Skocz do zawartości

Marantz CD43 nie czyta pierwszych utworów


Endrium

Recommended Posts

Witam,
Mój Marantz CD 43 juz od dłuższego czasu ma problemy z początkowymi utworami płyt... wczesniej jak sie rozkręcił na dalszych to czytał też wcześniejsze, ale teraz pierwsze 4 już nie chodzą. Towarzyszy przy tym troche taki piszczący dźwięk z mechanizmu.
Przewertowałem wiele na ten temat ale jakoś bez skutków. Znalazłem że jest dużo w necie o czyszcze niu mechanizmów CDM ale nie znalazłem konkretów.

Proszę o pomoc

<piwo> dla wszystkich icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najwidoczniej czas mechanizmu lasera już się skończył. Można próbować regulacji, ale wątpliwy da to skutek. W zasadzie pozostaje wymiana całego modułu z laserem.



Myślicie że warto szukać takiego modułu próbować to naprawiać?
Chyba że znalazłbym jakiś uszkodzony ze sprawnym mechanizmem a może z dwóch dałoby się zrobić jeden.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrium
Twój Marantz, nic mu nie ujmując, był, o ile dobrze pamiętam, swego czasu podstawowym, lub jednym z podstawowych odtwarzaczy tej firmy. Moim skromnym zdaniem chyba nie warto inwestować w naprawę i zmianę lasera. Za niezbyt wielką kwotę, o ile jesteś przywiązany do marki lub pasuje Ci wygląd, możesz nabyć, też wcale nie najmłodsze, choć ewidentnie znacznie lepiej brzmiące CD 63, 63 SE, a najlepiej w 63 KI (to już nieco drożej).
Zrobiłem też szybki przegląd rynku second hand - jeżeli jakość dźwięku nie jest absolutnym priorytetem to podaję przykładowy link do Marantza nowej linii (znacznie młodszej) - Marantz CD 4000
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...