Skocz do zawartości

słuchawki - które zamknięte wybrać?


Recommended Posts

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum - Witam serdecznie wszystkich miłośników dobrego brzmienia ! icon_wink.gif

Jako do znawców zwracam się z prośbą o pomoc w doborze słuchawek. Wymagania są trzy:

1. mają dobrze grać
2. nie może być ich słychać na zewnątrz
3. max cena ~300-350zł

Obecnie używam Koss PortaPro, ale niestety przeszkadzają moim współtowarzyszom w pracy icon_wink.gif Zrobiłem już wstępne rozeznanie i do głowy mi przychodzą takie cuda:
1. AKG k172 HD (na allegro od 330zł)
2. SENNHEISER HD 555
3. AKG K121 - te mi się najbardziej podobają, ale są pół-otwarte i pewnie będzie je słychać?
4. ? sam nie wiem co więcej.

coś doradzicie ? słucham różnej muzyki, od metalu (np. Tool) przez rock (np. Faith No More) przez reggae do jazzu... I jeszcze jedno - czy każde z powyższych propozycji dadzą mi "lepszy" dźwięk od portapro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z wymienionych przez ciebie modeli wybrał AKG k172 HD .Aby nie przeszkadzać kolegom musisz mieć słuchawki zamknięte a pozostałe wymienione przez ciebie nie spełniają tego kryterium.Od wielu lat posiadam słuchawki AKG i jestem z nich bardzo zadowolony.Możesz zwrócić także uwagę na firmę beyerdynamic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Posłuchaj CAL , mozna w nich wymienic kabel i wtedy ponoc zagraja jeszcze lepiej .Mozna jeszcze beyerdynamic chyba DT 150 ???? sa jeszcze Denon-y ,Senki,AKG,AUDIO-TECHNICA.Powinny zagrac lepiej od twoich dotychczasowych .Aby pokazały na co jest stac poszukaj jakis wzmacniacz np MxM , microForum lub zestaw DAC z wzmacniaczem np Beresfoer 7510 lub jeszcze lepiej 7520 lub inny DACz wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ok, nie patrząc na razie na te droższe zdecydowałem się spróbować AKG K77. I powiem szczerze że dramat w porównaniu do porta pro. basu jakby nie było icon_wink.gif poza tym słychać dźwięki z zewnatrz dziwnie przytłumione co trochę przeszkadza. Pytanie które mi się nasuneły:
1. czy jest szansa że to zacznie lepiej grać po jakimś czasie ?
2. czy wspomniane AKG K172 HD mnie nie zawiodą ? Ma ktoś porównianie K172HD i porta pro ?
3. wzmacniacza nie będzie na pewno - słuchawek potrzebuję do pracy do kopmutera, dlatego też postanowiłem nie przepłacać od razu. Ale się jednak przyzwyczaiłem do dźwieku porta pro i chce żeby było jeszcze lepiej icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał słuchawki ktorych nie ma moze w twoim zestawieniu ale sa naprawde godne uwagi. Otoz sa to sennheiser hd 350 pro Super sluchawki jak dla mnie w tym przedziale cenowym nie do przebicia no i oczywiscie zamkniete. Bardzo dobrze izolują od otoczenia no i klarownosc dzwieku , dobra scena jak na zamkniete miękki a zarazem sprężysty bas zawsze pod kontrolą. Nawet nie grzeją ucha za bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadzam się z poprzednikiem tylko ze nie Hd350 tylko Hd380 pro (ot mała pomyłka) , bas jest w nich bardzo nisko schodzący ale skoro masz Porty to raczej nie powinieneś być rozczarowany a wręcz odwrotnie np. Massive Attack na 380 to niewiarygodne zejścia basu do samych głębin piekielnych icon_evil.gif .


tak, zdążyłem się zorientować że chodzi o 380 pro. i normalnie przekonałeś mnie tym basem icon_smile.gif mam nadzieje że to tak zagra na kompie ? tzn bez żadnych wzmacniaczy słuchawkowych?

wielkie dzięki za podpowiedź!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za małego byka w modelu (słuchawki leżą około 30 cm ode mnie, ślepy chyba jestem icon_razz.gif ) oczywiście chodziło mi o HD380Pro i muszę dodać ze sam swego czasu użytkowałem je bezpośrednio podłączając pod wyjście z karty dźwiękowej i było bardzo dobrze (ich impedancja to 54? nie są więc zbytnio wybredne jeżeli idzie o źródło dźwięku), ale przy ampie słuchawkowym pokazały swoje prawdziwe oblicze. Nie wiem czy jeszcze są dostępne w sprzedaży, ale jeżeli uda Ci się zdobyć je poniżej 400 zeta to bierz w ciemno jak dla mnie to są warte i pincet icon_smile.gif bo tyle kosztowały w MM w momencie gdy je kupowałem, mi udało się je wyszarpać z allegro za 370 z przesyłką. Naprawdę warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich polecałbym raczej AKG. Sennheiser HD555 są otwarte a Ty poszukujesz zamknięta konstrukcję - słychać je na zewnątrz:) Ktoś z przedmówców polecił CAL! i recabling. Otóż posiadałem 3 pary takich słuchawek, jedne po recablingu kablem Canare StarQuad, różnica odczuwalna w stosunku do zwykłych Aurvan, jednak w moim mniemaniu "wywalanie" kasy na recabling zupełnie nieopłacalny...ostatecznie zrezygnowałem z Nich na rzecz Philips SHP8900 i wg.mnie sa świetnie, choć wcześniej upierałem się nam konstrukcją zamknięta:) Reasumując polecam AKG lub Beyerdynamic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...