Skocz do zawartości

Seenheiser HD 650 + ???


Recommended Posts

Witam !

To mój pierwszy temat na tej stronie więc proszę o wyrozumiałość icon_smile.gif Temat jest taki że mam zamiar zakupić słuchawki do domu model HD 650 firmy Seenheiser, które to będą podłączone do komputera. Czytałem kilka recenzji tych słuchawek i często gdzieś tam ludzie piszą o jakimś ``wzmacniaczu słuchawkowym`` i teraz moje pytanie czy ja będę potrzebował takiego wzmacniacza do nich ? Jak tak to jakiej firmy by pasował bo się kompletnie nie znam na tym sprzęcie. Aha moja karta dzwiękowa w komputerze to Asus Xonar D2. Muzyka której słucham to przeważnie Trance. Proszę o rady i z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałes stycznosć z jakims niezłym sprzętem kiedykolwiek??? HD650 to taki wstęp do hi-endu słuchawkowego... Xonar do nich to zdecydowanie za słabe źródło. Poza tym jakie pliki muzyczne masz na komputerze MP3 i WMA czy jakies bezstratne FLAC, WAV??? To są ważne sprawy, bo może po prostu nie warto wydawać tyle kasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niezłym sprzętem ? W sumie to nie za bardzo... Czytałem tylko kilka recenzji różnych słuchawek i pomyślałem że skoro już mam kupić jakieś to może warto jakieś lepsze odrazu... Myślałem też nad Senkami HD 555 ale ta niska cena jakoś mnie odstrasza (może masz jakąś inna propozycję ?). Co do plików muzycznych to mam w komputerze tylko MP3 które staram się ściągać w miare dobrej jakości (320kbs) icon_smile.gif Co do tego słabego źródła Xonara to Masz na myśli że potrzebny byłby wzmacniacz właśnie ??? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, że nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę. Przy zakupie drogiego sprzętu osłuchanie to podstawa, a kupowanie od razu praktycznie topowych konstrukcji nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym do takich słuchawek to trzeba mieć porządne źródło (odtwarzacz CD, albo cos strumieniowego) i materiał (raczej nie MP3 nawet 320kbps, tylko pliki typu FLAC, APE, WAVE lub najzwyczajniej w swiecie oryginalne CDki). Kwestia wzmocnienia to już następny problem, dobór wzmacniacza do własnych preferencji i przede wszystkim możliwosci finansowych (potrzeba będzie mniej więcej drugie tyle).
Kończąc posta powiem, że sam jakis czas temu chciałem kupić drogie słuchawki, słuchałem paru modeli (AKG K701, Senn HD600, Denon AH-D2000), ale ostatecznie zdecydowałem, że nie ma co od razu szaleć, znacznie przyjemniej jest dawkować sobie jakosć dźwięku - rozwijać się icon_wink.gif Kupiłem CREATIVEy Aurvana LIVE! i jestem bardzo zadowolony, mam do nich Pro-Ject'a Head Box II - zestawik naprawdę przyjemny i uniwersalny na początek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

często gdzieś tam ludzie piszą o jakimś ``wzmacniaczu słuchawkowym`` i teraz moje pytanie czy ja będę potrzebował takiego wzmacniacza do nich ?



Wzmacniacz słuchawkowy, o którym ludzie piszą to po prostu osobne, bardziej wyrafinowane urządzenie obsługujące (zazwyczaj) tylko i wyłącznie słuchawki. Nie podłączysz do takiej skrzynki kolumn głośnikowych. Zakup tego nie jest konieczny. Kupuje się takie wzmacniacze z dwu powodów:

1. nie ma miejsca i/lub warunków do postawienia i odsłuchu kolumn
2. jakość dźwięku z dostępnych "dziurek" w odtwarzaczu / wzmacniaczu jest NIEZADOWALAJĄCA

Zazwyczaj decyduje pkt. 2

Wzmacniacze słuchawkowe najczęściej kupuje się do słuchawek wysokiej klasy, po to żeby maksymalnie wykorzystać ich walory brzmieniowe.

Model, który zamierzasz nabyć do Twojego sprzętu i muzyki, jaką preferujesz, jest oczywiście znacznie na wyrost - to trochę tak, jakby kupić wypasioną furę i jeździć nią tylko do sklepu kilometr dalej. Ja jednak uważam, że jak masz kasę na Mercedesa, to kup Mercedesa, a nie Opla. Nie zgadzam się z tym, co napisał kolega Pacio94, "że nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę", bynajmniej w kwestii słuchawek. To nie będzie wydatek rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy zł na klocki wymagające jakiegoś tam dopasowania, a zatem również doświadczenia w tej materii. Poza tym to znakomite rozwiązanie w przypadku braku dobrych kolumn. A - bazując na moim doświadczeniu - wiem, że zakup wysokiej klasy słuchawek "otwiera oczy" i rozpala ciekawość, chęć poznania jak gra inna muzyka, jak gra u kogoś na innym sprzęcie itp. Sam zaczynałem od Sennheisera HD 560 Ovation (i do dziś wzdycham do ich wygody).

Obecnie używam właśnie HD 650 i są to moje trzecie słuchawki, posiadam jeszcze na pół rozwalone przez dzieci HD 580 używane do kompa. NIGDY nie żałowałem swojego pierwszego zakupu, choć była to raczej sprawa przypadku. Kiedyś bowiem marzyłem o AKG, ale odsłuch w sklepie (CD z ... rapem icon_eek.gif ) przesądził sprawę

650-tki to znakomity model, zanim jednakże je kupisz, porównaj z konkurencją w podobnej cenie. Drastycznych różnic w dźwięku nie będzie, ale o Twoim wyborze mogą zadecydować np. cechy użytkowe: wykończenie nauszników (aksamit, skóra), ich kształt (koło, owal), nacisk na uszy i głowę, sposób wyprowadzenia kabla itp. 650-tki niestety cisną i na uszach jest dość ciepło, nie potrafię z nimi słuchać tak długo jak za czasów moich poczciwych 560-tek (wtedy to się wkładało na głowę muzykę a nie słuchawki).

Zatem przemyśl powyższe, wal do sklepu i bierz najlepsze nauszniki, na jakie Cię stać i nie ograniczaj się na samym starcie. Wtedy usłyszysz, ile jest dobrze nagranego techno. A na sprzęt towarzyszący i szersze horyzonty muzyczne jeszcze przyjdzie czas icon_biggrin.gif






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W HD 650 mozna jeszcze z czasem pomyslec o wymianie kabla na inny (poszukaj w necie info).Bezpiecznym wyborem beda HD 600 lub niższy model Grado np.325is,Bayery 880.Do tego rodzau słuchawek zalecany jest wzmacniacz słuchawkowy np.Soha 2 , Forum 608,X-cans itd. Do kompa po usb lub coaxial polecam DAC z wzmacniaczem Np Beresford 7520 z modem lub inny .CAL sa dobre za tą cene a jeszcze lepiej graja po wymianie kabla ale to zamkniete słuchawki (posłuchaj w nich np 1h> zobaczysz czy wytrzymasz z nimi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...