Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego jaki wybrac?


djziomuss

Recommended Posts

Rozglądałem się za kinem domowym do kwoty 1000zł. Na innym forum wyczytałem że lepiej kupić zestaw soundbar niż kino w systemie 5.1.
Czy faktycznie soundbar to jest lepsze rozwiązanie? Za tą cenę nie wymagam wiele.

Przykładowy sprzęt który mógłby mnie zainteresować
http://allegro.pl/item1170831585_lg_ht762p...zja_b_b_fv.html

http://allegro.pl/item1185892653_philips_h...dmi_krakow.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie samemu obu modeli. Myślę też, że w sklepach sieciowych nie powinno być problemu z ich dostępnością. Jeśli nie będzie tych samych modeli, to chociaż przetestuj o zbliżonych parametrach.

Według mnie to LG powinno dać lepsze efekty w kinie domowym, z żadnym jednak soundbarem nie miałem doczynienia...
Naprawdę jak chcesz dokonać udanego zakupu: to wybierz się do najbliższego sklepu i potestuj sobie to i owo - w imię hasła ,,klient nasz Pan..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z zaproponowanych zestawów - zdecydowanie LG, jeśli pomieszczenie jest dość małe, powiedzmy do 16 mkw. Efekty przestrzenne z soundbarów są dość subiektywne. Wiele zależy od rozplanowania pomieszczenie, ilości mebli, miejsca odsłuchu. Jakiś czas temu miałem przyjemność testowania (lub raczej odsłuchu) soundbarów Yamaha i B&W i muszę przyznać, że mimo, iż pomieszczeni zostało w miarę zaadaptowane do odsłuchu, jedynie B&W, który niestety kilkukrotnie cenowo przekracza Twój budżet, wywarł na mnie dość dobre wrażenie. Jednak lokalizacja źródeł, czyli najważniejsza umiejętność systemów wielokanałowych, nie były nawet na poziomie amplitunera z kolumnami 5.1 w znacznie niższej cenie. Wg. mnie soundbary są raczej propozycją "dizajnerską" i przydatną, jeśli Ktoś nie ma możliwości lub zamiaru rozstawienia 6 lub 8 kolumn.

Jeśli zastanawiasz się głównie nad systemem LG, polecam odsłuch próbny i jeśli możesz, najlepiej wypróbowanie we własnym mieszkaniu. Jeśli nie jesteś do końca pewien co do samego zestawu, możemy poszukać w podobnej cenie. Podaj jednak wymiary pomieszczenia i ewentualnie umeblowanie. W tej cenie cudów nie będzie, ale może da się znaleźć coś lepszego. Mimo, że osobiście podany przez Ciebie system LG należy do udanych (w tej cenie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...html#content_3c


Co byście powiedzieli na ten zestaw?
Bardziej przemawia do mnie Panasonic niż LG, ponieważ wydaje mi się że robi lepszy sprzęt tego typu. No ale ja mało wiem więc proszę o odniesienie się do tego co napisałem.

Mam pokoj ok 16mkw i dosc duzo mebli

I jeszcze jakie modele moglibyście polecić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...