Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników komputerowych.


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Po długim namyśle postanowiłem zmienić swoje już wysłużone ( 8 letnie icon_smile.gif ) głośniki Cambridge Sound Works 4.1 FPS 1600. Potencjometr już padł więc czas na coś nowego. Chodzi mi o sprzęt, który będzie podłączony do komputera pod kartę dźwiękową : Sound Blaster Audigy OEM. Słucham muzyki głównie heavy metalowej : Judas Priest, Halford dosyć głośno więc oczekuję zestawu,który odda ich jak najlepsze brzmienie ( solówki itp ) oraz czystość dźwięku. Dobry bassik też się przyda czasem do gier . Pokój ma wymiary 5.5 metra na 2.5. Obecne głośniki oczywiscie z czystością dźwięku za dużo wspólnego nie mają ale dawały rade. Z racji tego,że filmy oglądam dosyć sporadycznie a częściej grywam na komputerze to myślałem o zakupie Logitech x-540. Wczoraj natrafiłem jednak na Modecom MC-2150, które wydawały mi się zdecydowanie lepszym wyborem jeżeli chodzi o muzykę. Do gier muszą wystarczyć słuchawki Sennheisery HD 555. Na chwilę obecną bardziej skłaniam się do zakupu zestawu 2.1

Wypłata już za parę dni i kwotą jaką mogę przeznaczyć to maksymalnie 350-400 zł - nic więcej. Od nowego zestawu oczekuję dużo lepszej jakości od tego, który posiadam obecnie i tego żeby koncert odpalić na porządnej głośności bez buczenia icon_smile.gif Liczę na waszą pomoc co do wyboru.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zależy ci na dobrej jakosci muzyki to kup lepiej zestaw 2.0, a nie 2.1. Do 400zł najlepszym wyborem będzie chyba Microlab SOLO 6C, przy rozmiarze twojego pomieszczenia pewnie jeszcze lepiej sprawdziłyby się SOLO 7C, ale one niestety kosztują sporo więcej.
Pozostaje tylko kwestia gier, w jakiego typu tytuły grywasz najczęsciej??? Może jednak dobrym rozwiązaniem byłby zestaw 5.1, wtedy najlepiej wziąć Genius'a SW-HF5.1 6000 (ok. 450zł, ale warto trochę dorzucić do najwyższegio modelu, choćby ze względu na subwoofer).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad nimi myślałem, jednak czytałem na wielu forach,że może być to zbyt duża moc do mojego pokoju ( kształt prostokąta), więc odległość od komputera ( głośników) to około metra. Z 5.1 daję sobie spokój ponieważ uznałem,że tylko logitech x-530/540 przy tych małych satelitkach mają sens. Większe juz niestety nie, ze wzgledu na wymiary pokoju. Czy według Ciebie do tej muzy, którą preferuje i przy wymiarach mojego pokoju te 6C sprawdzą sie? Przy postawieniu ich na biurku odległość od tylnej ściany to około 30 cm, więc duzo to nie jest icon_wink.gif pozdro

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% lepiej kupić 2.0 i nie ustawiać ich do końca po audiofilsku, niż kupić 2.1 i wstawiać subwoofer pod biurku. Moim zdaniem nie powinno być problemów z potęgowaniem basu, a scena jakas tam się utworzy, oczywiscie, że można z nich wycisnąć z nich więcej ustawiając je zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, ale nie ma co popadać w przesadę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o microlab FC-530/ Modecom 2150. Myślę o nich ze względu na to,że są mniejsze i nie będą aż tyle miejsca mi na biurku zajmować. Patrząc na rozmiary to prędzej się skuszę na 5C niż ich "wyższą" siostrę. Duża będzie różnica w dźwięku między tymi modeconami a solo ?

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinienes kupować mniejszego modelu, bo pokój masz raczej spory, jak na komputerówki. Przy nagłasnianiu domowym nie ważne jest jak blisko siedzisz, ale jaki metraż nagłasniasz, nie proponowałem przypadkiem Geniusów 6000 (subwoofer ma głosnik 20cm, zamiast 16,5cm) i nie przez przypadek nie mówiłem o wyborze między SOLO 6C i 7C, a nie między 5C i 6C.
Wybierzesz co chcesz, ale moim zdaniem celuj raczej w większe, a nie mniejsze modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 metrów na 2 to raczej spory taki nie jest icon_smile.gif... Właśnie zmierzyłem stół i ma 120 cm więc głośniki będą ustawione od siebie na odległość mniejszą niż metr. Jeżeli to nie jest problem to wezmę te 5 C i dzięki za Twoją pomoc icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...