Skocz do zawartości

Klipsch, Magnat, czy Tonsil?


Lucjusz

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Właśnie mam zamiar kupić zestaw kina domowego. Nie mogę jednak zdecydować się na coś konkretnego. Dokonałem wstępnego typowania, ale nie mogę dokonać odsłuchu i sprawdzić jak się sprzęt sprawuje w praktyce. Dlatego proszę o radę.
Pomieszczenie ma wymiary 18 m2, a odejmując regał powierzchnia będzie 16-17 m2 (mniej więcej kwadrat)
Sprzęt miałby służyć głownie (99%) do ogląda filmów. Dlatego dźwięk powinien być czysty, nie buczeć i nie odbijać się po ścianach, ale jak będą w jakimś filmie wybuchy to niech poczują to dwa pokoje dalej (tak mniej więcej).
Ograniczenie budżetowe to 3600 zł (nie więcej) za kolumny i amplituner. Jeśli wyjdzie taniej tym lepiej.
Zastanawiam się nad następującymi głośnikami:

- Klipsch Synergy F1-C1-B2 ? ok. 2000 zł
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a.../refId/skapiec/
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a.../refId/skapiec/
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a.../refId/skapiec/

- Tonsil Maestro II 180, Center, 60 ? ok. 2200 zł
http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Det...id_product=2988

- Onkyo TX-SR308 ? 930 zł


Wstępnie zastanawiałem się na połączeniem głośników Klipsch i ampilitunera Sony STR-DH800, co by wyniosło ok. 3100 zł. Nie wiem czy jest to dobre połączenie. Głośniki Magnata i Tonsila wydają się mocniejsze, ale czy magnat nie jest za mocny do pomieszczenie tej wielkości. Przy tańszych kolumnach mógłbym dołożyć np. do ampli tunera, jeśli miałoby to poprawić jakość dźwięku. Wszelki sugestie mile widziane.
Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, to tak na rozruszanie tematu:
3600zł ampli + zestaw nagłośnienia ? ok a DVD ? a kable? a wtyki? ie wiem czy liczysz ze przeciętne okablowanie to wydatek rzędu 300-400zł
I teraz to co mi się rzuciło w oczy - chcesz piekielnego grania w kinie... bez suba ?? średnio to możliwe
Inwestycja w kino ma być taka aby grało pięknie w pokoju odsłuchowym a nie w pokojach obok - jeżeli chodzi Tobie o to aby było Ciebie słychać - to w sytuacji gdzie rozkrecasz sprzęt (dajmy na to z zestawem Klipsch) masz taki łomot, ze w środku pokoju na wygodnej kanapie długo nie usiedzisz

PS Link do Tonsili pokazuje ........ lodówki,zmywarki i takie tam icon_smile.gif
PS.2. czy Tonsil ma gwarancję na swoje produkty czy Tonsil jeszcze funkcjonuje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z tym waleniem w sąsiednim pokoju. icon_smile.gif Ale ogólnie chodziło mi dobre efekty w filmach. Łupanie raczej nie jest wskazane. Może nie za trafnie się wyraziłem.
Link do Tonsila
http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Det...id_product=2988

DVD jest, kable i resztę liczę oddzielnie. Dlatego maksymalna cena to 3600 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli zestaw ma być wykorzystywany głównie w kinie to głosniki Klipsch będą bardzo dobre. Mają mocny, dynamiczny bas, rzeczywiscie lekko wycofaną srednicę, ale to nie tak, że nie usłyszysz dialogów. Dla mnie to są jedne z lepszych kolumn w tej kwocie mówiąc o kinie. Tylko, że w takim budżecie możesz spokojnie kupić wyższe modele, bez problemu kupisz set F2 - C1 - B2 do tego amplituner powiedzmy ONKYO TX-SR608, albo Denona AVR1910. Przeszukaj najlepsze oferty na ceneo, sam zobaczysz, że można wyrwać ten sprzęt dużo taniej niż proponują markety czy sam dystrybutor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe kino domowe bez suba i moje jest tego przykładem - tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji oraz możliwości głośników głównych. Ja jestem wielkim fanem efektów jakie niosą ze sobą Dolby Digital i dts, ale bas w zupełności wystarcza mi taki jaki prezentują Dali IKON 7. Wręcz dla mnie jest wzorcowym, bo zawsze naturalny i perfekcyjnie precyzyjny, nigdy rozlazły czy poluzowany. Oczywiście w ustawieniach Yamahy bas z suba przekierowany jest na kanały główne: L, R. Jest łomot i wielkie bum, kiedy tylko trzeba, naprawdę nie mam uczucia niedoboru tego zakresu. Ważniejszy według mnie jest głośnik centralny, to jego trzeba dobrze dopasować parametrami do głównych!!! Jesli miałbym coś zasugerować to rozglądałbym się za zestawem 5.0, z porządnymi głośnikami głównymi L, C, R!!!! Tyły mogą być znacznie tańsze i nawet innego producenta.... U mnie centralny to doskonale dopasowany głośnik Dali IKON VOKAL 2, natomiast tyły to już tylko tanie Eltax CONCEPT 500. Kiedyś może przy większej gotówce dokupie resztę IKON-ów icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73
jasne, że można icon_smile.gif kwestia właśnie tych preferencji
Czasem lepiej dobrac duże przody dobry centralny, gorzej jak w przyszłości będzie chętka na suba icon_smile.gif wtedy dopasować kolosa do podłogowców może być nie łatwe icon_smile.gif chyba, że dokupi się jakiegos byka do zestawu (lub dedykowanego do zestawu) niestety dobry sub to nie małe pieniądze a im wyższej klasy kolumny tym drożej
U mnie kiedyś same wielkie podłogowce robiły za "całe" kino icon_smile.gif i było nieźle kosztem efektów.. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:
WHARFEDALE DIAMOND 10 KINO 10.5 / 10.0 / CC = 1899 zł

http://www.kino-domowe.pl/p/pl/2716/wharfe...any+dealer.html

Główne kolumny kiedyś słuchałem w połączeniu z Denon-em AVR-1708 i grały ogólnie bardzo przyjemnie po audiofilsku, choć jak dla mnie ze zbyt dużym basem!!! Myślę, że mimo tego - to całkiem ciekawy zestaw i godny polecenia...
Zostaje też sporo na porządny amplituner icon_smile.gif

Albo te kolumny w zestawie z Denon-em AVR-1911 = 3699 zł - To chyba SUPER ZESTAW dla Ciebie!!!

http://www.kino-domowe.pl/p/pl/2960/denon+...01-000-157.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak zrezygnowałem ze sprzętu Sony. Wszyscy mi go odradzają. Zdecydowałem się wziąć lepszy model amplitunera.
Podoba mi się amplituner podany przez Radi73 Denon AVR-1910. Oddzielnie trochę drogi, ale znalazłem zestaw z kolumnami Klipscha za 3400 zł:
http://www.kon-sul.pl/produkty_disp.php?id...006&sklep=7
Co myślicie o takim zestawie? A subwoofer dokupiłbym za około pół roku. Do tych głośników kosztuje około 1000 zł i myślę, że taki zestaw byłby porządku.
Mam tylko lekkie wątpliwości co do sklepu ?Konsul?. Opinie na allegro i ogólnie w sieci ma w porządku, ale wolałbym się upewnić.

A w razie gdyby powyższe nie wypaliło z jakiegoś powodu, to ewentualnie wezmę:
ONKYO TX-SR508 - http://mediamax24.eu/onkyo-tx-sr508-b.html
lub
Yamaha RX-V565 - http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...01/refId/ceneo/
A do tego zestaw głośników Klipscha F1 lub Tonsile Maestro II. Z Magnatów zrezygnowałem ? za drogo wychodzą.
I oczywiści subwoofer za około pół roku.

Zmiana mojego podejścia idzie w dobrą stronę?

Mam jeszcze pytanie. A jak jest z tymi średnimi tonami, o których pisał pacio94? Będzie to odczuwalne podczas oglądania filmów i przełoży się na efekty w nich?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze srednica nie będzie problemów - tak jak pisałem. W audiofilskim swiecie mówi sie o wycofaniu czy uwypukleniu pewnych częsci pasma, ale jesli nie słyszysz opinii, że dany sprzęt to badziewie i lepiej się do niego nie zbliżać to znaczy, że to są drobne podkolorowania założone konstrukcyjnie, a nie braki występujące ze względu na nieudolnosć konstruktorów czy cos w tym stylu...

Poza tym już wczesniej ci pisałem o tych modelach i cały czas nie rozumiem, dlaczego trzymasz się niższych niż można dostać w założonym budżecie...
ONKYO TX-SR608
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie dlatego, że 608 jest droższy od 508 o 400 zł. Nawet jak kupię głośniki za 2000 zł to i tak przekroczę budżet o co najmniej 100 zł. Najtaniej Onkyo 608 znalazłem w cenie 1680 zł. http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...01/refId/ceneo/
Dodatkowo czytałem różne opinie na jego temat, ale mimo to nagroda EISA dla ONKYO TX-SR608, najlepszego europejskiego amplitunera kina domowego 2010/11, przekonuje mnie to niego. Cena jednak jest wysoka.
Jak znajdę zestaw Onkyo TX-SR608 z jakimiś dobrymi głośnikami (np Klipsch) i o 100 do 200 zł taniej niż to co obecnie znalazłem, to za Twoją radą Pacio94, stawiam je na równi z Denonem 1911 i będę wybierał między nimi.
A co Pacio94 myślisz o wspomnianym zestawie Denona z Klipschem i o sklepie, w którym można go kupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon'a sam używam i jestem z niego bardzo zadowolony, co prawda to już model dwa sezony do tyłu, ale jednak wyższy niż ten 1911 (konkretnie 2809). Co do zestawienia z Klipchami, to nie potrafię ci powiedzieć dokładnie, bo nie słuchałem takiego setup'u nigdy. Klipsche słyszałem z ONKYO kilkukrotnie i ostatnio gdzies przypadkiem z Yamaha (ale to było MM, więc się nie liczy). Za każdym razem najbardziej podobał mi się bardzo dynamiczny bas, góra rzeczywiscie także dosć mocna, ale to już specyfika głosnika tubowego (dzieki zastosowaniu go Klipsche to kolumny, które potrafią zagrać bardzo, bardzo głosno).

Wyjasniając ci jedną rzecz powiem, że amplitunery KD z niższych pułapów cenowych brzmią zwykle podobnie, oczywiscie są różnice, ale nie tak wyraźne jak w droższym sprzęcie. Ampy wybiera się głównie ze względu na wyposażenie, wygląd i preferencje co do marki (mówię cały czas o niższym pułapie cenowym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Muszę się nad tym zastanowić. Z tego by wynikało, że Denon 1911 i Onkyo 608 (i inny sprzet podobnej klasy i ceny) będą się sprawować podobnie. W sumie Onkyo ma ciekawsze wyposażenie.
Chciałem się jeszcze upewnić. Kolumny 8 omowe można podłączyć pod amplituner 6 omowy. Będzie to związane ze spadkiem mocy przez ten amplituner. Dobrze rozumiem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohmami i Watami się zupełnie nie przejmuj. Te parametry nie grają poza tym są w 95% przekłamane. Kolumny są zwykle 4ohmowe, a nie 8ohmowe jak pisza producenci. Dalej amplitunery obsługują teoretycznie tylko 8ohmowe kolumny i ewentualnie 6ohmowe jak ONKYO, a jak napisałem wyżej większosć kolumn jest 4ohmowa. Jak widać dosć to ironiczne, to takie okłamywanie się nawzajem przez wszystkich icon_wink.gif
W praktyce większosć sprzętu współgra ze sobą bez problemu, poza tym Klipsche to kolumny łatwe do wysterowania ze względu na wysoką efektywnosć. Dokładniej o tych zależnosciach możesz poczytać w dziale FAQ.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zastanawiam się już nad dwoma amplitunerami Onkyo 608 i Denon 1911. Zaczynam się skłaniać ku Onkyo mimo,że muszę do niego dopłacić. Ciekawi mnie również certyfikat THX Select 2 Plus przy Onkyo.
I do tego głośniki Klipschy F1 lub Tonsile Maestro II, ze wskazaniem jednak chyba na Klipschy. Szczerze mówiąc to głownie ze względu na cenę. nie wiem jak wyglądają one w porównaniu ze sobą.
W przypadku kupowania subwoofery trzeba kupować tej samej firmy czy można innej? Jak sprawuje się Klipsch sub 10 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dokupywaniu subwoofera nie musisz kupować sprzętu tej samej firmy. Grunt, żeby znacznie poszerzył pasmo frontów w dół, a jednoczesnie dobrze z nimi współgrał (jesli myslisz o słuchaniu z nim muzyki, nawet od czasu do czasu).
Nie słyszałem nigdy suba Klipscha, ale opinie są raczej pochlebne. Poza nim możesz obejrzeć suby JBLa serii ES, albo cos duuuużo lepszego czyli Velodyne icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie już się zdecydowałem na połączenie Onkyo 608 i zestaw głośników Klipsch. Mam tylko takie pytanie. Oglądałem ostatnio amplituner Pioneer VSX-919, który ma więcej dekoderów dźwięku, np Dolby Digital EX i innych kodeków DTS. Nie wiem czy jest to tylko pominięte przy wymienianiu, czy Onkyo ich po prostu nie ma? Czy mam na to zwracać uwagę, a może jest to nieistotne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...