Skocz do zawartości

gale 3020 kolumna pod rocka?


marianchuana

Recommended Posts

Szukam kolumienek, ktore swietnie by sie sprawowaly przy ostrych brzmieniach, ale zarowno przy lagodniejszej muzyce typu reggae. Z testu przeprowadzonego przez redakcje magazynu hi-fi wynika, ze wysokie tony sa naprawde wysokiej klasy jak na cene kolumienek, co mnie niezmiernie cieszy. Dobrze by bylo, zeby bas tez dawal rade. Nie potrzebuje w tej kwestii bog wie czego (nie slucham elektroniki, hausu, czy techno), ale nie chcialbym z drugiej strony dostac jakiegos szajsu pod tym wzgledem. Co Wy mozecie o nich powiedziec? Z gory dziekuje. Marian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka Gale się nie nadają. Do jazzu, ew. pop'u to tak, ale nie do cięższego brzmienia. Ile masz $ do wydania? Jaki metraż? Kolumny nowe, SH?

P.S- Widzę, że jesteś z Gdyni. Jeśli masz czas to pojedź do SIR'a na odsłuch, ale jak ja byłem to te kolumny nie przypadły mi do gustu. Największe zastrzeżenia miałem do basu (może dlatego, że sklep, pokój odsłuchowy jest naprawdę duży).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mial kolo 1200 zl na kolumny + wzmak, na 14 m2. nie zalezy mi bardzo zeby kolumny byly nowe, ale bylem dzisiaj w sopocie w top-hifi i tam mi lepek powiedzial, ze w trojmiescie nie ma zadnego serwisu z uzywanym sprzetem. a z netu to zawsze ryzyko brac uzywane. a co to ten SIR i gdzie on jest?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bede mial kolo 1200 zl na kolumny + wzmak, na 14 m2. nie zalezy mi bardzo zeby kolumny byly nowe, ale bylem dzisiaj w sopocie w top-hifi i tam mi lepek powiedzial, ze w trojmiescie nie ma zadnego serwisu z uzywanym sprzetem. a z netu to zawsze ryzyko brac uzywane. a co to ten SIR i gdzie on jest?




Studio SIR'a znajduje się 100 m od Al.Grunwaldzkiej, przy parkingu obok Banku Millennium i Intermarche, przed Sopotem od strony Gdańska.

Za 1200 zł to mogę jedynie zaproponować: kupić używany wzmacniacz z Allegro (ryzyko- OK, znajdź taki wzmacniacz, który jest sprzedawany przez zaufaną osobę, 100% pozytywnych komentarzy itp.). Do 400-500 zł można kupić już naprawdę solidny klocek icon_wink.gif Co do kolumn... W niedziele zamówiłem Dali Concept 2 (również z Allegro). Już jutro powinny być u mnie, (a może nawet dzisiaj icon_lol.gif ) nowe kosztowały mnie naprawdę nie dużo, bo 800 zł za parę. Normalnie w sklepach "chodzą" po 1000-1200 zł. Jak już je dostanę i wstępnie przesłucham to dam znać czy było warto, a myślę, że na pewno icon_smile.gif Oprócz tego, w SIR'e mają Ushery S520- wg mnie też warte przesłuchania. Do małego pokoju nie ma sensu pakować podłogówek, co oznacza, że do podstawkowych należałoby kupić standy... Myślałeś już o jakiś podstawkach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za tymi usherami to tez sie rozgladalem, ale ona same kosztuja 1200 zl, a ja za ta cene musze sie zmiescic z wzmakiem. a co kolumienek podlogowych to mi dzisiaj powiedzieli w serwisie denona, ze podlogowki sa zawsze lepsze, nawet do malych pomieszczen. prawda, nieprawda? i dodal jeszcze, ze moge je spokojnie postawic na niewysokich meblach jak bede mial problemy na podlodze. zdziwilo mnie to troche bo raz jak sama nazwa wskazuje, sa podlogowe, a po za tym nigdy nie widzialem czegos takiego. moze malo widzialem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Podłogówki są lepsze (wg sprzedającego) bo są droższe...ale nie ma sensu pakować podłogówek, no chyba że masz super ekstra wytłumiony pokój- to OK. Ale jeśli masz kolumny w pokoju codziennym to największe problemy będą pewnie z basem- może go być od cholery dużo i może być buczący- czyli wkurzający icon_wink.gif Dziś dostałem Dali Concept 2- z pierwszych odsłuchów wynika, że w tej cenie lepiej wybrać nie mogłem. Dźwięk przede wszystkim jest poukładany, dobra kontrola nad basem, jest głęboki, mięsisty ale i dynamiczny- jak dla mnie extra (a jeszcze się nie rozgrzały, świeżutkie, nowiutkie). U mnie grają w "codziennym pokoju" ok. 12m2. Gdybyś był zainteresowany kupnem Dali to dam Ci namiary na osobę, od której w/w monitory kupiłem w sumie za 1/2 ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...