Skocz do zawartości

Kino domowe - kupno


watas

Recommended Posts

Witam,
Wlasnie stoje przed wyborem kina domowego, jak juz to bylo wiele razy maglowane prosze o pomoc w wyborze rozsadnego wyjscia w mojej sytuacji.
Sprzed ma rozbrzmiewac w pokoju ok 21m2 podlaczony do LCD, uzywany pomiedzy przyjemnym ogladaniem filmow, sluchaniem muzyki (radio,CD). Dodam, ze nie jestem melomanem i raczej nie odczuje drobnych roznic w jakosci. Poprostu sprzet ma grac przyzwoicie. Co do marki nie upieram sie szczegolnie, ale tak sobie wymyslilem cos z Pioneera, Yamahy lub Sony w granicach do 2000zl. Nie wiem na ile sprzet w tej cenie tych marek wogole mozna brac powaznie pod uwage, byc moze lepszym wyjsciem w mojej sytuacji bylo by cos zupelnie innego, tylko pytanie co? Wlasnie dlatego licze na pomoc kogos z forum kto sie na tym zna i jest w stanie mi cos doradzic.
Rozgladajac sie po necie znalazlem zestawy:
Pioneer
Sony
Yamaha
Pioneer 2

Wyjsciem moze byc tez jakis zestaw glosnikow z amplitunerem, ktory bede mogl podlaczyc do laptopa przez HDMI.
Jesli ma ktos jeszcze cierpliwosc to prosil bym o jakies porady ewentualnie ukierunkowanie mojego zainteresowania na dobry tor.
Z gory dziekuje wszystkim zainteresowanym
Wojtek M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Pierwsza propozycja: droższy, ale bardziej "przyszłościowo" ukierunkowany zakup (polecałem w innym temacie)
Onkyo TX-SR607 + DV-BD507
Cena przekracza nieco Twój budżet i to bez kolumn, ale postaram sie wytłumaczyć.
To zestawienie jest obecnie jednym z najlepszych (moim zdaniem oczywiście), jeśli chodzi o stosunek jakość/ cena, zresztą Onkyo przyjęło odpowiednią strategię "upychania" nowinek technicznych do sprzętu, w cenie którego konkurencja oferuje modele podstawowe (sam używam Pioneer). Poza tym, odradzam, na ile pozwoli Twój budżet, kupno zestawu bez Blu Ray i ampitunera z odpowiednimi dekoderami. Ceny płyt BD będą sukcesywnie spadać, tym bardziej po pojawieniu się na półkach w 2011 filmów w formacie BD 3D (może nie tak drastycznie, ale zawsze). Osobiście wolę kupić 1 film na płycie BD, niż 2 na DVD. Różnica w jakości (np. "Avatar") jest kolosalna.

Co do Twoich propozycji, osobiście skłaniałbym się do Pioneer 2 (ze względu na kolumny).
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz i propozycje. Przygladalem sie temu zestawowi wczesniej ale odrzucilem go ze wzgledu na cene, ktora w duzym stopniu przekroczy moj budzet jesli wezme pod uwage nawet zestaw glosnikow 2+1. Mam jeszcze tylko pytanie wlasnie co do glosnikow. na super marki niemam co liczyc przy takich pieniadzach, ale chcialbym jednak zeby to gralo w miare przyzwoicie no i tu pojawia sie problem bo nazwy tych zestawow dodawanych przy propozycjach kina domowego nie sa mi wogole znane, gdybys byl tak uprzejmy i przedstawil mi kilka marek kolumn ewentualnie parametry, na ktore musze zwrocic uwage przy takich zestawach byl bym wdzieczny. Na jakiej podstawie stwierdziles, ze w zestawie pioneer 2 glosniki sa lepsze niz w innych.

Pozdrawiam
Wojtek M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem zestaw kolumn Pure Acoustics Supernova 8 za 899 zł. Zestaw 5.0 czyli trzeba będzie do tego jeszcze zakupić woofera. Kolumny już podłączone i wydają się być nizłym rozwiązaniem pod względem jakość/cena.

Do tego możesz zakupić jakiś amplituner a rzeczywiście DVD czy BR w późniejszym terminie. W woofera też można zainwestować później, ponieważ nie jest niezbędny do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Do tego na początek wystarczy 5 kolumn.

WIększość wzmacniaczy renomowanych firm w cenie 1000-1200 zł będzie miało podobne parametry. Polecałbym wziąć jeszcze pod uwagę Denona, Marantza czy Onkyo. Szczególnie Marantz ma nie dość, że przyzwoite AVR-y w tej cenie to jeszcze bardzo atrakcyjne wizualnie (przynajmniej dla mnie). Polecam np NR 1501, do którego sam się przymierzałem choć osobiście miałem większy budżet i w rezultacie wybrałem Harman Kardona, którego także mógłbym polecić np AVR 155.

Ostatnio szalone promocje sprzętu RTV są w sklepach typu Media Markt, Saturn czy EURO RTV AGD. Polecam rozejżeć się bo czasem można zakupić dużo taniej niż w necie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...