Skocz do zawartości

Radmor 5412 - Jakie kolumny do niego


Shao

Recommended Posts

Altusy najlepiej graja nie tylko z Radmorem, one grają jednakowo ze wszystkim, czyli źle. Jeśli chodzi o trójdrożne kolumny podłogowe, to polecam Sonus Faber Amati Homage http://www.hifi.pl/gielda/kolumny9999/60201.php A tak zupełnie poważnie, do jakiej muzyki, w jakim pomieszczeniu będą grały, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na kolumny. Gdybyś trochę poczytał tematów na forum, to wiedziałbyś że o tym trzeba napisać, jeśli ktoś ma Ci coś konkretnego poradzić. A kolumny pewnie mogą być używane, skoro wspomniałeś o Altusach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego gatunku muzyki - lubię słuchać wszystkiego od muzyki klasycznej po metal. Cena max 1000 zł. Tylko nówki. Pokój 13m2. Najlepiej jakby miały dobry bass i górę środek niekoniecznie.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????? icon_eek.gif Może dokup subwoofer do tego co masz. Jeśli masz jakieś kolumny. A jaki to według Ciebie dobry bas? Czy chodzi raczej o mocny, dominujący, napompowany? A co z resztą pasma? I czemu to akurat kolumny podłogowe i w dodatku trójdrożne, myślisz, że takie są lepsze i to do pokoju 13m2? Dobry bas i tak się tam raczej nie rozwinie. Będzie Ci raczej bumiało, szczególnie gdy kolumny będą duże i niedrogie, czyli takie za 1000zł, nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry bass to nie buczący dominujący napompowany tylko taki z mocnym uderzeniem na niskim paśmie ale nie "buczący" wolę stopę slayera czy metallici niż czarną muzę. Kolumny mogą być dwudrożne ale koniecznie podłogowe. Środek jest przycięty w radmorze i w ogóle nie lubię gdy jest duzo środka dlatego chodzi mi głównie o dobrą górę i dół. Po co mi jakieś super kolumny 1000W do takiego pokoju? Chodzi mi o 500zł max na kolumnę. To też nie jest mała kwota rozumiem że tu wszyscy audiofile z pełnymi kieszeniami sorry mi chodzi o coś co będzie nie tyle grało super (bo wiem że za tą cenę nie kupię) tylko co będzie grało dobrze. Suba nie kupuje wolę 2x głośniki niskotonowe w kolumnach. Miałem kiedyś estradówki JBL 450W rms na chwile na chacie w drugim dużym pokoju i owszem fajne to było ale na dworze, na duże sale weselne nie do domu...więc po co mam wydawać nie wiem ile na nie wiem ile wat? http://www.e-tonsil.pl/index.php?p26,maestro-ii-180 to by się nadało? albo np. to się nie nada? http://www.e-tonsil.pl/index.php?p19,fenix-ii-front why? A i jeszcze takie pytanko - ten tonsil fenix II front na tej stronie to cena za 1 kolumne czy 2? (420zl) Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" by nie cytować wypowiedzi poprzednika (a nie "ODPISZ")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsile jedne i drugie, to cena za sztukę. I obawiam się, że jednak mimo wszystko nie będą grały taj jak chcesz. Oczywiście jeśli masz możliwość, to weż swój wzmacniacz do sklepu i posłuchaj a jeszcze lepiej wypozycz je do domu i tam posłuchaj. Moim zdaniem tak duże kolumny w 13m2 i tak będą bumieć. Na 90%.
Ale jeśli chcesz duże, nowe i aby tak grały jak lubisz, to może lepiej weź pod uwagę te http://allegro.pl/magnat-supreme-800-czarn...1213131691.html. Choć uważam, że lepiej u Ciebie sprawdziły by się te Paradigmy Monitor Titan v.5. http://www.hifi.pl/gielda/kolumny/59866.php Mimo, że to kolumny podstawkowe a właściwie dlatego, że takie. Grają naprawdę mocno, dynamicznie z dobrej jakości niskimi i wysokimi. A poza tym jak już pisałem gdzieś wcześniej, audio to nie jest tania zabawa. Szczególnie kolumny w niskich przedziałach cenowych trudno kupić w miarę dobrze grające. Nawet używane. Nie wiem skąd ten ciąg u młodych ludzi do kupowania na siłę dużych choć tanich kolumn. W dodatku do małych pomieszczeń. A później rozczarowanie, że to nie gra, tylko jakaś papka dźwiękowa się robi. No niestety za dobre głośniki się płaci i to niemało. A wielkie tanie kolumny, to tylko wyglądają zamiast grać. Ja na nie mówię "wydmuszki". icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak mówi f1angel!
Przykład - jamo studio 180, podłogówka 1,2 metra wysokości, trójdrożna z bas reflexem - cena nowych w MM 600 zł za parę (kilka lat temu). Wstawione to to do 14 metrów kwardatowych = wielki dramat. Za to wyglądały (okiem laika), że ho ho ho.

W cenie do 1kzł, obejrzałbym się jednak za używanymi kolumnami - najlepiej w stylu dużych monitorów, konstrukcji zamkniętej ...... marki Infinity. Raczej starszymi niż nowszymi. Kolumny te piękne może nie są ale posiadają zdolność grania "dużym dźwiękiem" w trudnych pomieszczeniach.
Małe monitory w stylu Totem Mitte (marka i model jedynie dla określenia gabarytu) raczej odpadną z uwagi na brak możliwości niskiego zejścia w dół, na czym zdaje się Ci zależy- cóż praw fizyki się nie zmieni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...