Skocz do zawartości

Jaki sprzęt audio do 1000 zł


Yearman

Recommended Posts

Witam

obcna sytuacja
pokój ok 18m2
Przeznaczenie- muza (mp3), filmy i gry wszystko z komputera rzucone na LCD LG
Komputer (karta 5.1 zintegrowana na w miarę nowoczesnej płycie gł.) podłączony do 10 letniego wzmacniacza grundig + 2 kolumny stojące h=ok. 40 cm (za mało basu). W obwodzie mam jeszcze zestaw creative 4 satelity + subwoofer ale stare to już i żółte.

Chciałbym polepszyć doznania audio w oparciu o budżet ok 1000 zł

Zastanawiam się nad:
1)Jakieś kino domowe 5.1- ale w sumie niepotrzebny odtwarzacz DVD(odtwarzał będę z kompa) ?
2)zestaw komputerowy logitech lub genius + karta dzwiekowa?
3)Wzmacniacz + kolumny- może jakiś zestaw z 5.1 z VK ?

Prosiłbym o pomoc w wyborze, która z opcji byłaby najlepsza, co możecie polecić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opcja najgorsza, jakosć do ceny na bardzo słabym poziomie.
2. Niezłe wyjscie w przypadku Geniusa, LOGITECH czy CREATIVE odpada. Do tego karta Audiotrak Prodigy 7.1 i gra muzyka icon_wink.gif
3. To oczywiscie byłoby najlepsze jakosciowo, ale na pewno nie z głosnikami VK. Możesz poszukać jakiegos podstawowego amplituner (koszt przynajmniej z 650zł), a za resztę kasy kupić zestaw kolumn 5.1 KODY, ale będziesz potrzebował jeszcze kabli połączeniowych, a to także kosztuje... więc w budżecie raczej się nie zmiescisz. Chyba, że może to być sprzęt używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że ta 2 opcja będzie najlepsza przy tych założeniach.
Pozostaje więc wybór : który zestaw ?
Genius:

5050
4000
6000

a może jednak logitech ?

x530
x540-duzo pochlebnych opinii
z-5500 – kilkukrotnie droższe – nie wiem tylko czy warto

co do karty to myślałem o kupnie CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY SE 7.1 5.1 X-FI MOD, karta która proponujesz jest dośc droga – ponad 400pln
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Genius, LOGITECH odpada, plastikowy głosnik nie ma szans zagrać przyzwoicie, bo ten materiał się po prostu nie nadaje. Co do modelu to 6000, ze względu na wielkosć pomieszczenia, do 18m2 można spokojnie mysleć o subie z 25cm głosnikiem, a tutaj w 6000 masz 20cm, a niższe modele mają jeszcze mniejsze.

Odnosnie karty, CREATIVE był dobry dopóki nie wszedł na rynek ASUS, obecnie walczą bardzo zażarcie, jednak Audiotrak jest znacznie lepszy. Skoro budżet ci pozwala to dlaczego nie wziąć czegos lepszego...

Kupując Geniusy i Audiotraka masz jeszcze ok. 100zł na jakies przyzwoite interkonekty, a potrzebujesz 3x 2RCA-jack. Polecam cos takiego, nie rozpadnie się, jest przyzwoicie zaekranowane, a przy tym w dobrej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Głosniki genius zakupione i powiem tak - szału w porównaniu do poprzedniego grundiga nie ma (planuję wymienić kable od satelit-bedzie trochę lepiej). Mocne basy ale dzwięk nie jest tak czysty jak na starych kolumnach grundig MBX 220. W związku z tym mam pytanie czy dobrym pomysłem nie byłoby zastosoanie tych starych kolumn jak przednich satelit ?

z tym, że MBX220 mają parametry: 4ohm, 50/100 Watt

a genius 6000:

**Power Rating : 200 watts RMS
Subwoofer: 100 watts
Satellites and Center: 20 watts each at THD10%
**Drivers :
Subwoofer: 8” 6 ohm woofer
Front Speaker: 4” 8 ohm Full Range and 1” 8 ohm Dome Tweeter
Rear Speaker: 4” 8 ohm Full Range and 1” 8 ohm Dome Tweeter
Center: Two 4” 4 ohm Full Range and 1” 8 ohm Tweeter

Nie chce nic uszkodzić. Nie wiem też czy podlaczenie grundigów nie zakłóci efektu 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podpiąć te Grundigi. Jesli nie będziesz od razu na testach grał non stop na full głosnosci to nic ci się nie powinno popalić. Parametry, które są na obudowach czy w folderach najczęsciej odbiegają od rzeczywistosci, więc należy patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Czy wymieniałes tez już kartę czy masz tylko same głosniki na razie???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...