Skocz do zawartości

Sony TA-F6B - wyłącza się - POMOCY


oskaar

Recommended Posts

Witam , kupiłem ostatnio wzmacniacz SONY TA-F6B , jestem z niego zadowolony , wręcz zachwycony ... ale po jakimś czasie ( 1-2h ) wyłącza się i nie gra .
A po 10 minutach znowu trochę pogra ...
Piszę z takim pytaniem czy może ktoś podpowiedzieć co może być tego przyczyną ... chciał bym wiedzieć zanim zaniosę go gdzieś do przeglądu , żeby już się nim tak nie martwił .
Bardzo prosił bym o pomoc ...
Pozdrawiam , Oskar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi - czy on ma klasę A? Jeśli tak to czy słuchasz w kalsie A czy AB. Generalnie wzmaki bardziej, się grzeją przy cichym słuchaniu w klasie A.
Na 90 procent wyłącza się bo się przegrzewa. Pytanie dlaczego się przegrzewa.
Rozkęć go i zobacz czy w środku nie ma zwałów kurzu zwłaszcza na radiatorach i przy tranzystorach ...... jak są to go wyczyść (oczywiście wyłącz go najpierw z prądu! Nie pstryczkiem tylko wtyczka z gniazdka - to ważne!!!!)
Więcej jak nie bawisz się w elektronikę to sam raczej nie zwojujesz .... lepiej oddać wzmaka do ZAUFANEGO elektronika.
Nie katuj go zanadto i nie ćwicz wyłączania bo możesz popalić końcówki mocy a te zdaje się słabo dostępne są ...... tzn. Jak czyszczenie nie pomoże to daj mu spokój ,nie męcz go już dalej tylko daj do naprawy/regulacji/serwisu.
Możliwe, że trzeba wymienić pastę przewodzącą między radiatorem a tranzystorami mocy (lub jeśli wzmak był łatany "przez kowala" to być może trzeba ją w ogóle nałożyć bo się komuś zapomniało).
Możliwe, też że ktoś wymieniał tranzystory w końcówce mocy i wstawił niezupełnie to co być powinno, lub nawet wstawił co trzeba ale nie wyrególował prądów pracy i podawane jest za wysokie napięcie i dlatego tranzystory się przegrzewają. Bez serwisówki i miernika nic się nie powie.
Najgorszy wariant - ktoś ożywiał go bez pojęcia, albo pożal się Boże znafca - amator - "poprawiał" inżynierów Sony i tak go "ulepszył".
Jak trafisz do dobrego serwisanta naprawi go ... powalcz bo to maszynka warta zachodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, sporo mi wyjaśniłeś...to klasa A. A propo's czy masz jakiegoś zaufanego magika, który byłby w stanie stwierdzić, czy ktoś we wzmaku wcześniej dłubał, czy choćby ocenił czy wszystko w nim jest oryginalne?? Mieszkam w okolicach stolicy i do 50km od pałacu jest ok icon_smile.gif Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź. Zapraszam jak zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiej możliwości przełączenia na klasę A/B icon_sad.gif , kurzu w środku też nie ma ... ale w środku zobaczyłem ślady rozkręcenia transformatora ... potrafi grać kilka godzin a czasami tylko jedną stronę winyla ...
czekam na kontakt do jakiegoś dobrego "magika"
, pozdrawiam Oskar Kozaczewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...