Skocz do zawartości

Zestaw 2.0, problem


tikon

Recommended Posts

Witam
Na początku może przedstawię swoje oczekiwania, wygląda to tak że mam pokój ok 16m2 (niezbyt zagracony), i oczekuję w miarę czystego dźwięku a słucham głównie pop, dance, rock i czasami mix czyli ( kazdego z pozostałych po trochu)
Mam mały dylemat. Czytałem multum postów na forum i doszedłem do pewnych wniosków i wytypowałem swój zestaw potrzebuję małej porady.
Czy postawić na Microlab Solo6c + Asus Xonar D1 koszt ok.600-700zł nowy zestaw
albo myslałem aby kupić jakiś wzmak stereo klasy HK i tutaj nie mam pojęcia jaki model, chociaż wcale nie musi być akurat HK . Co do głośniczków np: Koda K5200S lub Monitor Audio M1te 2 opcje (nowe) bądź następne 2 używane Acoustics AR8S albo Klipsch B2. A amplik najlepiej używany ponieważ nie chciałbym przekorczyć powiedzmy 1200zł za komplet icon_smile.gif
btw do tego drugiego zestawu też będę potrzebował tego Xonara D1, bo na zintegrowanej chyba nie wypali ?
Co myślicie ?
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Harman jest całkiem przyzwoity. Solidny amplituner, z wydajną prądowo końcówką mocy. Kolumny z tych które podaleś najciekawiej może zabrzmieć KODA, ale musisz zdać sobie sprawę, że niskiego basu z żadnej przedstawionej przez Ciebie propozycji nie usłyszysz... Najlepiej było by wybrać się do salonu audio i posłuchać jak grają głośniki podstawkowe. Jeśli potrzebujesz czystości dźwięku, zwracaj uwagę przede wszystkim na głośniki wysokotonowe zastosowane w kolumnie. Najlepiej jednak posłuchać i przekonać sie "na własne uszy" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz jakieś podstawkowe z mocniejszym basem - to poszukaj np. Magnat Monitor 220 (niskośredniotonowy 17cm), bo popularne JBL E30 będą 2razy droższe. Albo trochę większych kolumn -coś pośredniego między podstawkowymi a podłogowymi (czyli starszych rozwiązań - określanych czasami jako regałowe).

Jest spory wybór takich kolumn, a ceny za parę w niezłym stanie masz od 200 do 500zł (oczywiście droższe też są). Zazwyczaj są to kolumny trójdrożne, bas jest na 20cm głośniku (czasami na 25cm). Sporo firm je robiło - choćby Jamo, JVC, Pioneer, Technics, Yamaha... No a z polskich - to choćby Tonsil Perfect 150 czy Samba/Sounfinder 130 i 250 (ceny w podobnych granicach).
Wybór jest spory - warto poszukać czegoś w Twojej okolicy i znaleźć zadbaną parkę icon_razz.gif
Przykład pierwszy z brzegu: Pioneer CS-777
http://allegro.pl/pioneer-cs-777-kolumny-i1185620334.html

No i dzięki temu więcej pieniędzy zostanie na wzmacniacz (czy amplituner...).

Pozdrawiam
PS. A na 16m^2 to już można się zastanawiać nad niedużymi kolumnami podłogowymi (przynajmniej odpada problem podstawek...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY nie jest rewelacyjna firmą jeżeli chodzi o kolumny... W podobnej cenie zazwyczaj udaje się kupić coś lepszego (myślę o kolumnach firmowych)
Natmiast nie słuchałem tych Yamach...
A wracając do tematu Magnat Monitor 220 - jak trafisz je tanio, to za 300zł można je zmodyfikować (zajmuje się tym firma NEEL z Wwy, a punkty przyjęcia i odbioru są w kilku miastach). No i zyskujesz nową jakość dźwięku (dotyczy to też KODY - m.in. 5000 i 5200).

Pierwszy z brzegu przykład amplitunera - to SONY ze starej serii GX707ES za 369,99zł
http://allegro.pl/sony-str-gx707es-wysoki-...1195618861.html

Przy okazji warto edytowac swój profil i napisać, gdzie mieszkasz - ułatwia to doradzenie, przy założeniu odbioru osobistego...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...