Skocz do zawartości

Ktory wzmacniacz do 500PLN?


janek32

Recommended Posts

Witam,

Kupilem ostatnio kolumny Heco 60W, z dwoma wejsciami impetancji 4Ohm i 8Ohm (to drugie realizowane jest przez jakas 'lampke' zabezpieczajaca).
Moje typy - to Yamaha CA-810 lub CA-800 - raz z uwagi na wejscia 4Ohm, dwa - 'stare brzmienie'
Drugi z typow to Luxman LV-113 - o nim slyszalem sporo dobrych opinii oraz ma wejscia cyfrowe, minus to impetancja 6Ohm jako minimum.

Slucham cicho / srednio - w kazdym badz razie nie glosno. Oba wzmacniacze nie z tego milenium - gdyz chcialbym jakos je dopasowac do kolumn z roku 80-tego (3 drozne).

Dobrze typuje? Z tych dwoch ktory sprawdzi sie 'lepiej'?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczne pytanie co kupić
Wyższy model mniej uznanej firmy (Yamaha), czy niższy za to bardziej uznanej (Luxman).

Na twoim miejcu wziąłby Yamahę. Jednak, mam pewne obawy czy za 500 plnów kupisz coś w dobrym stanie. Żadnego z podanych modeli (CA-800, CA-810) modeli nie słyszałem jednak zakładając podobieństwo do CA-1000 (wyższy model z tej serii co CA-800) można przypuszczać, że będą to dość liniowe i mocno "prawdziwe" wzmacniacze. Po podłączeniu CD - możesz się mocno rozczarować. jakością srebrnego krążka.......
Jako alternatywę - zasugerowałbym Yamahę A-960 lub A-960II. Niedawno było kilka poniżej 500plnów. To odpowiedniki modelowe i bezpośredni następcy CA1010 - czyli wyższe modele niż zakładałeś. Nie są wprawdzie tak urodziwe jak seria CA ale dramatu też nie ma. Produkcja to końcówka lat 70-tych zdaje się 1978rok. Dźwięk taki bardziej bezpieczny acz na bardzo dobrym poziomie. 4 ohmowe kolumny uciągnie .....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...