Skocz do zawartości

Jak podłączyć amplituner do PC


cinek2563

Recommended Posts

Witam
Chcę podłączyć amplituner do PC, niestety nie wiem jak się za to zabrać aby wszystko grało.

Posiadam amplituner onkyo txsr577.


I teraz pytanie jak to podłączyć do karty muzycznej aby był dźwiek 5.1 w grach, filmach itd.
Czytałem na innych forach aby połączyć to takim kabelkiem Toslink hi-end
Potrzebuje jakiejś specialnej karty muzycznej ? podsiadam aktualnie zintegrowaną. Jesli tak to jaką najlepiej?
Pozdrawiam i czekam na porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Poniżej podaję 2 przykłady połączenia (jeśli się mylę, proszę Kolegów o korektę).

Faktycznie, amplituner musisz połączyć z kartą kablem cyfrowym. Masz 2 mozliwości ( wejścia na zdjęciu amplitunera po lewej stronie). Są to od góry 2 optyczne i 2 koncentryczne.

1. Sposób: kablem koncentrycznym, przybliżona zasada działania i opis:
Kabel koncentryczny (coaxial)

Przykład karty dźwiękowej:
Creative Sound Blaster Audigy 2

2. Sposób: kablem optycznym
Kabel optyczny

Przykład karty dźwiękowej:
Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty

Oczywiście, są to przykładowe modele kart dźwiękowych, aby przedstawić Ci mozliwości połączenia.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz tę kartę dźwiękową (możesz jeszcze napisać jaka w kompie siedzi płyta główna)??? Jesli ma ona wyjscie SPDIF to nie będzie problemu z puszczeniem sygnału 5.1, ale jesli nie ma to musisz zakupić jakąs, która takowe posiada.

Jako, że artur77 uprzedził mnie w pierwszej odpowiedzi, dodam jeszcze, że dodatkowa karta dźwiękowa wcale nie musi być potrzebna. Co nie znaczy, że nie przydałaby się, wręcz przeciwnie polecam wymienić integrę, bo przy ampie klasy twojego ONKYO to różnica po wymianie będzie kolosalna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...