Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe.


Dawid11

Recommended Posts

DVD nie mam. Na razie bez TV. A w skład kina ma wejść: amplituner + DVD + kolumny.

Dlaczego Denon? Tata ma w salonie sprzęt tej firmy i bardzo dobrze się sprawuje.
Dlaczego Yamaha? Wujek ma... I też sobie chwali.

Wolałbym nowy sprzęt. Dzięki Jeremi za propozycję.

Jeżeli wskazany przeze mnie zestaw nie nadaje się, to proszę skompletować mi zestaw do 3000zł. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chciałes Denon'a, albo Yamahę, ale... dobry zestaw można w tej cenie złożyć u innego japońskiego giganta - ONKYO.
TX-SR577
DV-BD507
Do tego zestaw kolumn 5.0 TAGA TAV-606

Jak ten zestaw dobrze ustawisz i skalibrujesz to powinien wyjsć całkiem niezły uneiwersalny sprzęcik do oglądania filmów (jak widzisz odtwarzacz do nie DVD, a Blu-Ray) i słuchania muzyki. Z czasem jak będziesz chciał cos ulepszyć, pewnie dokupisz subwoofer. Tak wiem, że miało być 3000zł za zestaw, ale cóż... jak ze wszystkim. Do tego potrzebujesz jeszcze kabli: głosnikowe mogą być ALPHARD Da Vinci (przód i center 2x2,5mm, a tył 2x1,5mm), HDMI (wizja i dźwięk w filmach) i analogowy 2RCA (muzyka) wybierz odpowiednią długosć z takich firm jak Ultralink, Profigold czy Wireworld
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być nowa Yamaha lub Denon - niech i tak będzie icon_wink.gif
Ważne, by kolumny były firmowe.
Czyli jeśli kupujesz w zestawie, to będziesz miał zazwyczaj do wyboru w tej cenie Wharfedale, Jamo oraz Koda.

Chcesz 2 kolumny frontowe, czy 5 kolumn (z centralnym i tyłami), czy też jeszcze ma być do tego subwoofer?

Jeżeli komplet z 5 kolumnami, to można szukać setu kolumn KODA 702 (i może uda się wyrobić z subwooferem za ciut więcej) za około tysiąc złotych, a do tego DVD+amplituner Yamaha 465/467.
W każdym razie nie ma co schodzić na najtańszy model Yamady czy Denona. Więc na styk powinieneś się wyrobić raczej w 3 niż w 2 tysiącach, a poza tym subwoofer można później dokupić (w miarę uzupełniania kasy...)

A jeżeli mogą byc inne firmy - to powyżej juz Pacio dał Ci interesująca propozycję z Onkyo icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Pacio jest naprawdę interesująca, ale można ja trochę podbić:
Onkyo TX-SR607
Onkyo DV-BD507
w zestawie za 2300 zł:
http://www.ceneo.pl/4262502

Dawid11, mówiąc krótko: w chwili obecnej w niższych segmentach cenowych Onkyo jest w KD nie do pobicia, jeśli chodzi o stosunek jakości i wszechstronności oferowanego sprzętu do jego ceny. Naprawdę warto. Onkyo jest jednym z prekursorów wysokiej jakości kina domowego. Swego czasu, gdy firma i jej produkty odnosiła sukcesy np. w Niemczech, a sprzęt o wieki wyprzedzał ofertę konkurencji, nie było o tej firmie w Polsce żadnych bliższych danych. Sytuacja się zmieniła i bardzo dobrze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to firma z ogromnymi tradycjami w KD. Pisząc krótko: TAK, to DOBRA firma i na pewno godna polecenia. Jeśli chodzi o kolumny, będziesz niestety musiał iść na pewien kompromis, chociaż na pewno zestaw TAGA zaproponowany przez PACIO do "ułomków" nie należy i w kinie przyniesie odpowiednie rezultaty. Ewentualnie KODA AV - 707:
http://koda.pl/produkt/33/KOLUMNY_GLOSNIKOWE_KODA_AV-707_v.2

Subwoofer bym zostawił na później. Najprawdopodobniej nawet nie będzie potrzebny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Witam, planuję kupić kino domowe do swojego pokoju (ok. 25m2). Mój budżet to 2000-2500zł. Interesują mnie marki Yamaha lub Denon. Proszę o jakieś "fajne" propozycje. Mam na oku TEN zestaw. Proszę o jakiś komentarz. Pozdrawiam.



Mam od roku DENON-a AVR-1909 + niezłe kolumny Yamaha ( NS-777, NS-SW700, NS-C444) i mam z nim ciągle problem
Nagle się wyłącza. Zmieniłem miejsce ustawienia amplitunera z lepszą wentylacją i nic. Nie jestem z niego zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, planuję kupić kino domowe do swojego pokoju (ok. 25m2). Mój budżet to 2000-2500zł. Interesują mnie marki Yamaha lub Denon. Proszę o jakieś "fajne" propozycje. Mam na oku TEN zestaw. Proszę o jakiś komentarz. Pozdrawiam.




Wydaje mi się że lepiej nie mogłeś trafić zestaw bardzo dobry polecam też kupowałem od firmy audiodecor z bydgoszczy . Są jedynymi autoryzowanymi sprzedawcami yamaha. Nie myśl tyle tylko kupuj bo cena jest ok. Więcej o audiodecor na priv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wiero
Weź sie trochę opanuj, zestaw wcale nie jest dobry, a to że kupowałes cos danym sklepie to nie znaczy, że musisz o tym pisać w kazdym poscie... wpadłes na forum i wszędzie tylko Audiodecor, Audiodecor... poza tym 0 (słownie zero) konstruktywnych wypowiedzi.




Dla mnie zestaw jest bardzo dobry o czym chcę przekonać , firma również dlatego ją polecam innym co świadczy o konstruktywności moich wypowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, zestaw nie jest dobry na tle innych dostępnych w podobnych cenach. W tym temacie pisało już parę osób i jakos żadna go wczesniej nie poleciła. Zatem kończąc OT apeluję, żebys nie polecał wszystkiego tylko ze względu na to, że sprzedaje to ww. sklep... bo dobrych sklepów audio jak i większych sieciowych RTV/AGD jest cała masa i w kazdżej ofercie zdarzają się gorsze zestawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...