Skocz do zawartości

porada co do głośników


lukasz_pro

Recommended Posts

To, że prawidłowo odegranego basu nie powinienes móc zlokalizować, dzięki czemu jako źródło dźwięku słyszysz tylko kolumny, a z tanim subem masz dodatkową często buczącą (w KD kontrola nie jest tak ważna, wybuch, a stopa perkusji to dwie różne rzeczy i, w przypadku pierwszego dokładnosć nie musi być tak dobra) skrzynkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na obrazek, ktory dolaczyles i faktycznie, zle to wyglada do rozstawienia sprzetu, przy zachowaniu wszystkich mebli w pokoju.
U mnie gralo kiedys w podobnym pomieszczeniu, nawet zgadza sie pozycja drzwi i okna, tylko wymiary troche inne, u mnie bylo 3,3x5.
Ze wzgledow funkcjonalnych najpierw ustawilem tak jak jest u Ciebie, czyli na dlugiej scianie, na wprost byla kanapa, ale efekt byl kiepski, dzwiek sie nie mial gdzie rozwinac. Przenioslem go na krotsza sciane pod okno w odleglosci ok 1m i zostawiajac po kilkadziesiat cm z kazdej strony od scian i poprawilo sie duzo.
Lepszy bas i scena, bardziej namacalna, ale poprzedni pokoj w ktorym sluchalem muzyki kilka lat byl szerszy, dawal jeszcze lepsze rezultaty, najbardziej spektakularne efekty kojarze z plyty Yello Baby, ptaszki cwierkajace w prawym rogu pod sufitem, daleko od glosnikow.
Sprobowalbym na Twoim miejscu tego co zadzialalo u mnie, na krotka sciane jesli sie da rozstawic meble tak, zeby za bardzo nie przeszkadzaly i dalo sie jakos mieszkac przy okazji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, proponuję bardziej radykalne rozwiązanie. Pokój w rzeczywistości jest o wiele mniejszy, niz się wydawało. Wystaw z niego co się da i rozstaw kolumny jak najszerzej wzdłuż dłuższej ściany odsuwając je od niej w miarę możliwości (powiedzmy ok. 20 cm). Skieruj fronty w stronę, gdzie siedzisz.

Chodzi o to, że dźwięk, który słyszysz z kolumn to w dużej mierze fale odbite (od ścian, mebli itp). Możliwe, że Twój pokój jest po prostu zbyt zapchany meblami i dźwięk nie ma jak się rozwinąć (na tej zasadzie działają wygłuszenia. Dźwięk wpada w pułapkę i odbija się w jednym miejscu, aż zupełnie zanika). Spróbuj na początek w pokoju "wyczyszczonym" z mebli. Wiem, że to zajmie sporo czasu, ale może się opłacić. Jeśli będzie ok, wstawiaj meble po kolei.

Jak pisał muzyczny gość - odpal sprzęt i przejdź do przedpokoju (lub kuchni, nieważne). To, co powinieneś usłyszeć, to głównie bas z zamazaną średnicą i namiastką sopranu.

Muzyczny gość - u mnie PianoCraft chodzi na B&W 602. Basu jest aż nadto (muszę przyznać, że samo zestawienie z B&W mogło by być od razu sprzedawane jako komplet, he,he icon_biggrin.gif )
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...