Skocz do zawartości

Tuba JBL do Amplituner PIONEER VSX-519V-K


Grzesiek123

Recommended Posts

Witam mam pytanie dostałem Tube samochodowa JBL link: http://allegro.pl/jbl-cs-1214t-tuba-basowa...1211987529.html i chciałbym kupic Amplituner PIONEER VSX-519V-K tylko nie wiem jak podłaczyc tube pod niego tzn. jakim kablem z jakimi wyjsciami? i w ktore wejscie na Amplitunerze? link z tyłu Amplitunera: http://www.pioneer-latin.com/downloads/vsx..._b@090319@l.jpg Pozdrawiam. Pewnie ten temat gdzies był ale nie mogłem znaleść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz, żeby ten subwoofer zagrał z twoim amplitunerem jak należy to musisz kupić do niego jakis wzmacniacz/końcówkę mocy z tego względu, że jest to sub pasywny. Na allegro znajdziesz sporo używanych końcówek stereo Sharpa o dużej mocy, które będą w stanie uciągnąć twoją tubę.

Tak zupełnie poza tematem pisząc, granie na samochodowej tubie w domu to nienajlepszy pomysł, one przystosowane są do zupełnie innego "pomieszczenia" i dźwięk na ogół jest buczący, ze słabą szybkoscią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz do całej operacji: amplituner, tubę, kabel głosnikowy, interkonekt RCA mono (ewentualnie jesli końcówkę można mostkować to może być potrzebny kabel typu Y).

Końcówkę podpinasz do ampa interkonektem (SUB OUT do LINE IN, albo cos podobnego), kablem głosnikowym łączysz tubę i końcówkę mocy. Powinno grać...

Co do tego jaka końcówka to w sumie masz dowolnosć, na allegro bardzo dużo jest tanich Sharpów tylko, że one niejednokrotnie są w złym stanie technicznym. Jesli chodzi o jakiekolwiek nowe konstrukcje to ceny są takie, że lepiej kupić nowy subwoofer...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...