RS6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za wasze niezwykle cenne porady!!.Wszelkie propozycje wezme pod uwage i postaram sie je odsłuchac.Dziś co prawda tylko 15 minut miałem okazje posłuchac B&W 685 z moim Nadem i powiem wam ze jestem pod wrazeniem.Niestety odsłuch z braku czasu i braku moich płyt nie pozwolił mi poznac dobrze tych monitorków.Jednak kilka utworków w tym Metalicy -nothing else matters zabrzmiało przynajmniej dla mnie bardzo fajnie.za killka dni odwiedze sklepik ponownie na długie odsłuchiwanie z moimi płytkami wtedy porównam więcej kolumn.No i cena w UK jest przyjemna bo cały sprzecik składam w UK i powiem ze jest sporo taniej.Po szybkim odsłuchaniu B&W gościu zaproponował mi odsłuch KEF IQ 50 i pomimo ze nie miałem czasu i raczej szukam monitorkow to sie skusiłem.No i powiem wam ze Kefy zabiły B&W przynajmniej jesli chodzi o dół i miały lepsza srednice czego mogłem sie spodziewać po wiekszych kolumnach ale na kefach posłuchałem kilka utworkow z gitara w roli głownej a nie wiem jak sobie radza z elektronicznym brzmieniem??.Pokój docelowy ma jednak dokładnie 12 m2 i nie wiem czy czy takie kefy czy chocby MA br5 nie sa za duże jak sądzicie??Aha gosciu mi proponował nastepnym razem zebym z mniejszych kolum posłuchał Missiony 792 i epos M5i ktos je słyszał czy warte sa sprawdzenia??sorry ze tyle pytań ale jest to mój pierwszy lepszy sprzęt i niewiele kolumn miałem okazje posłuchac i chciałbym wiedziec ktorymi sie zainteresowac i czy podlogowe z mniejszych oczywiscie to dobry pomysł?? Przemawia za nimi dobry niski bas który lubie choc oczywiscie bez przesady nie chodzi mi zeby było najglosniej ale najlepiej jakosciowo....sorrki ze sie tak rozpisalem pozdrawiam i z góry dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze podłogówki na 12m2 to spore ryzyko. Mozna sobie potem nieporadzic z basem, nawet przy zalozeniu, ze lubi sporą jego ilość !
Jesli moge coś doradzic jeszcze, to byś słuchał "wygrzanych" kolumn, ilość średnicy, dolnej średnicy, basu z czasem wzrasta i moze sie okazac ze pojawi sie za dużo "mięcha" w dzwięku. Zresztą wysokie tez zmieniają barwe. Przy takim metrazu zwrocilbym szczegolną uwage na selektywność glosników i wyważenie pomiędzy poszczególnymi zakresami.
Co do czasu odsłuchu - im dluzej tym lepiej bo w pierwszej chwili jasno brzmiace zestawienie moze wydawac sie ciekawe, a po godzinie mozna miec dosyc ...

chyba nie ulatwiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powędrowałem do sklepu HIFI na odsłuchy icon_wink.gif .tym razem byłem przygotowany poniewaz zabrałem swoje płyty z preferowana muzyka,miałem czas na dłuzsze odsłuchy.W sklepie wybrałem 3 monitorki były to B&W 685,Qaud 12L2 i B&W CM1.Zagrały te zestawy na elektronice która posiadam czyli NAD C 326bee+NADc545bee interkonekt był z wyzszej półki ale wyleciało mi z głowy firma icon_redface.gif .Płytki jakie przyszykowapieknego łem były przeróżne reprezentowały wiele gatunków muzycznych lecz na pierwsze uderzenie poszedł moj ukochany zespół Dire Straits z Markiem Knopflerem w roli głównej icon_twisted.gif .Pierwsze w kolejności wybrałem B&W 685...Już kiedy poleciał kawałek Money for Nothing,Brothers in Arms czy choćby Private Investigations wiedziałem ze te kolumny spełniaja moje oczekiwania.Srednica była taka jaka powinna być dość solidna ale nienarzucajaca się swietnie wspołgrajaca z górą.Nie mozna było odmówic dynamiki niezłej detalicznosci i kiedy trzeba było pięknego zejscia i uderzenia oczywiscie jak na monitorki.Bas jest naprawde niezły i juz wiem ze na moich 12 m2 zagra świetnie.Po płytce Dire straitsów poszła płytka Mobyego Play dalej Mylo,troche hip hopu w tym wypadku wu tang clan i Drum & Bassu.Powiem wam ze te głosniki dały sobie rade w roznych gatunkach zaskakujac mnie z kazda minuta pieknym brzmieniem.Kolej przyszła na kolejny zestaw tym razem B&W CM1.Szczerze powiem ze ich wygląd jest niesamowity oczywiscie jak za ta kwote i sprawiaja solidne wrazenie,ale widzac ich rozmiary byłem przekonany ze nie mam co sie spodziewac cudów.Jednak gdy kolejno puszczałem te same płytki byłem w szoku jak takie mini monitorki sa w stanie grać.B&W 685 nie brakowało przestrzeni i detalicznosci ale CM1 pozwoliła mi na usłyszenie pewnych dzwieków których nie słyszałem w 685.Jednak pewna rzecz mi sie troszeczke nie podobała...uwazam że wysokie tony były troszeczke zbyt krzykliwe do całosci .Miło mnie zaskoczył bas wydawało sie ze z takich mikrusów bedzie go na lekarstwo to jednak sie myliłem i naprawde jak na ta wielkosc potrafil uderzyc dziarsko,jednak 685 miały go wiecej.Ostatnim kandydatem były Qaudy 12L2 które mnie totalnie rozczarowały...wydaje mi sie ze nie bardzo rozumiały sie z NADem.Grały niezwykle krzykliwie wrecz meczyły,srednica była słaba nie czułem tej przestrzeni a Bas był najsłabszy z calej trójki dlatego po 4 utworach poprosilem o wyłaczenie tych monitorków.Dodam ze najgłosniej słuchałem zestawów do godz. 10 a pokój odsłuchowy miał okolo 10 m2 i powiem wam ze Nad naprawde ma potencjał.Chciałbym jeszcze posłuchac kilka monitorkow chocby MA RX2 to jednak mam juz faworyta ....jest nim B&W 685 głosniki które sa swietne w stosunku cena jakość naprawde polecam choc jeszcze posłucham CM1 icon_razz.gif .Dzieki panowie za porady i jakby ktos miał propozycje monitorków za około 2,5 tys pisac smiało naprawde wasza fachowa pomoc jest nieoceniona icon_smile.gif .Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że byłeś na odsłuchach - teraz widzisz dlaczego to zawsze na forum jest priorytetową sprawą. Trochę o B&W (z racji posiadania)
Twoje wrażenie 685 vs. CM1 - pewnie było lub jest spowodowane - samą budową monitorów - moje subiektywne wrażenie zawsze było takie, że monitor z bass reflexem z przodu gra w basie pełniej niż z bass reflexem z tyłu - bynajmniej to często mi się sprawdzało przy monitorach (choć za wiele ich nie odsłuchiwałem). 685 są też deczko większe - to też w pewnych aspektach na plus icon_smile.gif - co do Qaud 12L2 to w zasadzie mają też tylny bass reflex - więc pewnie podobne wrażenie co CM1 (prawda?).
Teraz kolejna kwestia - jeżeli wszystkie monitory to nówki sztuki - to po wygrzaniu naprawdę zaczynają nabierać ogłady, zasługą w miarę dobrych monitorów (oczywiście piszemy to o Twoim przedziale cenowym) jest podłączenie do sprzętu - i.. w tym momencie nie trzeba kręcić gałkami "basu" i "sopranu" mają fajną dynamikę - zresztą jeżeli faktycznie czerpiesz dużą przyjemność z słuchania i odbierania muzyki sam zauważysz w pewnym momencie - że ustawienie na zero - daje fanomenalne efekty a już z dobrze nagranymi płytami to bomba.
Zresztą włącz sobie zawsze płyty dołączana do czasopisma AUDIO - mi realizacja tych płyt zawsze bardzo bardzo odpowiada icon_smile.gif
PS. Jak słuchasz dynamicznych nagrań - pewnie po czasie pomyślisz - a jak by to grało w takim małym pokoju............... z subem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny-gościu masz wiele racji co do umiejscowienia bass refleksu z przodu i z tyłu.Ciągle uzywam mojego TEACA CRH 257 i z stockowymi głosnikami i pomimo ze sa z 2 klasy nizej niz B&W czy Qauad to jak wiele głosników róznych klas maja bass refleks z tyłu co uwazam za gorsze rozwiazanie.Po pierwsze zauwazyłes sam ze bass jest mniej pełny po drugie ile ja sie nameczyłem w ustawianiu od sciany by zagrały jak najpełniej.Akurat w moim pokoju moge swobodnie ustwaiac kolumny co daje mi pole do manewru jednak uwazam ze bass refleks z przodu jest lepszym rozwiazaniem.Co do samego porównania B&W 685 VS. CM-1 to fakt ze sama róznica wielkosci kolumn jak na monitory była duża wiec troche nie wierzyłem że CM-1 dadza mi przestrzeń i mięcha jakiego dały mi 685.Jednak wystarczyło mi kilka minut a byłem w szoku wydawało mi sie że nawet scena w CM-1 jest bardziej szeroka bo co do detali to CM-1 z łatwoscia pokonała 685.W obydwu przypadkach bas był zadawalajacy w minimalnej przewadze 685 jednak faktycznie z subem mogły byc jeszcze lepsze doznania wtedy bym poczuł prawdziwe niskie uderzenie poniewaz fizyki nie oszukasz nie tylko monitory a nawet podłogówki szczegolnie te mniejsze nie zejda tak nisko jakbysmy czasem chcieli.Jednak bas to nie tylko bardzo niskie zejscie ale dynamika i kontrola która w przypadku prezentowanej dwójki była na bardzo dobrym poziomie.Quady mnie rozczarowały chyba za duzo sie od nich spodziewałem i wydaje mi sie ze pasowała by do nich Lampa która by je uspokoiła i wtedy zagrały by pełnia swoich mozliwosci np w Jazzie.Teraz poszukuje innych monitorków by posłuchac mi sie nie spieszy mam na czym słuchac muzyki pozatym jeszcze nie kupiłem interkonektów,kabli głosnikowych,stendów no i głosników.Uważam ze połowa sukcesu to dobór odpowiednich głosników do elektroniki poprzez odpowiednie okablowanie by te połaczenie było jak najlepsze dlatego bede jeszcze słuchał słuchał i słuchał róznych monitrków i kabelkow przy okazji to daje tyle przyjemnosci hehe.Panowie własnie korzystajac z wiedzy doswiadczonych audiofili jakie kabelki interkonekt + głośnikowe do mojej elektroniki + prawdopodobnie B&W 685 albo CM1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przetestowałem kilka monitorów w mojej klasie cenowej około 3 tys zł ale dwa nie moge znalezc w moim mieście do odsłuchu a mysle ze sa warte zachodu sa nimi Usher V601 oraz Focal chorus 807v.Szukałem w internecie informacji na ich temat i o ile focalu znalazłem sporo informacji to o Usherach niewiele.Czy te głosniki sa warte zachodu??Przypominam ze slucham duzo rocka troszke metalu, electo housu ,housu ,Drum n Bassu i hip hopu dlatego cenie sobie mocne uderzenie niski kontrolowany bass ale przede wszystkim dobra przestrzen i detalicznosc.Z głosnikow ktore przetestowałem narazie prowadza Monitor audio RX2 oraz pomimo małych rozmiarów B&W cm1 choc mam obawy ze z czasem bedzie mi brakowało bassu w tych dzielnych monitorkach.Czy Ushery by sie sprawdziły słyszałem ze trzeba bardzo mocnego wzmaka by je dobrze wysterowac ale w sumie Nad c 326 do słabiaków nie nalezy.Mysle takze intensywnie o Focalach lecz ani Ushery ani Focale nie moge sprawdzic wiec prosze ostatni raz wszystkich którzy maja lub miały stycznośc z tymi monitorkami o opinie. Z góry dziekuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zaburzę i zamące, ale co tam... Chcę zwrócić Twoją uwagę na kolumny które wyłamują się z obu grup: wolnostojące i monitorki. Mianowicie Dali IKON 5. Niby wolnostojące, ale niesamowicie filigranowe. Powinny stać na cokołach, które dodadzą im wzrostu, by wysokie tony były na wysokości uszu. Osobiście mam ,,siódemki", ale kiedyś namówiłem koleżankę na ten model, ze względu na jej pokój (ok. 12 m2). No i sprawdziły się rewelacyjnie, polecam każdemu kto kocha bas i zastanawia się nad monitorkami. Są drobniutkie, gdyby miały 3 głośnik niskotonowy, wyglądałyby jak miniaturki ,,7". Grają tak jak cała rodzina IKON, przepiękną górą, wspaniałą stereofonią i odziwo świetnym basem. Idealne do małych pomieszczeń tak w zestawach stereo jak i kina domowego. Jest jedno ale..., troszkę przekraczają Twój budżet!

P.S. Posłuchać zawsze warto!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73 dzieki za rade i propozycje przemysle ja na 100% bo dali to niesamowite głosniki.Coraz czesciej mysle o podłogówkach bo mam taka mozliwosc ze jesli w moim pokoju zagraja zbyt ostro bas bedzie dudnił mam jeden pokój ponad 20my2 i tam wstawił sprzet choc wole miec w swoim pokoju.W poniedziałek posłucham KEfów IQ 70, Acustic Energy Neo 3 mk2,Tannoy Revolution DC4T, oraz Epos M22i te głosniki moge przesłuchac w poniedziałek i spokojnie sie mieszcza w moim budzecie i mysle ze Kefy mi sie chyba najbardziej spodobaja słuchałem IQ50 dla mnie naprawde niezle grały i nic im nie brakowało mysle ze 70 zagraja jeszcze lepiej.Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem wszystkie modele KEFow w domu poczawszy od iQ poprzez XQ az po Reference. Powiem szczerze ze w rock'u seria iQ gubi sie jak dziecko w lesie icon_sad.gif Jedne z najgorszych kolumn do tego brzmienia. Seria XQ zmienia zupelnie oblicze KEFa ale to juz inna polka cenowa. Jezeli szukasz najbardziej uniwersalnej kolumny pomysl o Acoustic Energy Aelite 3 dalej Monitor Audio powiedzmy RX6 albo Dali Ikon 6 - nie koniecznie MK2. Podobno stara seria ma swoje zalety w stosunku do nowej.

Co do cen to sie nie sugeruj sklepowymi - tutaj mozna niezle cudaczasami zdzialac. W razie czego pisz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Panowie od 2 tyg jestem mega szczesliwym posiadaczem głosniczków B&W 685 +standy soundstyle Z2i.kabelki głosnikowe jakie wybrałem to chord odyssay 2 z koncówkami Qed APNX.Nada c 545bee z Nadem C326bee połączył chord cobra 3 plus.Całośc współgra znakomicie jest wszystko czego potrzebowałem czyli wykop, przestrzen,bardzo dobry dół,niezła detalicznosc,muzykalność.Zaznacze ze Bowersy graja na 17 m2 (docelowo bedzie 12m2) i nawet z taka powierzchnia radza sobie idealnie nie brakuje doslownie niczego.Sprzet sie wygrzewa a ja tylko latam do sklepu po nowe CD i odkrywam muzyke na nowo.Dziekuje wszystkim za pomoc wasze doswiadczenie zaprocentowało co do doradzenia mi jednak monitorów sa idealne nawet do 17m2 a i tak nie przerkraczam godziny 11 a normalnie słucham na 9 .Dzieki jeszcze raz pozdrawiam Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...