Skocz do zawartości

Zepsute kolumny + Unitra ZRK AT9100


Recommended Posts

Witam
Wygrzebałem ostatnio stare kolumny(działają ale nie za ciekawie, strasznie buczą) i zestaw Unitra ZRK AT9100 dokładnie takie coś http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=da59d1945b0a1aae. Chciałbym wymienić głośniki w tych kolumnach i mam parę pytań:
-czy wystarczy jak zmienię same głośniki, czy coś w środku też grzebać
-czy ten wzmacniacz da radę coś lepszego napędzić, czy lepiej sprzedać, dołożyć i kupić coś lepszego
-czy w granicach 200-300 zł kupiło by się jakieś ciekawe głośniki, zależy mi na głębokim basie

zdjęcia kolumn z wymiarami dodam jeszcze dzisiaj albo jutro, aktualnie nie mam dostępu do komputera
pozdr. Knoper93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym, bys został przy orginalnych głośnikach i naprawił kolumny.
Bo nie wiadomo, czy wsadzając tam "lepsze" głosniki będzie rzeczywiście lepiej...

Jeżeli to są kolumny Tonsil Space 86 (trójdrożne), to proponowałbym wymontować głośniki i dać je do naprawy (wymiana zawieszenia górnego - czyli pianki oraz przewinięcie to koszt za komplet rzędu 100zł). Sprawdź, czy będzie Ci pasowało ich brzmienie - tylko pamiętaj, że po naprawie muszą pograć kilkadziesiąt godzin. Wymontowanie i zamontowanie głośników zajmie Ci godzinę czy półtorej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są Tonsil Space 86 Unitry moc 70W a muzyczna 50W (albo odwrotnie) 8 omów. Dzisiaj oddałem do naprawy, wycenił na 120 zł, mówicie że są takie dobre?? Typek z serwisu bardzo zachwalał.

Cytat

tylko pamiętaj, że po naprawie muszą pograć kilkadziesiąt godzin.


Muszą grać kilkadziesiąt godzin bez przerwy, czy po prostu muszą się "dotrzeć"??

Jeszcze mam pytanie, chciałbym podłączyć pod ten wzmacniacz unitry jeszcze głośniki od aiwy, całkiem sympatycznie grają i szkoda żeby się marnowały. Tylko są dwa wejścia na głośniki (we wzmacniaczu) dało by radę 2 głośniki jeszcze doczepić i czy nic się nie popali?? W 1 poście są parametry, w 4 fotka >>>http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic983338.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować z 4 kolumnami, lepiej zostać przy dwóch.
Nie będziesz miał efektu wielokanałowego jak w kinie domowym, a możesz uszkodzić wzmacniacz i/lub kolumny.

Nawet jakbyś miał wyjście na 2 pary głośników, to efekt stereo będzie lepszy przy grającej jedynie jednej parze.
Poza tym nie warto mieszać ze sobą różnych kolumn, a te od miniwieży są zapewne słabsze od Tonsila.

Co do „wygrzewania” (czyli docierania się...) kolumn – możesz to robić w trakcie normalnego słuchania. Natomiast niektórzy po prostu zostawiają grający sprzęt na 2-3 dni (no ale trzeba mieć na to warunki).Głośniki muszą się rozruszać (będzie zapewne wymienione ich piankowe zawieszenie), ale nie oczekuj że po takim wygrzaniu będzie jakaś niesamowita poprawa - będzie lepiej, ale bez cudów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby bezpośrednio podłączyc kolumny pod TV - telewizor musiałby mieć wbudowany wzmacniacz na zewnętrzne głośniki - a to raczej rzadkość...

Natomiast bardziej prawdopodobne jest to, że możesz skorzystać z wyjścia audio w TV (albo 2x cinch albo wyjście euro w TV i przejściówka na cinch) i wieżę AIWA w ten sposób podłączyć.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...