Skocz do zawartości

najlepsze to z promocji bo najtansze!!!! wypas....ehhh...


martinuspaxus

Recommended Posts

Witam wszystkich kino i audio maniaków... Mam nie mały problem. (historia przerabiana tutaj 200 razy)
Mieszkam w Wielkiej Brytani fachowość porad audio = tytułowi tematu. Posiadam telewizor (TAK WIEM TELEWIZOR NIE TUTAJ....ale cierpliwości proszę....) samsung mod:le400c 750 (3D) + samsung blue-ray BD c6900 (3D) i chciałbym postawić system nagłośnienia 7.1

Mam taki pomysł:

Fronty: Monitor audio Bx2 (odsłuchane i niesamowite..jak dla mnie)

satelity, centralny, sub, z wielopaka KEF mod: KHT 2005.3 (tak jak u góry)

Pytanie jakie AV postawic pod to wszystko??????
Osobiscie czaje sie na Onkyo TX-SR 608B ale cenowo bardziej mnie kusi model 508...
Czy to dobry zestaw??? Czy suport dla 3D wizja + dzwiek opisany w tych jednostkach to CHWYT marketingowy???? hdmi 1.4???? osobiscie wszystko ciagnie mi na kablu hdmi seri 1.3c. i daje rade.... Bo jesli tak to wolałbym model onkyo 505 7.1 z przed około3 lat...kilka pochwał i awardów dostał...

Czy odtwarzacz blue-ray jest dobrym pomysłem na słuchanie muzyki stero ( stad te fronty monitor audio...lubie stereo) a jesli nie to co polecacie????

dzieki wielkie za wszelkie fachowe wypowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz słuchać muzyki na CD - to spokojnie kupisz na Wyspach za małe pieniadze używany odtwarzacz CD. Będziesz miał lepszą jakość niż z podstawowego modelu BR czy DVD, oraz lepszy komfort obsługi.
A jeżeli chcesz amplituner ONKYO, to bez problemu kupisz też CDka Onkyo (oczywiście, odtwarzacz CD nie musi być tej samej firmy co amplituner).

Co do Onkyo - jeżeli chcesz mieć 7.1, to potrzebujesz pewnego zapasu mocy. Dlatego (i nie tylko dlatego) lepiej nie kupować podstawowego (najtańszego) modelu danej firmy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje za odpowiedz! Nie napisałem ze koniecznie chce onkyo... nie jestem jakims fanatykiem... jesli masz jakiegos innego faworyta popartego swoim doswiadczeniem (pare tysiaków postów....szacun...w pełni) to prosze o podpowiedz... jesli potrzbna jest ci pełna specyfikacja sprzetu (głosników ) to oczywiscie załącze... A powiedz co myslisz o takim zestawieniu głosników??? Pomieszczenie ma 45 metrów kwadratowych. jest prawie idealnie kwadratowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz podałes najważniejszą informacje... 45m2 i monitory na front??? To się zdecydowanie nie sprawdzi, musisz mieć duże podłogówki!!!

Podaj jaki masz dokładnie budżet (w funtach) i cos poszukamy dla ciebie. Oni robią takie piękne przeceny na sprzęt, że patrząc na to tutaj w PL idzie się załamać... ostatnio sprowadziłem z UK kolumny (nowe w pudełkach) przecenione o 60%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wiec.... wiem to moze bedzie wygladało snobistycznie ale tak nie jest....na sprzet grajacy czyli głosniki + AV mam przeznaczone 1700Ł. Co do tych monitorów to sam nie wiem co mam myslec....sa swietne.... i mimo ze małe to graja naprawde mocno, bardzo dobrze separowane sa wokale i instrumenty po sklepach smigam z płyta ENYA obfita w mocny wokal niezła dawka sopranu i ciezkawego basu. Po przesłuchaniu wielu głosników te zostały mi w pamieci no a zestaw KEFira posiada rewelacyjny subwofer bardzo szybki i zdecydowany, nie głucho dudniacy....a i satelitki niezle sobie radziły.... ale czekam z niecierpliwoscia na porade... podam link (byc moze znany) sklep ma niezłą oferte online warto pogrzebac. pozdrawiam

http://www.richersounds.com/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...