Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe, proszę o rady


Mapryl

Recommended Posts

Witam,
wielkimi krokami zbliża się dla mnie moment kupna mojego pierwszego kina domowego. Pomieszczenie w którym będzie ono stało ma powierzchnię 25m kwadratowych (5m x 5m). Nie mam upatrzonej konkretnej marki, mogę powiedzieć jednak ,że podobają mnie się ostatnie modele firmy Harman/Kardon ze względu na prosty image bez zbędnych "fajerwerków". Jednak zależy mi głównie na dobrym stosunku jakości do ceny a nie na wyglądzie icon_smile.gif Zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki i od czasu do czasu do obejrzenia filmu. Teraz chyba najważniejsza kwestia, kwota.. zamierzam przeznaczyć na zakup ok 4-4,5 tys zł. Chciałbym jednak w tej cenie zmieścić także kolumny głośnikowe. Proszę o rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci KD do muzyki ?
Ja bym poszedł w stronę wzmacniacza stereo/ampli stereo. Do tego parka kolumn podłogowych i źródło.
Czyli , np :
http://allegro.pl/harman-kardon-hk-3490-od...1193280466.html
http://allegro.pl/monitor-audio-br6-gwar-5...1208494452.html

Jak 3490 za drogi , to możesz posłuchać 3390 . Podaje HK bo Ci sie podobają icon_smile.gif I do tego źródło , co tam chcesz , czy DVD czy Bluray.
Acha , podaj jeszcze jaka muzyka, bo tego nie napisałeś, do jazzu i klasyki się wykombinuje inny zestaw icon_smile.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,
KD bo jednak chciałbym móc od czasu do czasu obejrzeć dobry film i nacieszyć się dźwiękiem. Być może rozwiązaniem byłby ampli z możliwością grania w stereo i 5.1 ? Co do muzyki to słucham praktycznie każdego rodzaju, głównie rock (ten starszy i nowszy) oraz dobre kawałki tzw. muzyki elektronicznej, jazzu i klasyki raczej mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...