Skocz do zawartości

Czy takie podłączenie AV będzie Ok [foto]


oskaros22

Recommended Posts

Witajcie wszyscy

Jestem nowy na tym forum, zakupiłem sprzęt Audio-Video i chciałbym zaczerpnąć informacji czy logicznie myślę o podłączeniu tego wszystkiego. Sprzęt jaki posiadam to:

Telewizor Panasonic TH-42PV70PA

Amplituner Yamaha RX-V467

Odtwarzacz DVD PIONEER DV-420

Zestaw Kolumn Jamo S 606 HCS3 + sub JAMO 250


dodatkowo będzie jeszcze:

Telewizja cyfrowa CYFRA+ LUB POLSAT CYFROWY

PLAYSTATION 3


Schemat podłączenia jaki sobie wymyśliłem jest poniżej:





Moje pytańska:

1. Czy podłączenie Odtwarzacza DVD, telewizji cyfrowej i PS3 przewodami HDMI z Amplitunerem i Amplituner przewodem HDMI z telewizorem, pozwoli na odbieranie obrazu na TV oraz dźwięku w kolumnach każdego ze sprzętów podłączonego do amlitunera??

2. Jeżeli głos "pójdzie" po HDMI czy jest dobrej jakości, może dodatkowo podłączyć każdy ze sprzętów z amplitunerem kablem optycznym.

3. Chciałbym aby telewizja podłączona była dodatkowo bez ingerencji amplitunera tak aby głos wychodził dodatkowo z głośników telewizora. Czy muszę dodatkowo łączyć dekoder TV z telewizorem Componentem aby mieć obraz i chinch aby mieć dźwięk?? Czy wystarczy tylko chinch a obraz będzie poprzez kabel HDMI??

3. Czy zalecacie podłączyć jakieś dodatkowe przewody. Naprawdę jestem laikiem w tych sprawach a będę miał satysfakcję, że podłączyłem wszystko sam



Jeżeli jest coś nielogicznego w tym co piszę i wtm co wymyśliłem to proszę o rady.



Z góry dzięki za wszelką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam zakładać żeby z dekodera było kilka wyjść HDMI?? Zakładam, że dekoder będę miał połączony tylko jednym kablem HDMI z amplitunerem. Rozumiem że dźwięk i obraz ze wszystkich urządzeń będe miał tak jak opisuję.

Dzięki Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" by nie cytować wypowiedzi poprzednika (a nie "ODPISZ")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zobaczyłem w necie ten Panasonic ma 2 wejścia HDMI. Czyli podobnie jak u mnie PHILIPS. Napiszę jak ja u siebie mam, gdzie duży nacisk kładę na jakość dźwięku:

1) sygnał tylko video:
DVD -> HDMI -> PHILIPS
DEKODER TV -> HDMI -> PHILIPS

2) sygnał audio analogowo i cyfrowo:
DVD -> INTERKONEKT R/L -> YAMAHA (do słuchania w stereo)
DVD -> DIGITAL COAXIAL -> YAMAHA (do glądania/słuchania filmów i koncertów Dolby Digital/dts)
DEKODER TV -> DIGITAL COAXIAL -> YAMAHA (jak wyżej tylko Dolby Pro Logic/Dolby Stereo)
YAMAHA -> KABLE GŁOŚNIKOWE -> KOLUMNY

Oczywiście znacznie podnosi to cenę, no i raczej wszystko oglądam przy właczonej Yamaszce... (rachunki za prąd icon_eek.gif ) Ale jakość zdecydowanie lepsza!!! HDMI jakoś mnie nie przekonuje co do dźwięku...

P.S. Twoje połączenie na zdjęciu jest w porządku, HDMI daje możliwość wszystkim źródłom przesył obu sygnałów (wizja+dźwięk). Niestety nie ma takiej możliwości przy wyłączonej Yamaszce! Więc tu będzie problem, gdy będziesz chciał coś pooglądać i jednocześnie posłuchać na Panasonicu, muszisz zdublować płączenie innym przewodem: COMPONENT, CINCH, EURO SCART.... co też słusznie zauważyłeś icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Przy założeniu, że zakładasz, że będziesz miał kilka wyjść HDMI z dekodera telewizyjnego, schemat wygląda poprawnie. Niestety nie mam tego luksusu więc między dekoderem a TV mam zwykłe połączenie EURO, a tylko między TV a AV mam HDMI ...

Poza tym Twój schemat wygląda pozytywnie icon_smile.gif



A dlaczego mam zakładać żeby z dekodera było kilka wyjść HDMI?? Zakładam, że dekoder będę miał połączony tylko jednym kablem HDMI z amplitunerem. Rozumiem że dźwięk i obraz ze wszystkich urządzeń będe miał tak jak opisuję.

Dzięki



Założenie może być błędne bo dużej części standardowych dekoderów telewizji kablowych występuje tylko jedno cyfrowe wyjście Video i jest to HDMI. Pozostałe wyjścia cyfrowe są tylko Audio. Tak więc zmuszony byłem do zmiany planów i podłączyć tak jak opisałem wcześniej. Jeśli nie masz jeszcze dekodera a wnioskuję, że go nie masz - sprawdź wcześniej jakie wyjśnia Video posiada dany egzemplarz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...