Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

Dnia 15.11.2018 o 08:42, S4Home napisał:

Juno reactor? 

Znana komuś postać?

Wkrótce w polsce jest też koncert Paula kalkbrennera. Twórcy muzyki do Berlin calling.

Polecam

Juno...!?

Nie znam!

Ale już poznalem?

Łykam dropsa , zapijam bro i lecimy?

Lubię czasami takie klimaty zapodac na pobudzenie i muszę powiedzieć że nawet dobre?

Ps już widzę te skrzywione miny audiofilów he he 

Niestety ale działa to również w drugą stronę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja swoją karierę zaczynałem od "komercyjnego techno" w podstawówce, czyli Westebam, Dune, Blan&Johnes. Members Of Mayday itd...  W niedługim czasie pojawiły się "ambitniejsze" tematy...Jeff Mills Waveform transmission :), Surgeon, Neil Landstrumm, Cristian Vogel, Dave The Drummer,  Chris Liberator (klasyki acid techno) The Advent, długo by wypisywać..... w każdym razie mało kto ogarniał te tematy w tamtych czasach (teraz to już w ogóle prehistoria chyba...) ale warto napomknąć, że były rożne sceny w muzyce Techno, ta komercyjna pojawiająca się w TV np. Club Rotation, i ta bardziej undergroundowa :) z którą spędziłem najlepsze lata swojego życia... Dalej gusta troszkę ewoluowały, w kierunku lżejszym, czyli house....ale również ten niekomercyjny.... Obecnie słucham rożnej muzyki, ale sentyment pozostał...Dobrze, że jeszcze mi się ostało parę winyli z tamtych czasów, to sobie od czasu do czasu zapodaję dawkę muzgotrzepów :)

PS. W ogóle jaka faza, przypomniała mi się taka audycja w jakimś radiu po północy chyba była, pamiętam rodzice mnie ganiali żebym szedł spać a nie radio po nocy słuchał: Technikum Mechanizacji Muzyki się nazywała :P

PS 2 do Piotrek S4: Trance też u mnie się pojawił w postaci Infected Mushrooms :) Tak apropo to Trance nadal jest bardzo popularny (a może już nie?) w Izraelu, skąd chyba nawet się wywodzi.

Edytowano przez Bebol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Słucham różnych gatunków muzyki elektronicznej. Ostatnio wpadły mi dwie płyty przy których zatrzymałem się na chwilę. Turecki band grający post-punk, dark wave - SHE PAST AWAY. Polubiłem za fajne ciepłe brzmienie synth jak z lat 80' .    Szczególnie utwory: Rituel ; Ruh ; Monoton

Albumy:   Narin Yalnizlik

                Belirdi Gece

FP017_SHE_PAST_FRONT.jpg

R-5396053-1397567171-8769.jpeg.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu odpływam przy muzyce Borisa Brejchy. Chyba numer jeden aktualnie na elektronicznej scenie  Sama muzyka powoduje ciarki na plecach i włoski stają dęba, " If you know what I mean ;) " Stara dobra muzyka klubowa się przypomina.  Piękne jest to że gra całe sety wyłączenie ze swojej muzyki. Polecam zarzucić wieczorem przy piwie :
https://www.youtube.com/watch?v=pEMOSjkz7xQ&t=3028s

14:05 odpływ

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal ma w MQA. Sam zamówiłem sobie płytę CD a gdzie znaleźć 24-192 nie wiem, znalazłem tylko ?-48 https://www.highresaudio.com/en/album/view/jszmcx/vangelis-nocturne    i

https://www.qobuz.com/be-nl/album/nocturne-the-piano-album-vangelis/k2zhqk7sk1xtc

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tidal ma w MQA. Sam zamówiłem sobie płytę CD a gdzie znaleźć 24-192 nie wiem, znalazłem tylko ?-48 https://www.highresaudio.com/en/album/view/jszmcx/vangelis-nocturne    i

https://www.qobuz.com/be-nl/album/nocturne-the-piano-album-vangelis/k2zhqk7sk1xtc

słucham właśnie z Tidal'a. piękne granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Recenzent świetnie opisał płytę, własnie dlatego zrobiłem taki wpis.

 

Vangelis.JPG

Przesłuchuję również tą płytę aktualnie z tidal. W recenzji rozbawił mnie ostatni fragment aby uchronić tę muzykę od PC. Zabawne jest to dlatego, że ta płyta została nagrana z użyciem brzmień VST i programu DAW w środowisku PC. Vangelis też jest już skomputeryzowany w swoim domowym studiu.  

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden zarzut do nowej płyty Vangelisa, że dokonał wyboru niemelodyjnej barwy pianina vst. Jeżeli pomysłem na płytę było zagranie na barwie pianina powinien pójść za ciosem i wybrać akustyczny fortepian tak jak w Rydwanach ognia gdzie brzmi to zdecydowanie lepiej. Może z racji wieku brakuje mu już zapału do większego wysiłku. 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fortepiano napisał:

Mam jeden zarzut do nowej płyty Vangelisa, że dokonał wyboru niemelodyjnej barwy pianina vst. Jeżeli pomysłem na płytę było zagranie na barwie pianina powinien pójść za ciosem i wybrać akustyczny fortepian tak jak w Rydwanach ognia gdzie brzmi to zdecydowanie lepiej. Może z racji wieku brakuje mu już zapału do większego wysiłku. 

Cóż... wybory autora są czasem nie do odgadnięcia.

Możemy sobie tylko dywagować. Prawda objawi sie ewentualnie po pewnym czasie

13 godzin temu, Kubakk napisał:

Mam na dysku już parę dni tego vangelisa w 96kHz/24b , czasu na dłuższy odsłuch nie było - ale to co słuchałem nie poraziło

A ja słuchałem tego kilka razy z empeczy spotify

Bardzo dobra relaksująca muzyka, czasem wręcz dająca poczucie obcowania z jakimis głębszymi przeżyciami

Trochę jak czasami muzyka pitolenia Fismola

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fafniak napisał:

 czasem wręcz dająca poczucie obcowania z jakimis głębszymi przeżyciami

 

 

 

To co mnie porusza w jego muzyce to właśnie ta metafizyczna głębia tak jakby dotykał tajemnicy. Zapytany kiedyś jak komponuje swoje utwory odpowiedział, że muzyka przez niego przepływa.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...