Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

Tez nie lubilem pozniejszych plyt.Ale teraz juz lubie nawet ta podwojna Electronice.Trzeba przesluchac wiele razy i zrozumiec o co chodzi.Bo mimo ze to muzyka instrumentalna to jednak tez niesie pewien przekaz.Jest wiele plyt roznych artystow ktorych na poczatku nie trawilem a teraz uwielbiam.O dziwo nawet The Wall Floydow nie trawilem a teraz dalbym sie za to zabic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16 sierpnia 2018 o 23:58, Bogusław Kożyczkowski napisał:

czytajmy oczami ----

"JEAN-MICHEL JARRE (JMJ) świętuje swoje 50-lecie muzycznej podróży. Celebrując to wydarzenie Sony Music / Legacy Recording z dumą zapowiadają premierę niezwykłego albumu zawierającego największe hity artysty oraz dwa nowe utwory"

 

Co dla jednego jest hitem-dla innego może być kitem ...

Nie wiem co chciałeś przekazać swoim wpisem "czytajmy oczami..." ale ja wyraźnie napisałem że podoba mi się jedynie kilka (pierwszych) płyt JMJ a kolejnych płyt-tylko nieliczne utwory. Biorąc pod uwagę listę utworów to raczej nowego albumu nie kupię...

Zakładam, że było to nieporozumienie/niezrozumienie a nie coś innego :-)

Dnia 17 sierpnia 2018 o 12:06, T Z6 napisał:

Trzeba przesluchac wiele razy i zrozumiec o co chodzi.

...

Jest wiele plyt roznych artystow ktorych na poczatku nie trawilem a teraz uwielbiam.O dziwo nawet The Wall Floydow nie trawilem a teraz dalbym sie za to zabic...

T Z6,

dobrze powiedziane :-)

Jeśli nie jestem zdecydowany czy płyta mi się podoba czy nie to słucham jej 2-maksimum 3 razy i wtedy podejmuję decyzję (w 90%przypadków na "nie").

A jak płyta mi się nie podoba, to rzadko daję jej drugą szansę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czytam z zaciekawieniem i uwagą cały wątek; wspomnienia powróciły, aktualności wciąż słuchane i kolejne odkrywane?

Moje pierwsze odsłuchy elektroniki to lata 90, kasety...

JMJ jako klasyk przez większość tutaj wspominany. Płytę "oxygene" i 2 track do dziś wzbudza we mnie niekłamaną przyjemność i ciary.

Z tamtym czasem wiąże się dla mnie nierozerwalnie LASER DANCE i KOTO?

...takie elektroniczne ITALO DISCO lat 90. Teraz już nie daję rady by tego wysłuchać jednak sentyment pozostanie na zawsze?

MARKA BILIŃSKIEGO znam, MARKA BILIŃSKIEGO słucham, MARKA BILIŃSKIEGO szczerze polecam!!!

Znów lata 90, a może nawet bardziej końcówka 80 kiedy mnie, gówniarza, wychowywało polskie radio 1 za co będę mu wdzięczny dozgonnie?

Poniższe w moich CDkowych zbiorach, zakupione rok temu:

IMG_20181004_095037.jpg.dac0def4e133b468333190842a54240a.jpg

Kraft,

Tobie dziękuję za przypomnienie o Mikołaju Hertlu.

Naprawdę jestem wdzięczny bo to kolejny artysta na muzyce którego, puszczanej rzecz jasna w PR1, wychowywałem się.

Płytę wczoraj zakupiłem i wkrótce będę na nowo karmił się tymi magicznymi dźwiękami?

Została tutaj polecona strona ektoplazm więc i ja pozwolę sobie na coś podobnego:

http://www.psytrance.pl/news/

zakładka reviews i później chillout

Swego czasu przesłuchałem większość albumów stamtąd i szczególnie mogę polecić 2 wykonawców:

CARBON BASED LIFEFORMS "hydroponic garden". Album genialny, sięgający innego poziomu świadomości...

Ponadto poniższe... Jest moc, jest magia, wszyscy zaczarowani...?

https://www.youtube.com/watch?v=SD6hsVJQtiY&t=2569s

Także AES DANA. Równie wciągające nuty:

Stamtąd polecam jeszcze HALLUCINOGENa, SHPONGLE, AURAL PLANET, ABAKUS.

Z aktualnych wybrzmień szczególnie 2 pozycje:

Nicole Moudaber - nigeryjka, ale nie z wyglądu. Swego czasu rozkręcała scenę klubową w Libanie i Izraelu. Poniżej świetny, minimalistyczny set, który wprost kocham:

 

A na koniec WAGON CHRYSTUSA:

IMG_20181004_095114.jpg.9914aaadddeda72fe5ab234e59293376.jpg

Bardzo ciekawe kwasowe pętelki, plumkania, orgietki etc.

Mam nadzieję, że choć 1 użytkownik forum znajdzie tu coś dla siebie.

Ciekawym również opinii więc uśmiechem zareaguję na kilka słów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 15.11.2018 o 08:42, S4Home napisał:

Juno reactor? 

...

Wkrótce w polsce jest też koncert Paula kalkbrennera. Twórcy muzyki do Berlin calling.

S4Home

do jasnej cholery (przepraszam za to sformułowanie - ale już inaczej nie da się tego napisać)!!!

piszemy "w Polsce" - a nie "w polsce"!!!
Przecież Ty mieszkasz w tym kraju i już na początku podstawówki wszystkie dzieci wiedzą o tym jak pisać nazwę kraju (oraz imiona i nazwiska).

Piotrek - kiedy Ty to wreszcie zrozumiesz, że jak coś napiszesz, to trzeba sprawdzić swój post czy nie ma błędów!
I tu już nie ma żadnego tłumaczenia "że mi się samo zmieniło"!
Albo coś wreszcie zmienisz w swoich wypowiedziach, albo ... (dośpiewaj sobie).
Jesteś na naszym Forum już 3 lata, dziesiątki razy byłeś upominany przez Redakcję oraz innych użytkowników za "olewający stosunek do ortografii" (oraz trochę rzadziej - jeszcze za pisanie setek postów które mało co wnoszą) i znowu nic.
Miałeś już miesięczny epizod blokady pisania za działania niezgodne z Regulaminem - jak widać szykuje się następny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dziś sprawdzić płytę EQUINOXE INFINITY programem Dynamic Range DB i oto wynik

DR7??? ooojj, nie postarał nam się ani Kompozytor ani Producent w jednej osobie – Jean-Michel Jarre

Equinoxe Infinity_dr.txt

Cofnąłem się jeszcze do wcześniejszego składaka z tego roku...... nic lepiej. cd1-DR7 / cd2-DR6

 

 

Planet Jarre, Disc 1_dr.txt

Planet Jarre, Disc 2_dr.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...