Skocz do zawartości

Pioneer a702r


Emilon

Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników tego forum. Jestem młodym fanem muzyki i on niedawna posiadam taki oto sprzęt: Pioneer a702r oraz kolumny Tonsil Altus 300. Po rozmowie z znajomym doszliśmy, że bardzo dobrze by było skompletować cały lub większą część zestawu tzn. Do wzmacniacza dokupić tuner, korektor, odtwarzacz itp. Chciałbym prosić o pomoc w odnalezieniu i kupnie tych urządzeń lub przynajmniej nakierowanie jakich modeli szukać.
Z góry i dziękuję i pozdrawiam Emil.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś nie tylko fanem muzyki ale też dobrego brzmienia, to korektor sobie odpuść. Jeśli system jest dobrze skonfigurowany a nagrania dobrej jakości, to taki sprzęt do niczego Ci nie jest potrzebny. Psuje tylko dźwięk. Lepiej za zaoszczędzone pieniądze kup lepszy odtwarzacz albo tuner. Szkoda, że kupiłeś już kolumny. Nie są one najlepsze brzmieniowo. Zależy też jaki miałeś na nie budżet i w jakim pomieszczeniu (wielkość) mają grać. Jaką muzykę?
Co do reszty sprzętu, to też zależy jaki masz na niego budżet?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi łezkę w oku zakręciłeś. Stare dzieje sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu lat mi przypomniałeś. Ja co prawda miałem taki zestaw PIONEER-a:
wzmacniacz: A602
tuner: F-504RDS
magnetofon: CT-S830S
odtwarzacz CD: PD-S904 - tego nie zdążyłem już kupić icon_sad.gif
kolumny: Tonsil BOLERO 200
- niemiało to nic wspólnego z dobrym dźwiękiem, ale w tamtych czasach robiło wrażenie. Po rozstaniu z ,,wieżą", stałem się audiofilem icon_smile.gif Proponuje poszukać podobnego zestawu i odradzam korektor!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś podobnego chciałbym skompletować lubię ogólnie starsze sprzęty szczególnie audio i nie wiem co dokupić do tegoż wzmacniacza chcę prosić o podanie konkretnych modeli bo patrząc na to co pioneer produkował w tamtych latach to sam już nic nie wiem. Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę przesadziłem z tym opisem dźwięku całości, bo tuner to naprawdę było świetne urządzenie pod każdym względem. Ze zwykłego drucika łapał chyba ponad 20 stacji radiowych i nawet parę było niemieckich!!! Magnetofon był w pierwszej 5-tce najlepszych jednokasetowców na świecie, uzyskiwałem doskonałe efekty na Dolby S. Wzamcniacz taki sobie, ale Ty masz swój i dodatkowo wyższy model. CD miał pochlebne recenzje w prasie... Kolumny hm..., no cóż to one były winne!!! Całość przede wszystkim grała dolnym pasmem, które określiłbym Wielkim Mięsistym Męsem icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif - takie masło maślane, ale dobrze oddaje rodzaj grania icon_wink.gif

P.S. Warto rozejrzeć się za ostatnim bardzo dobrym odtwarzaczem tamtych czasów:
Pioneer PD-S 06, lub niższy ale równie udany model PD-S707...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...