Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

Francuska grupa Heldon, założona przez Roberta Pinhasa. Powyższy album jest piątym w dyskografii zespołu.

Skład na tym albumie: Richard Pinhas - gitara, syntezatory, efekty; François Auger - perkusja i instr. perkusyjne
Gościnnie: Patrick Gauthier - syntezator (1); Didier Batard - gitara basowa (3); Jannick Top - gitara basowa (4)
Producent: Richard Pinhas

Z powodu gitary jest tu sporo rockowego pierwiastka. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład: Nicolas Jaar - instr. klawiszowe, elektronika, efekty, programowanie, automat perkusyjny, instr. perkusyjne, wokal; Dave Harrington - gitara, gitara basowa, kontrabas, klarnet, instr. klawiszowe, elektronika, efekty, automat perkusyjny, instr. perkusyjne

Gościnnie: Samer Ghadry - instr. perkusyjne (6)

Producent: Darkside

Połączenie nowoczesnych brzmień z echem muzyki lat 70.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adi777 napisał:

Ja się muszę w końcu wziąć za niemieckich wykonawców elektronicznych, ale też elektroniczno-rockowych. Tylko czasu brak 😐

Z tym brakiem czasu to niestety znak czasów 😕. Nie ma kiedy porządnie przysiąść i czegoś posłuchać, wszystko w locie.

Do kolejki możesz wrzucić kolejnego Niemca, specjalisty od berlin school:

Brainwork

https://www.discogs.com/artist/499495-Brainwork

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery i to trochę wyłom z prawilnych elektronicznych brzmień akceptowalnych dla audiofilizmu (Jean-Michel Jarre i Kraftwerk).

Uwielbiam deep house i dance. Artyści tacy jak MK, Gorgon City, Medusa,  Tchami i wielu innych porywają mnie do tańca, mocniejszego treningu i co nie jeszcze. Co więcej, na fancy sprzęcie audio brzmią chyba lepiej niż hiphop.

Tak że tego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2021 o 17:36, Gumowe Ucho napisał:

Będę szczery i to trochę wyłom z prawilnych elektronicznych brzmień akceptowalnych dla audiofilizmu (Jean-Michel Jarre i Kraftwerk).

Uwielbiam deep house i dance.

To ja się przyznam do słuchania Techno Bunkra i Trap Mojito na spotify ;) Ale pssst, oficjalnie tylko death metal 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2021 o 17:36, Gumowe Ucho napisał:

Będę szczery i to trochę wyłom z prawilnych elektronicznych brzmień akceptowalnych dla audiofilizmu (Jean-Michel Jarre i Kraftwerk).

Uwielbiam deep house i dance. Artyści tacy jak MK, Gorgon City, Medusa,  Tchami i wielu innych porywają mnie do tańca, mocniejszego treningu i co nie jeszcze. Co więcej, na fancy sprzęcie audio brzmią chyba lepiej niż hiphop.

Tak że tego ;)

dodałbym jeszcze EDX, Avici, trochę cięższe ZHU i teraz na topie Disco Purple Machine

Fajna, nie przesadzona wersja nieśmiertelnego How Will i Know

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2021 o 17:36, Gumowe Ucho napisał:

Będę szczery i to trochę wyłom z prawilnych elektronicznych brzmień akceptowalnych dla audiofilizmu (Jean-Michel Jarre i Kraftwerk).

Elektronika niejedno ma imię 😉 

Deep house i dance? Nie wiem, czy słuchałem coś z takich klimatów, ale polecam Ci zespół Underworld i ich płytę Dubnobasswithmyheadman 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 15:44, Paweł Pawlik napisał:

Dzisiaj Tidal podsunął w ramach nowości...

Colin Benders

Rigmarole

Wciągające. Dużo nisko schodzącego basu i sporo różnych szumów, trzasków - fajnie się słucha jak ktoś lubi takie klimaty.

 

No to tego to już nie udźwignę .. sporo za ciężkie 😔 

z takiej cieższej elektryki to czasem to: Gorillaz - Phoner To Arizona

 

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...