Skocz do zawartości

słuchawki


Recommended Posts

Pytanie z gruntu lamerskie - wydawałoby się .... a jednak.
Otóż od wczoraj jestem posiadaczem dwóch par słuchawek. Słuchawek w stylu classic a mianowicie jakiś Duali, i jakiś Japończyków z nawzą na W (nazwa z pamięci nie do powtórzenia). Na oko mają po 30-40 lat. Obie pary zakończone na dużego Jacka (przerobione jak sądzę) - czyli wybór sposobu podłączenia powinien być oczywisty - gniazdo słuchawkowe ....... jednak .....
Otóż na słuchawkach jest napisane że jedne mają impednację 8 drugie 4 ohmy. Wartości jakby bardziej pasują do kolumn niż do słuchawek i tu pytanie - mimo wszystko przez gniazda słuchawkowe czy jednak zmajstrować przejściówkę umożliwiającą podłączenie wprost do terminali głośnikowych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję raczej przerobić wtyki w słuchawkach (lub zmajstrować przejściówkę) i wykorzystać gniazda głośnikowe ...

Dawno, dawno temu miałem słuchawki z Tonsilu właśnie z taką impedancją i 2 wtykami głośnikowymi. No i lądowały we wzmacniaczu (a właściwie w amplitunerze - miałem przedłużacz kabla głośnikowego i przynajmniej nie musiałem się męczyć z dostępem do sprzętu) zamiast kolumn...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka i uzupełnienie
Duale to dk 210 2 x po 400 ohm - te to na pewno w gniazdo słuchawkowe (odmyłem oznaczenie i pokazały się dwa dodatkowe zera icon_wink.gif )
Te tajemnicze na W to Weltfunk 8 ohmów - te raczej w terminale głośnikowe
Do tego Tonsile sd-409 (muszę poszukać parametrów - cóż google Twoim przyjacielem)
No i jeszcze Technicsy RP-F290

Powiem tak - Duale zmiotły konkurencję (poza nietestowanymi Tonsilami). Muzykalne pełna barwa - coś w stylu starych Infinity.
Weltfunk - cóż iście audiofilskie, liniowe, super dokładne i bezwzględne dla materiału muzycznego. Dla wytrwałych (no chyba, że ich charakter się zmieni po podłączeniu do terminali głośnikowych). Póki co poprzez swoją prawdziwość są to słuchawki trudne i ciężko wziąć je na "klatę" bez przyzwyczajenia. Ciekawe jak w takim układzie sprawdzi się fatman w charakterze wzmaka słuchawkowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagań,na ciężkiej drodze początkującego słuchawkowca, ciąg dalszy. icon_smile.gif

Wczoraj były robótki ręczne na drutach icon_smile.gif Duale dorobiły się solidnego Jacka i ...... po podłączeniu do Accuphase po prostu rozniosły Technicsy ..... Przy okazji ktoś obeznany w temacie może słówko szepnąć o tych technicsach - RP-F290. Jak one jakościowo wyglądają? (to konstrukcja około 5-8 letnia, natenczas warta jakieś 500 plnów, w sklepie dla idiotów).

Weltfunk - zostały pozbawione wtyczki i tu pierwszy "zonk"
Otóż kabel w środku jest trójżyłowy - czyli masa wspólna. Nic to w końcu - pracujący od wczoraj za wzmaka słuchawkowego fatman nie jest dual-mono więc pewnie w środku wzmaka masa też jest wspólna ........ Padło na fatmana w nadziei, że ta hybryda cośkolwiek dźwięk zaokrągli.
Połączyłem zatem "+" do czerwonych zacisków masę do jednego z czarnych i gra ..... icon_smile.gif Efekt - styl grania nie uległ jakimś dramatycznym zmianom, jest pełniej, bardziej szczegółowo, liniowo bez podbawień czy wyokrągleń. Te słuchawki są jak rendgen, lub złośliwy trep czekający tylko na najmniejszą wpadkę by ją obnażyć. Brak podbarwień i liniowość absolutna daje wrażenie - braku wyrazu i jakichkolwiek emocji w przekazie. Nie wiem czy taki sposób prezentacji jest moim ulubionym.

Przy okazji okazało się, że jestem d.....a nie audiofil, mnie ta super chirurgia chyba nie odpowiada, wolę jednak przyjemne krągłości niż bezwzględną prawdę o nagraniu. Moja małżonka przeciwnie autoratywnie stwierdziła że "to je ono"
Czyli żona jest bardziej "audiofilska" niż ja icon_confused.gif I tytuł pierwszego audiofila w rodzinie poszedł ............. się pasć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorku!

Z całym szacunkiem - Ty to jesteś audiofil - antykwariusz!  icon_mrgreen.gif

A skąd w ogóle pomysł na powrót do przeszłości również w kwestii nauszników? Spełniasz młodzieńcze marzenia?  icon_lol.gif

A w ogóle to wrzuciłbyś parę fotek - co prawda nie spowoduje to, że usłyszymy, ale wyobraźnia dostanie dodatkowy bodziec...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...