Skocz do zawartości

Podłączenie subwoofera


Mikkonen

Recommended Posts

Witam, mam pytanie otoz zamierzam zakuić sobie subwoofer Yamacha YST-SW215. Posiada on wejście line in, ktorego chce uzyc. Jednak nie posiadam wyjścia na subwoofer w moim sprzęcie, a jedynie wyjście liniowe stereo zwykłe, podające pełnozakresowy sygnał. Czy jesli podepne taki sygnał pod line in suba, to bedzie on poddany filtracji i obcięziu od powiedzmy 80hz (jak tam sobie ustawie), czy sub będzie probowal odtworzyc pełne pasmo takie jak podane na wejście (czyli jeden wielki bałagan) ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, mam pytanie otoz zamierzam zakuić sobie subwoofer Yamacha YST-SW215. Posiada on wejście line in, ktorego chce uzyc. Jednak nie posiadam wyjścia na subwoofer w moim sprzęcie, a jedynie wyjście liniowe stereo zwykłe, podające pełnozakresowy sygnał. Czy jesli podepne taki sygnał pod line in suba, to bedzie on poddany filtracji i obcięziu od powiedzmy 80hz (jak tam sobie ustawie), czy sub będzie probowal odtworzyc pełne pasmo takie jak podane na wejście (czyli jeden wielki bałagan) ??

Wzmacniacz suba zrobi swoje i będzie sie zajmować tylko "swoim" pasmem.
Jest inny problem - zwykłe wyjście liniowe ze wzmacniacza ma stały poziom sygnału, więc będziesz musiał bas regulować wzmacniaczem suba - za każdym razem gdy zmienisz głośność reszty toru. Wyjścia na suba są regulowane i regulacja wzmocnienia całego toru odbywa się jednocześnie z regulacją wzmocnienia sygnału na wejściu suba.

Może zastosuj jednak wejście głośnikowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach jak byłem na etapie "braku basu" chciałem podłączyć suba pod wzmacniacz stereofoniczny
z jedna parą odczepów i też miałem z tym problem.
Rozwiązałem go w nastepujący sposób a mianowicie :zakupiłem tzw. wtyki bananowe głośnikowe Real Cable
z możliwością podłączenia dwóch par kabli głośnikowych /jedna z kolumn druga z suba poprzez wyjście głośnikowe/
Jedynym problemem jest tu wydajność prądowa wzmacniacza i możliwość wysterowania głośników przy
tak dużym obciążeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisze troche dokładniej icon_smile.gif Mam karte dźwiekową Audiotrak prodigy HD2, do kanału wyjściowego podpinam Gainclone premium z Tannoyami M1, a pod drugie wyjście słuchawkowe w karcie (gdzie klonowany jest sygnał stereo) będzie podpięty sub. Głośnosc regulowana z kompa. I wybiore albo Yamahe YST-SW015 albo SW215, ale chyba jednak tą pierwszą bo pokoj mam mały około 12m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...