Skocz do zawartości

wzmacniacz do 3600. jaki wybrać


galer48

Recommended Posts

Cześć.
Mam pytanie,chciałbym zakupić wzmacniacz,ale nie mam w tej dziedzinie zbyt dużego doswiadczenia i mam problem jaki wybrać i aby mój zakup był udany i żeby wzmacniacz służył mi ładnych pare lat.
A więnc pokolei ,na wzmacniacz mam do wydania ok.3600 zł. i ma to być nowy sprzęt,głosniki jakie posiadam to JBL E60, muzy słucham różnej pop,dance, i czasami hip-hop(głównie 2-pac).
Rozglądałem sie troche i pare wzmacniaczy wytypowałem :

NAD C372 (ale jego wygląnd jest tragiczny,chociaż bardzo ładnie gra)

ROTEL RA-1062

DENON PMA 1500AE

ADVANCE ACOUSTIC MAP305 ( super wygląnd i przyzwoicie gra) tu jest adres do sklepu który jest dystrybutorem tej firmy i prowadzi sprzedaż. www.bestaudio.pl

Mam nadzieje że mi doradzicie i pomożecie w wyborze wzmacniacza, a może poleci mi ktoś zupełnie inny model wzmacniacza.
Z góry dziękuje i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam Darek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego!
Przepraszm, iż trwało to tak długo. Przyczyną był fakt, iż mój komputer absolutnie nie współpracował z naszym forum...
Co do meritum!
Przede wszystkim nie uważaj mojej odpowiedzi jako próby "wymigania" się od odpowiedzi na Twoje pytanie.
Sprawa pierwsza i najważniejsza - nigdy nie miałem okazji posłuchać Twoich JBL, tak więc w ciemno (w głucho) wprost wypowiedzieć się w temacie nie mogę...
Sprawa druga - nie mniej ważna - ograniczyłeś swój potencjalny wybór do trzech modeli wzmacniaczy. Co więcej, moje doświadczenia z dwoma spośród nich (NAD i Rotel) wskazują, iż pomimo ewidentnych różnic w charakterze brzmienia są to wzmacniacze naprawdę nieźle brzmiące. Sądze, iż trzeci z nich nie będzie również od poprzedników odstawał. Niemniej mnimo tego nikt z fanów audio, mając na myśli Twoje dobro, nie napisze Ci kup ten lub ten...
Stąd konkluzja - wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze i na wzmacniacz przeznaczasz całkiem pokaźną kwotę. Jeżli nie chcesz żałować wydania ani złotówki moja serdeczna porada. Zapakuj swoje kolumny do samochodu, umów się ze sklepami, które mają w ofercie wybrane przez Ciebie wzmacniacze, nie zapomnij o swych ulubionych płytkach i wybierz się na ciekawą wycieczkę w poszukiwaniu dźwięku, który Cię olśni i zaczaruje...
Tylko w ten sposób wybór Twój nie będzie przypadkowy i tylko w ten sposób NAPRAWDĘ pozostaniesz zadowolonym...
Namawiam i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sporo pieniędzy masz do wydania, a wybór za te pieniądze jest spory, tylko te kolumny.... też przydało by się zmienić. Ten AA MAP305 to dobry wybór, tym bardziej że jest on teraz przeceniony na 2800 zł, rozważał bym jeszcze Carat A57, akurat zmieściłbyś się w cenie. W wypadku MAP-a, zaoszczędzone pieniądze dokładasz do pieniędzy z właśnie sprzedanych JBL i kupujesz nowe, lepsze, godne tego wzmacniacza. Te E60, to archaik pełną gębą. Gdy przeczytałem recenzje w Audio 6/2005, pomyślałem że nie może być tak źle. Kiedy poszedłem je odsłuchać, byłem załamany, więc w ciemno kupiłem zwycięzce tamtego testu Magnaty Q 505. I jestem bardzo zadowolony. To tylko takie moje pisanie, nie sugeruj się tym, każdy robi co chce i jak chce. Ja po prostu jestem zdania, że szkoda tego wzmacniacza pod te kolumny, lub odwrotnie. Kup jakiś amplituner stereo, do 2 tys. jest spory wybór np; Zobacz tu Yamaha, tu jeszcze radio dostajesz gratis. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja akurat używam starszego modelu wzmacniacza Rotel i jestem z niego bardzo zadowolony.
Dźwięki z niego płyną neutralne i wyraźnie szczegółowe, niektórzy twierdzą, że gra "sucho" i tak po niemiecku.
Ja lubię neutralność, ale to Ty będziesz tego słuchał więc wybór należy do Ciebie. Warte uwagi za rozsądną cenę są również
wzmacniacze Cambridge Audio np. A500 z tym, że CA daje przyjemny lekko ocieplony dźwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...