Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, niedługo zamierzam zakupić głośniki do komputera(Audigy 2 ZS) Cena to ok. 400zł, sprzęt będe wykożystwał w 90% do muzyki, czasami gry i filmy. Zależy mi ogólnie na czystym przyjemnym dla ucha dzwięku, selektwnym basie, chciałbym żeby głośniczki grały czysto nawet przy głośniejszym odsłuchu. W gre wchodzi 2.1/2.0 jak i 5.1. W oko wpadły mi Microlaby 5C, co o nich sądzicie? Z góry dziękuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlab Solo5c to naprawdę solidnie wykonany model o dość dużej mocy i świetnej barwie dźwięku. Dźwięk jest jednak dość jasny, bas jest dobrej jakości ale jest go mało. Z tego powodu oraz z powodu zbyt niskiej mocy sprzedałem ok. rok temu te głośniki. Dlatego nie jestem też stuprocentowo przekonany czy model ten oferuje brzmienie które będzie Ci odpowiadało. Myślę jednak, że za tę cenę ciężko będzie dostać coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94 - wypowiedziałem się o 5c bo je miałem i wiem jak grają, 6c nawet nigdy nie widziałem więc nie mogę nic o nich powiedzieć icon_smile.gif Poza tym wielkość przetwornika jeszcze o niczym nie świadczy, może mieć inną konstrukcję i dawać mniej basu od mniejszego głośnika wykonanego z innych materiałów. Wracając do tematu byku powinieneś posłuchać tych dwóch modeli i stwierdzić który lepiej Ci odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94 - wypowiedziałem się o 5c bo je miałem i wiem jak grają, 6c nawet nigdy nie widziałem więc nie mogę nic o nich powiedzieć icon_smile.gif

Ja to napisałem to kolegi byku nie do ciebie, to zrozumiałe, że mówisz o tym co miałeś.


Cytat

Poza tym wielkość przetwornika jeszcze o niczym nie świadczy, może mieć inną konstrukcję i dawać mniej basu od mniejszego głośnika wykonanego z innych materiałów.

Konstrukcyjnie te kolumny są identyczne 6C są tylko trochę większe i mają tego basowca większego. Wątpię czy bas może być z nich słabszy w końcu to ta sama seria tylko model większy, a nie wyższy - co za tym idzie do większych pomieszczeń czyt. z mocniejszą podstawą basową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, bo za taką kasę nic lepszego od Microlaba nie dostaniesz.

Jesli koniecznie chcesz mieć cos do wyboru to obejrzyj jakies monitory studyjne. W tej kwocie za dużego wyboru nie masz, ale np. Behringer B1030A się miesci. Musisz tylko pamiętać, że w takich monitorach chodzi głównie o wiernosć przekazu, nawet kosztem domowej "przyjemnosci" grania, co nie oznacza, że są gorsze, a tak zupełnie obiektywnie - sucho i rankingowo - pewnie lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Pytanie czy masz jakis sprzęt, który zdekoduje sygnał wielokanałowy do głosników, bo jesli myslisz o podłączeniu zestawu 5.1 bezposrednio do TV to od razu odradzam, gdyż nie ma to jakiegokolwiek sensu. Z TV wychodzi sygnał stereo i nie ma szans bez zewnętrznego procesora/dekodera uzyskać dźwięku surround.

Wydaje mi się, że nie będziesz posiadał takowego sprzętu, więc obstaję przy opcji, że najlepiej zrobisz kupując MICROLABy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie czy masz jakis sprzęt, który zdekoduje sygnał wielokanałowy do głosników, bo jesli myslisz o podłączeniu zestawu 5.1 bezposrednio do TV to od razu odradzam, gdyż nie ma to jakiegokolwiek sensu. Z TV wychodzi sygnał stereo i nie ma szans bez zewnętrznego procesora/dekodera uzyskać dźwięku surround.

Wydaje mi się, że nie będziesz posiadał takowego sprzętu, więc obstaję przy opcji, że najlepiej zrobisz kupując MICROLABy.


Przyznam że nie posiadam takiego sprzętu, dzięki za pomoc, kupuje Microlaby icon_smile.gif

EDIT: Jeszcze zapytam o tego typu sprzęt, ile takie coś kosztuje? Podaj mi jakiś przykład, pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...