Skocz do zawartości

pomoc w doborze amplitunera


kidman

Recommended Posts

witam,

dostałem w "spadku" zupełnie nie używane kolumny 2x Midlton 80W, 8 Ohm oraz 2x jakieś bliżej nie zidentyfikowane kolumny (New.Line 140?) 140W, 4 Ohm
nie umiem ich ocenić fachowym okiem ale zostało mi przekazane że kolumny nie używane - i tak według mnie wyglądają membrany.

pytanie zasadnicze bo nie znam się niestety na tym, do czego do podpiąć? wszystkie cztery kolumny? czy wybrać tylko jedną parę? którą?
powierzchnia pokoju to ok 12m2

chciałbym amplituner bo lubię słuchać radia, tak poza tym to z pewnością podepnę to do kompa, nie mam żadnej fachowej kraty dźwiękowej, po prostu stereo i tyle
trochę już czytałem ale potrzebuję pomocy, znalazłem np amplituner Yamaha RX-450, myślicie że to dobry pomysł? - chciałbym wydać do 300zł

z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie połączenie z Mildtonami ma sens - ważne, byś się osłuchał w miare tanim kosztem.
A zapewne za parę miesięcy będziesz szukal lepszych kolumn - wszystko w swoim czasie, nie musisz mieć od razu wypasionego kompletu...
Poza tym 12 metrów kwadratowych to pewnie będzie trochę za mała powierzchnia jak na kolumny tej wielkości.

No i w wolnym czasie proponuję poczytać FAQ Audio...
http://audio.com.pl/faq/audio-wspolpraca-z...e-wzmacniaczami

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz wydać o 100złotych więcej - to poniżej masz niezły amplituner NAD 7100 z pilotem za 399zł, w dobrym stanie i u sprawdzonego sprzedawcy
http://allegro.pl/nad-7100-monitor-series-...1213116748.html

Cena bardzo rozsądna, sprzęt porządny i spokojnie będziesz mógł w przyszłości dobierać pod niego lepsze kolumny (a na Mildtonach też zagra..)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[RoRo: dzięki wielkie za aktywonść, zakupiłem wspomnianą Yamahę rx-450, zapewne wiecie że przeskok z głośniczków na taki sprzęt jest ogromny, podejrzewam że podobnie jest gdybym teraz to wymienił na coś lepszego. Ale tyle kasy miałem no i te głośniki które trafiły mi się za free
póki co jestem zadowolony, jak tylko zacznę szukać czegoś lepszego nie omieszkam nie wspomnieć na forum icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...