Skocz do zawartości

Zestaw audio do pokoju..temat szeroki jak zbiornik retencyjny..


saran

Recommended Posts

Witam serdecznie jest to mój pierwszy wpis na tym forum :> dodam że jestem laikiem na temat sprzętu audio; a więc sytuacja wygląda następująco
jak do tej pory wieża Sony Mhc-801 podłączona do komputera (aux)musiała mi wystarczać, stara wysłużona wieża... która do tej pory świetnie się spisuje icon_smile.gificon_smile.gif , może poza kilkoma defektami jakich nabyła przez te kilkanaście lat , ..że nie czyta płyt, kasety nie działają, przyciski i brakiem pilota nie wspomnę, o przyciskach nie wspomnę równieżż...To dźwięk jaki dają głośniki z ustawieniami jakie posiada wieża są bardzo dobre
No i przyszedł czas na godnego zastępne icon_wink.gif)) problem z wyborem. Na allegro jest tego dużo zestawy, kina domowe, wieże, wzmaczniacze
Co najlepiej jest kupić jeśli chce słuchać dobrej jakości dźwięku z komputera, sprzęt posiadał radio rds, wyświetlacz, pilota, cd(najlepiej bez kaset nie mam ani jednej)
Głównie słucham muzyki z komputera, wszystko prócz techno napewno. Chodzi mi o sprzęt w granicach 100-2000zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy:
-zestaw stereo, ale czy chcesz sam wzmacniacz (zakładając komputer jako źródło) czy jednak radio i CD także ma być na pokładzie???,
-jakiej wielkości masz to pomieszczenie???,
-sprzęt ma być koniecznie nowy czy używki wchodzą w grę???,
-masz jakąś porządną kartę dźwiękową w kompie czy grasz na integrze???,
-jak masz ustawione kolumny na jakiś stojakach/półkach/regale... ???,
-ile ostatecznie chcesz wydać, bo napisałeś 100-2000zł icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.
A więc tak punkt po punkcie icon_wink.gif
chce zestaw stereo jak napisaleś, czy wzmacniacz, kino domowe, czy wieża nie mam pojęcią kasy chce wydać jak najmniej, co nieznaczy że chce badziew, który bedzie dudnił ale nie będzie czystego przestrzennego dźwięku. Oczywiście bass jak ładnie dudni gra gitara :> no fajnie żeby sprzęt że tak powiem miał dobrą moc ale estradówek niepotrzebuje icon_smile.gif, czy też będzie szpetnie wyglądał.
Zależy mi żeby był odtwarzacz cd, chodź rzadko używam to czasem się przydaje, radio jak najbardziej. Jak wcześniej wspomniałem na odtwarzaczu kaset mi niezależy, a wręcz wole żeby sprzęt go nie posiadał; raz że z kaset nie korzystam, a dwa po co płacić za coś czego się nie używa, wole np głośniki ciut lepsze za zaoszczędzoną kase.
w przypadku wieży jeszcze raz powtórze na pewno bez kaset
Nie bardzo się znam, nie wiem czy kino domowe bedzie dobrym rozwiązaniem do słuchania muzyki.
Za fajne rozwiązanie uważam również złożyć zestaw wzmacniacz, amplituner, odtwarzacz cd, radio i głośniki chodź chyba najdroższe to myśle, że na początek mógłbym kupić wzmacniacz i głośniki, a z czasem dokupić reszte segmentów.
W nowinkach sprzętu na pewno nie jestem na czasie nie wiem tak dokładnie co powinien zawierać zestaw, co się z czym je. itp.
Tak jak mówiłem 99% słucham muzyki z komputera bardzo często i dosyć głośno.
Pomieszczenie ma około (3.50x3) 10mk
Sprzęt wolałbym nowy
Karte dźwiękową w komputerze mam zintegrowaną ale planuje zakup w niedługim czasie.
Kolumy mam rozmieszczone na komodzie i szafie w odległości 2 metrów. nowy sprzęt w zależności od głośników planuje rozmieścić w najdogodniejszym miejscu, tak aby dźwięk był najlepiej słyszany, nie wiem może się mylę ale wydaje mi się że rozstawienie po rogach pokoju bedzie najlepszym rozwiązaniem
Ile chcę wydać... tak jak napisałem od 100zł do 2000zł, czyli jak najmniej ale żeby zestaw ładnie wyglądał i miał dobry dźwięk.
Dodam, że fajnie jak sprzęt będzie posiadał tubę icon_wink.gif
Dla porównania dodam, że koleszka ma taki zestaw
Głośniki LOGITECH 5+1 Z-5500 5.1 THX
chce, żeby dźwięk przynajmniej był na takim poziomie, na pewno nie gorszy.
inny znajomy ma coś takiego, http://allegro.pl/item1178030084_glosniki_...x_500w_rms.html możliwe, że się na to zdecyduje, szkoda tylko że nie będe posiadał radia i odtwarzacza Cd. no a jak taki dźwięk będzie to już będe bardzo zadowolony, nie dość że dźwięk w nich jest czysty to głośniki mają takiego kopa...a dźwięk 3d w grach daje takie wrażenie jakby ktoś strzelał z pod biurka icon_wink.gif
Tak sie rozpisałem mam nadzieje, że będziecie wiedzieli o co mi mniejwiecej chodzi, proszę o rady następne odpowiedzi nie będą na pewno już takie długie :> krótko i na temat. Edytowano przez RoRo
Usunięto link do dziwnie zachowywującej się strony...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu jesli za punkt odniesienia bierzemy głosniki LOGITECHa to powiem na wstępie tyle, zestaw amplituner + kolumny zmiażdży je jakoscią dźwięku icon_wink.gif

Co do propozycji, jako, że budżet dałes tak rozciągnięty to proponuję za te 2000zł kupić amplituner stereo (wzmacniacz + radio) i dwie kolumny konkretniej moniotrki/podstawkowce. Konkretnie proponuję Harman Kardon HK3390 amplituner i kolumny KODA K-5200S. Te kolumny nie dadzą ci jakiego porażającego basue, ale ich jakosć w porównaniu z ceną jest swietna, zawsze jesli basu będzie mało możesz dokupić suba, albo po prostu wziąć od razu model podłogowy K-5200F (tylko, że w tym przyadku rosną znacnzie koszty). Brakuje tutaj odtwarzacza CD, jednak jego zakup to na tyle wysokie koszty, że proponuję kupić jakąs używkę i wrzucić ją do szafki, tak, żeby można ją było odpalić jak potrzeba, a żeby nie zabrała kasy z budżetu. Jak już zakupisz sprzęt to pozostanie kwestia akcesoriów, dokładniej okablowania i podstawek pod kolumny (tak wiem możesz je dać na biurku/regale..., jednak, żeby pokazały co potrafią to trzeba mieć jakies standy).

PS: Jakbys się zastanawiał nad kartą do kompa to warte uwagi są Audiotrak HD2 i ESI Juli@.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahha cosz to za forum jeden pisze że se jaja robie drugi że dałem linka z aukcją allegro z zawirusowanej strony LOL2

artur77 to było zapytanie do osób które znają się na sprzęcie, a nie do osob które wiedzą że nic nie wiedzą.

aukcja Allegro z zawirusowaną stroną no nie mogę niezły aparat zgłoś to do allegro może medal Ci dadzą.


A wracając do sedna sprawy z pewnością wolałbym K-5200F cena nie jest dużo wyższa, natomiast amplituner fajnie wygląda, lecz wolałbym coś tańszego. Czy ten amplituner zastępuje wzmacniacz? będę mógł podłączyć się przez niego do kompa??

Edytowano przez RoRo
Proszę zachować więcej kultury w swoich wypowiedziach! To nie jest miejsce na tego typu pyskówki!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Rzuciłem okiem na Twoje posty i proponowałbym wyluzowaćicon_smile.gif
Raz - powierzchnia - ca 10 m kw. - d... Do tego pewno zagracona... W zasadzie tylko małe monitory, aby było przyzwoite stereo.
Dwa - źródło dźwięku - d...
Trzy - oczekiwania, preferencje - znowu d... "ma strzelać spod biurka" + tuba:)
Czwarte - nawet Ty nie wiesz, czego chcesz? Via propozycja 500W (sic!) kompletu Logitecha mija się z jakimkolwiek pojęciem o dobrym stereo, czy czymś choćby podobnym.

To chyba nie ten dział forum?

Jeśli podoba Ci się dźwięk u koleżki - to dlaczego szukasz dalej???
Kup to SAMO i problem z głowy!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk, nie pieklij się tak icon_wink.gif Kolega pyta, więc warto czasami odpowiedzieć, bo może pomożemy i zmnienią się gusta Polaków "uwielbiajacych" dźwięk boomboxa i audio z Biedronki.
Odpowiadając na pytania, do tego i każdego innego amplitunera podłączysz wszystko co chcesz. To połączenie wzmacniacza i tunera. Pierwszą ważną zasadą jest to, że im więcej wydasz, tym lepszej klasy będzie dźwięk. Ja też polecam głośniki Kody, to absolutne minimum dobrego dźwięku, naprawdę tanie kolumny z niezłym dźwiękiem, poniżej tej ceny dostaniesz badziew. Ewentualnie polecam jeszcze jakieś Jamo lub używane Acoustic Energy, np. nowe AE109, a najlepiej to Neo3, to już jest super dźwięk za tę kasę, wiem bo słuchałem. Nowe w sklepie to koszt 3000zł, nowe na allegro za ok. 1200-1300zł (sprowadzane są z UK, bo to produkcja angielska).
Ale zamiast amplitunera ja polecam CD-amplituner, takie all-in-one, np. takiego Teac'a http://allegro.pl/item1174962512_teac_cr_h..._supercena.html
Są tez podobne urządzenia NADa, Kenwooda, Marantza i innych lepszych firm (Audio Analogoue, Arcam, Primare), ale droższe.
Jeżeli chcesz zestaw CD-Amplituner z kolumnami to wpisz do wyszukiwarki Yamaha Pianocraft i masz w czym wybierać, to naprawdę niezłe sprzęt i ładnie wygląda.
A abosolutne minimum, aby usłyszeć coś dobrego to Onkyo CS-525 http://allegro.pl/item1173811746_onkyo_cs_..._najtaniej.html lub taki Kenwood http://allegro.pl/item1175213811_kenwood_k...nent_hi_fi.html, używany ale jest podobno gwarancja i ma kolumny, czytnik USB i SD.

I słowo na koniec i rada ode mnie - bierz Pianocrafta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saran
zdecyduj się, ile chcesz wydać:
- czy wydać jak najmniej (czyli w okolicach 100zł), bo wtedy najlepiej będzie dokupić pilota do wieży i naprawić CD (czyli wymiana albo czyszczenie lasera)
- czy też kupić coś w okolicach 2 tysięcy (stereo czy kino domowe). A w tym przypadku zastanowić się nad uwagami Zukzukzuka dotyczącymi powierzchni pokoju i jego ew. „zagracenia”.

Poza tym radziłbym przyjąć do serca uwagi Kolegów i trochę się uspokoić, bo na Forum nie ma miejsca na pyskówki czy „rzucanie mięsem”!

Lothian
nie uważasz, że wypadało by jednak, by kolega Saran zmienił język i styl wypowiedzi, a po za tym trochę dokładniej określił swoje możliwości finansowe i ocekiwania dotyczące sprzętu?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Spoko:)
Lecz widzę po tekstach, że pisze je góra 17-latek o dalece sprecyzowanych preferencjach (bez urazy - każdy z Nas chyba tak miał - tyle, że za moich czasów nie było KD).
Patrząc muzycznie - co ma do roboty sub w 10 m "klitce"? Chyba jedynie taki z Logitecha, co to gra od 50 Hz w górę - hehe). No i najlepiej - żeby kule przelatywały wzdłuż i wszerz pokoju:) Nieważne jest, żeby trąbka trąbiła choć podobnie...
Pewno z czasem się to zmieni, ale póki co...

Za 500 zł zdobędziesz super grające MUZYKĘ, starsze kolumny do Twego pomieszczenia. Najlepiej zamknięte (łatwość ustawienia, powinno być bez buuuuuuuuu na dole).
Oczywiście zestaw ten nie będzie schodził do "piekła" (niskie tony). Do tego wzmacniaczyk vintage lub ampli. I w 1000 zł powinno się zmieścić. Nie polecam ŻADNYCH nowych lub kilkuletnich sprzętów.

http://www.forum.filmowo.net/sprzet-grajacy-vt666.htm

To tylko dla przykładu. Oczywiście, że Infinity - to pełny przypadek:)
Kolumienki pewno starsze jak user, które można dostać już za 300-400 zł. I daję głowę, że podołają proponowanym, nowym konstrukcjom za 1 czy 2 kzł.
A tak na marginesie - znajomy ma również super brzmiące, zamknięte monitory Sony z przed 20-lat... WARTO! (sorry za reklamę).

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli nie jest to jednak "robienie Sobie jaj": do powierzchni 10mkw wystarczający będzie PianoCraft MCR E-640 w cenie 1800-1900pln:
http://allegro.pl/item1170437247_yamaha_pi...640_nowosc.html
Po pierwsze - masz wszystko, co chciałeś w jednym, bardzo dobrym zestawie, który na starcie bije Logitechy na głowę. Jedna uwaga - jeśli (jak pisałeś), kolumny są na komodzie i szafie i w tych samych miejscach mają stanąć nowe - zapomnij o jakiejkolwiek równowadze tonalnej lub dobrej jakości dżwięku. Z kolumny na szafie usłyszysz głównie bas, trochę średnich tonów i zniekształcone wysokie. Jeśli masz problem z rozstawieniem, polecam jednak ustawienie obu kolumn na komodzie. Opcja, gdy kolumny są od siebie mniej oddalone, ale na równym i znajdującym się bliżej poziomu odsłuchu poziomie jest o wiele lepsza, niż rozstawienie kolumn na różnych poziomach, ale dalej od siebie.

Budżet okresliłeś dość szeroko (100-2000pln). Wydaje mi się, że PianoCraft będzie dobrym, bezpiecznym rozwiązaniem. Jeśli sam "pomysł" z takim zestawem Ci się podoba, można poszukać dalej, jak pisał Pacio - podobnych zestawów jest dość sporo i to bardzo dobrych producentów.
Denon M 37 (1650pln)
http://allegro.pl/item1171072664_miniwieza...37_ursynow.html
Philips MCM 906 (od 1400pln) - jeśli lubisz dużo basu
http://www.ceneo.pl/1977061?gclid=CPehjtD6rqMCFUeQ3wodWVmxMw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lothian
nie uważasz, że wypadało by jednak, by kolega Saran zmienił język i styl wypowiedzi, a po za tym trochę dokładniej określił swoje możliwości finansowe i ocekiwania dotyczące sprzętu?



moderator ma zawsze racjęicon_wink.gif konieczną zmianę stylu również popieram;) widać, ze chłopak jest zagubiony, więc najlepiej polecić najprostsze rozwiązanie - zestaw mini.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...