Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Normalna płyta CD, tylko wydana w Japonii, słyną tam z pedantyzmu do płyt cd i wiem że nie będzie podrabiana.

Miałem poprzednio parę płyt kupionych w Empiku i po sprawdzeniu po numerach nie znalazłem wydania, co oznaczało że to pirat i może do tłoczenia wzięto materiał ze zwykłej płyty cd?

To taki przykład że płyta ze wschodu ma ten sam numer co europejska z tym że jest dopisek Unofficial, wiec istnieje ryzyko że to kupno z tym numerem to podróba, na szczęście jak widać jest tez wydana u nas wiec to lepszy pewniak.

 

cd.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos Empiku i japońskich napisów na płytach:

IMG_0011.thumb.JPG.acd57b14cc01872832d3984b7ce58edb.JPG

 

Czyżby Empik szturmował japoński rynek? A może to taki chwyt marketingowy, że jak ma napisy po japońsku to się lepiej sprzeda :)

A na poważnie to płytki warte polecenia. Przez chwilę były mocno przecenione ale chyba cena wróciła do normy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Dnia 22.03.2019 o 10:42, Paweł Pawlik napisał:

A na poważnie to płytki warte polecenia.

Świetne nagrania i realizacje. Mam M. H. Góreckiego i K. Pendereckiego. Wydane na złocie, w cenie ok. 40 - 50 zł w zależności od albumu za dwie lub trzy płyty, biją wszystko. Tylko kupować i delektować się muzyką.

 

Tylko gdzie ta elektronika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Blüchel & Von Deylen ‎– Bi Polar      piekna plyta  stylowo w klimacie downtempo  ambient mozna ja na nabyc od 70 zl  digipack  stylowo wydane.Muzyka wyborna sa to utwory roznych minimalistow swietnie nagrana tchnaca melancholia.Drugiej plyty nie posiadam bo jej koszt to kolo 300 a 400 zl.a odtwarzama ja na onkyo.

P1110262.JPG

P1110263.JPG

B. Ashra  Atomic World  a wlasciwie Bert Olke downtempo ambient trance ciekawe klimatyczne granie troche tajemnicze np wodne glosy.P1110265.thumb.JPG.7b2148edd9e187175ef09f81f69d93e7.JPGP1110266.thumb.JPG.d4040be3caecdfa9a3a1f7129853daa8.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja wciąż szukam ciekawej muzyki jeśli chodzi o elektronikę. Mój ulubiony album od nie wiem 2 czy 3 dekad to "The City" Vangelisa. Niestety na moim sprzęcie nie ma poweru i teraz to mój cel - zmienić sprzęt ;)

Z elektroniki mogę polecić coś nieco innego (nie ma następcy Vangelisa! No nie ma!):

Ben Frost - soundtrack do serialu Dark
Eric Serra - The Big Blue (jedna z TYCH płyt ;))
Nils Frahm - Spaces
James Blake - Overgrown (hmmm czy to jest elektronika czy już pop...)
Katana Zero - soundtrack do gry
Elaenia - Floating Points
Infected Mushroom - Vicious Delicious
nie przejrzałem wątku z braku czasu potem się tym zajmę i dodam chyba do obserwowanych ;)
 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiostereo.pl/magazyn/magazyn-kulturalny/newsy/spotkanie-z-mistrzem-marek-biliński-i-reedycja-albumu-ogród-króla-świtu-r867/

winyl mnie w tym wypadku nie interesuje ale z ogromnym zainteresowaniem posłucham wersji cyfrowych

@Wojtek P

a takie coś znasz ?

smooth genestar ( takie trochę czilałtowe)

i to ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

W jesienno-zimową porą zazwyczaj odswieżam moje mroczne perełki. Między innymi monotonno-transowe klimaty z albumu Voices From the Lake. Jest to jedna z płyt, które odsłuchuję w całkowitej ciemności. Album długo się rozkręca jednocześnie wprowadzając słuchacza w swoisty szamańsko-plemienny nastrój.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...