Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Niedawno zakupiłem sobie laptopa (Lenovo Y530) i doszedłem do wniosku, że bardzo potrzebuję jakiś słuchawek. Na początku chciałem kupić bezprzewodowe ale do laptopa to raczej głupi pomysł a zresztą ceny mnie przerażają. Więc czy macie godne polecenia słuchawki których głównym przeznaczeniem było by słuchanie muzyki na przyzwoitym poziomie(głównie słucham HH, jazzu, metalu) oczywiście czasem trafi się jakiś film i fajnie byłoby gdyby była dobra jakość dźwięku zarówno przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmu. Chciałbym również żeby słuchawki były wygodne, odizolowywały odgłosy z zewnątrz(chociaż nie koniecznie)i żeby po 2-3 godzinach siedzenia z nimi przy kompie nie bolały uszy. Możliwe że czasem zabiorę je z iPhonem. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem okazały by się pełne ale jestem otwarty na inne propozycję. Rozważałem nad kupnem Panasonic RP-DJ120 ale nie wiem jaki mają dźwięk a ja mam dość wygórowane wymagania co do jakości. Osobiście bardzo lubiłem Kossy Portal Pro ale design mają obleśny a zresztą nie są wygodne.
Pozdrawiam
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wygode to najlepiej przejsc sie do sklepu i potestowac. W sklepie nie dla idiotow na ogol jest kilka par, ale bez szalu. Moze w innych bedzie wiekszy wybor.
Ja mam Sennheiser HD555. Sa wygodne, mozna w nich slugo siedziec, uszy mi wchodza w nie cale tak ze sluchawki opieraja sie na glowie a nie na uszach jak to bywa czasami. Dzwiek mnie zadowala, choc wielkiego porownania to nie mam bo niby skad. W MM ich sluchalem i jakichs innych to wypadaly lepiej z tego co pamietam. no i na jakiejs audiofilskiej stronce trafilem na ich test gdzie pozytywnie o nich pisano.
Na sluchawki wkladane do uszu bym nie patrzyl bo one w ogole nie zapewniaja jakiejkolwiek "sceny" w muzyce.

Przy okazji... jaka masz karte muzyczna? Ja z poczatku sennkow uzywalem na integrze to mimo iz to jedna z tych "lepszych" to po wsadzeniu Xonara DX (najnizszy model) roznica byla wyrazna i znaczaca. Roznica jest na tyle duza dla mnie ze godze sie na nie dzialanie pewnych gier byle tylko miec lepszy dzwiek icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.
Kartę mam Intel HDA chyba jak już napisałem mam laptopa Lenovo Y530 więc chyba się nie da zmienić ale mam sterowniki realtek i dolby home center.Ale dźwięk z głośników jest zajebisty bo mam głośniki 4.1 a na laptopa to jest zajebiście a do tego jeszcze z nich płynie super dźwięk z bassem i to pożądanym , słuchawki potrzebuje tylko do tego jak ktoś śpi to żeby nie przeszkadzać a czasem jest fajniejsze uczucie jak sie jest w słuchawkach i można muzykę wygodniej robić bo czasem też lubię się pobawić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za odpowiedz.
Kartę mam Intel HDA chyba jak już napisałem mam laptopa Lenovo Y530 więc chyba się nie da zmienić ale mam sterowniki realtek i dolby home center.Ale dźwięk z głośników jest zajebisty bo mam głośniki 4.1 a na laptopa to jest zajebiście a do tego jeszcze z nich płynie super dźwięk z bassem i to pożądanym , słuchawki potrzebuje tylko do tego jak ktoś śpi to żeby nie przeszkadzać a czasem jest fajniejsze uczucie jak sie jest w słuchawkach i można muzykę wygodniej robić bo czasem też lubię się pobawić


W sensie ze laptop ma wbudowane 4.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę to czego sam używam, czyli słuchawki CREATIVE Aurvana LIVE!, za swoją cenę (można je kupić od 170zł) dają naprawdę super jakosć dźwięku. Do tego polecam dokupić sobie jakąs kartę dźwiękową na USB np. CREATIVE X-Fi Surround 5.1 i powinienes być w 100% zadowolony. Jedynym mankamentem (dla niektórych, ja nie mam tego problemu jakos) jest ich zamknięta konstrukcja, która powoduje "nagrzewanie" się uszu (tylko tak jak mówię, mnie osobiscie jakos ten problem nie dotyka, a dla niektórych zamknięte słuchawki są wogóle bezużyteczne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...