Skocz do zawartości

Kolumny Stereo


Adriann

Recommended Posts

Witam
Właśnie noszę się z zakupem nowych kolumn stereo. Piszę do Was z prośbą o pomoc, ponieważ nie mam pojęcia na jakie się zdecydować.. Aktualnie posiadam Jamo Studio 190 (mają już dobre 8-9 lat icon_smile.gif) + amplituner Technics SA-DX930. Wymiary pokoju 6x3m, sprzęt do muzyki elektronicznej - głównie tech-house, deep, minimal, techno. Na początku zastanawiałem się nad monitorami, ale teraz już sam nie wiem. Budżet, który mogę przeznaczyć to ok. 2-3tys, ale wiadomo.. im mniej, tym lepiej icon_wink.gif

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Przy tej powierzchni, a przede wszystkim ze względu na muzykę, jakiej słuchasz - zdecydowanie kolumny podłogowe, tym bardziej, że budżet na to pozwala. Napisz jeszcze, czy preferujesz sprzęt wyłącznie nowy, czy może być używany?

Wstepne propozycje:

MAGNAT Quantum 607 (2055 zł)
http://allegro.pl/item1187102674_magnat_qu...h_end_nowe.html

JBL ES 80 (1950 zł)
http://sklep.rms.pl/index.php?p2560,kolumn...s-80-es80-2-szt

Canton Ergo 607DC (2700 zł. Jeśli jest to cena za parę, naprawdę warto, poniewaz sklepy oferuja je w tej samej cenie, ale za sztukę)
http://allegro.pl/item1176695773_canton_er...lex_poznan.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 605 mogą okazać się wystarczające. Przy okazji odsyłam do testu AUDIO:
http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-605:1

Przy 18mkw na pewno dadzą radę, natomiast biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne, 607 mogą okazać się "bezpieczniejszym" zakupem i myślę, że różnica będzie odczuwalna. Zawsze wychodzę z założenia, że przy muzyce opartej na solidnej podporze basu, w głośnikach niskich tonów nie może zabraknąć. W takich sytuacjach, gdy rozważasz zakup jednego z 2 modeli tej samej firmy i marki, odsłuch i tak byłby najlepszym rozwiązaniem, ale to niestety nie zawsze jest możliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolumnach Canton jest informacja, że wyprzedaż - powystawowe. A więc powinna to już być cena za parę icon_razz.gif

Co do Magnatów 605 i 607 - przy większych powierzchniach warto byłoby wziąć większe, natomiast przy 18m^2 605 mogą byc lepszym rozwiązaniem. Ale i tak bez odsłuchu nie powinieneś się decydować - może wolisz nadmiar basu?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie lubię nadmiaru basu.. kocham delektować się dynamiką i dobrą jakością icon_smile.gif Co do odsłuchu, może być problem, a na allegro została ostatnia sztuka w korzystnej cenie. Opinie ma bardzo dobre, więc chyba żałować nie będę i zamówię w ciemno icon_confused.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że 605 icon_smile.gif Model 607 może okazać się zbyt mocny, ponadto jest droższy. Muzyki głośno nie słucham, liczy się dla mnie jakość dźwięku, przyjemny miękki basik i dobra góra, a 607 może mnie troszkę stłumić basem. Chociaż czasem lubię poczuć "kopnięcie" icon_smile.gif

EDIT: a co do wzmacniacz, da sobie radę ? Też jest wiekowy, jak moje aktualne kolumny jamo, czyli ma jakies 9lat. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o "danie rady" w sensie uciągnięcia kolumn to nie powinno być problemów, zasilacz jest dosć standardowy - 240W, co pozwoli mu wyciągnąć jakies 2x75W przy 8ohmach.
Jesli zas chodzi o dopasowanie amplitunera do głosników poziomem jakosciowym to nie będzie to do końca udany duet. Kto wie czy większego kroku na przód nie zrobiłbys wymieniając amplituner KD na wzmak stereo, a nie kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest cała masa wzmacniaczy "wartych uwagi" zawsze pozostaje tylko pytanie o ich stan techniczny. Warto byłoby kupić jakis wzmacniacz, ale odbierając go osobiscie. Możesz go obejrzeć i ocenić przynajmniej wzrokowo czy nie jest spracowany.
Możesz szukać, czegos starszego i wyższego modelowo, ale znalazłem ciekawą ofertę na NADa C320, model raczej podstawowy, ale do poziomu Magnatów powinien pasować, zasilanie jak to w NADzie ma porządne, a do tego sprzedaje osoba prywatnie i masz cały zestaw jak nówka (co swiadczy raczej o tym, że ktos o niego dbał). link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem.. jest ich za dużo icon_smile.gif Z tego co wiem to HARMAN KARDON robią dobre wzmacniacze np. klik. Powiedzcie mi tylko, czym głównie kierować się w wyborze wzmacniacza do tych kolumn i jakie marki będą najlepsze ?
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD ci nie odpowiada???

Co do firm to wiesz wymienię kilka, a zaraz przyjdzie ktos inny i doda kolejne od siebie... Denon, Yamaha, Harman Kardon, ONKYO, Pioneer, SONY itd. tylko jeszcze jest kwestia danego modelu jak on był umieszczony w ofercie. Niejednokrotnie ceny niskich modeli są zawyżane, najczęsciej przez handlarzy, dlatego ta ofert na NADa jest ciekawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD cenowo nie jest zbyt kuszący, widzę że w takiej cenie to prawie 3 lata temu chodziły na allegro. Kurde, ciężki wybór będzie, zbyt wiele.. Najlepiej byłoby wydać jak najmniej i najlepiej icon_smile.gif Wcześniej zadałeś mi pytanie - czy ma to być wzmacniacz pod Jamo, czy Magnaty. Jakbyś mógł mi wytłumaczyć czym się kierować w wyborze, to wtedy mogę siedzieć i szukać dobrej oferty icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też pierw kupic kolumny (czyli wersja pierwotna), pograć na nich kilka miesięcy z Technicsem i osłuchać się...
a dopiero później zacząć ewentualnie szukać lepszego amplitunera/wzmacniacza.
Szczególnie, że przez ten czas można będzie (zapewne...) jeszcze coś dozbierać z gotówki i sprzedać stare kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriann, popieram propozycję RoRo. Twój pierwotny pomysł i powód założenia tematu to kolumny pod określony wzmacniacz i tego się trzymaj. Jeśli wymienisz wszystko naraz, zrobisz Sobie Sam "zagwostkę": czy lepsze brzmienie to zasługa kolumn, czy wzmacniacza, czy tego i tego???? Możliwe, że brzmienie tych Magnatów (nota bene, dość dynamiczne) sprawdzi się na tyle, że wymiana wzmaka nie będzie konieczna. Pewne natomiast jest, że wymiana kolumn przyniesie na początek większą zmianę, niż wymiana wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam. Chciałbym odświeżyć wątek kolumn do technicsa SA DX930. Jako, że mam ten archaiczny sprzęt i jeszcze chodzi, a moje kolumny można powiedzieć padły. Czy na dzień dzisiejszy można by było coś SENSOWNEGO do niego dokupić?  Czy może dać sobie z nim spokój? Pomieszczenie 4x4. Dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 940stke  na kolumnach technicsa SBT-200-  i też hulała - ale jednak stosunek sygnał szum  był straszny w porównaniu do zmienionego dwa lata temu Onkyo 676 :)

technics gra środkiem - więc żeby wyrównać pasmo musiałbyś poszukać coś z ładnym basem i czytelną górą.

chyba, że granie środkiem  bardziej ci odpowiada

 

a do tej pory jakie miałeś kolumny? i jakiej muzy słuchasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...